Резултати от 1 до 12 от общо 12

прекъснат кабел в стена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. lin
    lin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    22
    #1

    прекъснат кабел в стена

    Здравейте
    При поставяне на кухненско шкафче прекъснах с дрелката кабел.Падна централният предпазител.Няма фаза на едно от осветителните тела.
    Може ли да се остави в това положение.Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #2

    Re:прекъснат кабел в стена

    Цитат Първоначално публикувано от lin
    Здравейте
    При поставяне на кухненско шкафче прекъснах с дрелката кабел.Падна централният предпазител.Няма фаза на едно от осветителните тела.
    Може ли да се остави в това положение.Благодаря предварително
    В никакъв случай колега, най добре да доразкъртиш и да изолираш с изолирбанд и бишоп лента.Ако си дал на късо фаза и нула, като вдигнеш предпазителя пак ще отпадне.Това осветително тяло самостоятелно ли е, или има вързани други консуматори към него.Лошото е че ако са окъсени фаза и нула ще ти върне фаза по нулевия проводник и ще отиде към други консуматори.Ако си прекъснал само фазата и нулата е незасегната, може да не го бараш, но е редно да шунтираш ключа на осветителното тяло, така няма опасност да се подаде фаза на заголения проводник.Ако си засегнал пък само нулата също няма проблем, стига всички останали консуматори да ти работят, и пак шунтирай ключа.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:прекъснат кабел в стена

    Цитат Първоначално публикувано от lin
    Здравейте
    При поставяне на кухненско шкафче прекъснах с дрелката кабел.Падна централният предпазител.Няма фаза на едно от осветителните тела.
    Може ли да се остави в това положение.Благодаря предварително
    Може, но с някои условности. Провери какво си прекъснал - фазата или нулата. Ако е нулата - нямаш грижи. Ако обаче е фазата, изключи я още от ключа за да не пуснеш по грешка ток по кабела. Все пак кухня е и е възможно овлажняване на стените и от там нежелани утечки.

  5. lin
    lin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    22
    #4

    Re:прекъснат кабел в стена

    При вдигане на предпазителя всичко е нормално.В момента не мога да къртя и за това се нуждая от консултация мога ли да оставя кабела в това положение.Осветителните тела са две но към ключа за осветление са два проводника/вход фаза и един проводник за фаза към осветителните тела/ и не мога от там да прекъсна фаза към засегнатия кабел. Предполагам, че е прекъсната фаза, тъй като на едното осветително тяло няма фаза, за нулата не знам възможно е да е засегната.Възможно ли е да е прекъснат и друг кабел/нула/

  6. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #5

    Re:прекъснат кабел в стена

    Възможно е проводника да не е прекъснат, само да си наранил изолацията и да си направил късо съединение със свредлото.Не трябва до го оставиш така.Разшири отвора и виж какво е поражението.Ако има прекъснат проводник съедини го и го изолирай с изолирбанд.Ако е наранена изололацията - също.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:прекъснат кабел в стена

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Възможно е проводника да не е прекъснат, само да си наранил изолацията и да си направил късо съединение със свредлото.Не трябва до го оставиш така.Разшири отвора и виж какво е поражението.Ако има прекъснат проводник съедини го и го изолирай с изолирбанд.Ако е наранена изололацията - също.
    Това не е логично! Ако няма прекъснат проводник защо не свети осветителното тяло?
    @lin
    Щом от ключа тръгва един проводник фаза, то той се разклонява някъде. Имаш ли достъп до разклонителните кутии? Провери за всеки случай крушката на несветещото тяло дали е здрава. Малко ме учудва това свързване на две осветителни тела на единичен ключ.

  8.  
     
  9. lin
    lin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    22
    #7

    Re:прекъснат кабел в стена

    Аз също се учудих на свързването.Явно трябва да извикам някой да погледне в разклонителната кутия добре поне ,че се вижда.Крушката е здрава а и няма фаза във фасунката.Лошото е, че проблема не е в къщи и не знам кога ще се оправи което и ме притеснява.Може ли да се вкара някакъв силикон в дупката за изолация?

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:прекъснат кабел в стена

    Няма как, ще се наложи да поразкъртиш и да оправиш нещата. По-скоро за да светне и другото тяло... А шкафа ще прикрие после белята.

  11. lin
    lin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    22
    #9

    Re:прекъснат кабел в стена

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Няма как, ще се наложи да поразкъртиш и да оправиш нещата. По-скоро за да светне и другото тяло... А шкафа ще прикрие после белята.
    Другото тяло вече е отписано и без това пречи да се сложи второ шкафче.По скоро ще гледам да откача прекъснатия кабел от фазата в разклонителната кутия.Лошото е, че не знам кога ще мога да го направя което и ме притеснява.Благодаря.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:прекъснат кабел в стена

    Цитат Първоначално публикувано от lin
    Другото тяло вече е отписано и без това пречи да се сложи второ шкафче.По скоро ще гледам да откача прекъснатия кабел от фазата в разклонителната кутия.Лошото е, че не знам кога ще мога да го направя което и ме притеснява.Благодаря.
    "Идеите наши, бензина - ваш"
    Остап Бендер

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re:прекъснат кабел в стена

    При повечето осветителни инсталации които съм срещал към ключа върви само фаза, а нулата от осветителното тяло през разклонителната кутия отива направо в таблото. Тя не се комутира. За да си сигурен че не си прекъснал нулата замери с мултицет (проверка за връзка - дали има връзка между нулата на прекъснатото тяло и нулата на работещото) Ако има, тогава значи си прекъснал фазата, тогава откачаш жичката в ключа която отива към това осветително тяло (която подава фаза) и си готов.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #12

    Re:прекъснат кабел в стена

    Колега lin
    Защо когато си направил белята(преди да монтираш шкафчето)не си отстранил повредата???
    Колегите правилно ти пишат какво трябва да направиш.
    От тук на сетне сам решавай,какво да направиш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. съвет за вероятно прекъснат ел кабел
    От sa6o_767 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 18
    Последно: 25-12-11, 12:46
  2. Питане за DVI-HDMI кабел и поставка за стена
    От LexHammer във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 22-10-10, 15:11
  3. проблем с защитната стена
    От presents във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 28-11-06, 14:47
  4. Windows 98 и защитна стена
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-06-06, 19:35
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе