Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

съвет за вероятно прекъснат ел кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #1

    съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    проблем
    Уредите не тръгват в контакта -Фазомера показва че има напр. , мултицета 218 V -в кутията преди контакт 224 V но уредите не тръгват/ само зегето колко да издаде шум понякога /
    Евентуално съвет за решение /не ми се разбива преди мес. преключих ремонта/ , и причина/ за мен е прекъснат кабела от кутията до контакта -мултицета не показва връзка на фазовия кабел, макар че при вкл. на напреж. както споменах има /

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Цитат Първоначално публикувано от sa6o_767
    проблем
    Уредите не тръгват в контакта -Фазомера показва че има напр. , мултицета 218 V -в кутията преди контакт 224 V но уредите не тръгват/ само зегето колко да издаде шум понякога /
    Евентуално съвет за решение /не ми се разбива преди мес. преключих ремонта/ , и причина/ за мен е прекъснат кабела от кутията до контакта -мултицета не показва връзка на фазовия кабел, макар че при вкл. на напреж. както споменах има /
    Стигнал си сам до верния извод - прекъснат кабел. За съжаление ако кабела е мостовак и е замазан единствено къртенето те спасява. Или да отпишеш тоя контакт и да си доведеш ток с разклонител до там ако ти е необходимо захранване.

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #3

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Напрежението мерено с мултицета 218В в контакта ли е или си свалил контакта и мериш направо на кабелите? Мен по-скоро ме съмнява разхлабена скоба в контакта и по този начин не може да направи добър контакт щепсела с контакта. Т.е накратко - провери и смени само контакта!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Напрежението мерено с мултицета 218В в контакта ли е или си свалил контакта и мериш направо на кабелите? Мен по-скоро ме съмнява разхлабена скоба в контакта и по този начин не може да направи добър контакт щепсела с контакта. Т.е накратко - провери и смени само контакта!
    +1

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #5

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    В такива случай мери напрежението под товар (пробна лампа,а най-добре с тестер за напрежение), че иначе може да стане голяма заигравка.
    Изключи тока, свали контакта, провери кабелите да не са прекъснали в конзолата, после разкачи връзките в разклонителната кутия и виж внимателно да не е прекъснал кабела при усукването или стягане в клема (зависи как е правено). Ел. инсталацията нова ли? Ти или друг ти я прави? Вероятността да е дефектен кабела според мен е много малка. По-скоро подозирам саботаж .
    Намери някой да потвърди "диагнозата" и ако този контакт ти трябва много, взимай чука и секача и го почвай. Не се занимавай с разклонители, които да те спъват години напред. Не чакай да овехтее латекса. Нали скоро си правил ремонт. Сигурно ти е останал малко гипс и латекс за една стена. А защо пък да не я боядисаш в друг цвят .

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #6

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    аз съм го правил -2мес. нямаше проблем но при смяната с новия контакт ...изненада

    съмнението ми идва оттам че показва че има напрежение ,но уред не тръгва

  8.  
     
  9. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #7

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    само зегето колко да издаде шум понякога /
    А защо зегето тръгва? Защо проблемът възниква след като решаваш да смениш този контакт?

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #8

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    зегето не тръгва -просто лек шум и около 5движения и дотам на 20 тина вкл. ,връзките ги проверявах мърдам кабела но...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Цитат Първоначално публикувано от sa6o_767
    зегето не тръгва -просто лек шум и около 5движения и дотам на 20 тина вкл. ,връзките ги проверявах мърдам кабела но...
    За мен работата е ясна - кабела е прекъснат някъде вътре и се държи на изолацията. На моменти дава контакт и при по-голям ток прекъсва. Това може да се дължи както на пречупване, така и на фабричен дефект. Както писа по-горе p1leto: вземай чука и секача и го почвай!

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #10

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Разбира се след като отхвърлиш всички други вероятности-разхлабена връзка в контакт,разклонтелна кутия,провери си и нулата.Странно е това ,че 2 месеца е работил и изведнъж хоп-кабела е прекъснат.

  13. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #11

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Най-сигурният начин е да си спреш тока, да отвориш разклонителната кутия, сваляш и контакта и с веригопроверител прозвъняваш двата или трите проводника, които водят до контакта, като при това дърпаш и усукваш колкото можеш въпросния проводник. Ако не откриеш проблем, сменяй контактите. Даже за по-лесно пробвай да закачиш стария временно и виж какво става.

  14.  
     
  15. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #12

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Egu
    Нека чука и секача бъде последното действие след като напълно сме убедени, че всичко друго,което сме опитали ни е довело до това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #13

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    А защо не провериш с друг контакт?
    Може би пластините не контактуват добре с щифтовете на щепселите, а всичко по инсталацията си е наред.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #14

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    ....(два месеца нямаше проблем)........много странна работа???
    Провери и замери ....както lupus написа по горе.
    Неприятно е,но на всеки може да се случи

  18. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #15

    Re:съвет за вероятно прекъснат ел кабел

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Egu
    Нека чука и секача бъде последното действие след като напълно сме убедени, че всичко друго,което сме опитали ни е довело до това.
    Никъде не съм препоръчал това в темата! Моето съмнение е в контакта или в прекъсване на проводник близко до връзката с контакта!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем вероятно от рам-а
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 15:04
  2. прекъснат кабел в стена
    От lin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 21-12-11, 20:04
  3. съвет за кабел
    От ace77 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-11, 21:13
  4. Отговори: 1
    Последно: 27-03-06, 17:18
  5. Вероятно най-добрата страница
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-02, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе