Резултати от 1 до 10 от общо 10

ремонт на смесител за вана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #1

    ремонт на смесител за вана

    моля,ако някой е правил ремонт на смесител за вана,да ми помогне със съвет.лосчето за превключване на на водата ,дали да е към ваната или към душа,се повреди.т.е.когато е към душа тече и към чешмата.обратното не е факт.как да достигна до този превключваш механизъм.става дума за смесител на видима,най-вероятно е от серията "ретро"

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #2

    Re:ремонт на смесител за вана

    Най-добре пусни снимка тука.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #3

    Re:ремонт на смесител за вана

    тази е моят смесител.не е същата марка.но си подобни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Re:ремонт на смесител за вана

    Кога си го купувал, защото Видима дава 5-год. гаранция.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:ремонт на смесител за вана

    Варовита ли ви е водата? Това е най-честата причина да не работят тия кранове. Отвори и почисти. Смажи с краве масло и сглоби. Ако има нещо счупено, при разглобяването ще си покаже.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #6

    Re:ремонт на смесител за вана

    така де.нали това и аз искам.ама как да разглобя чучура за да извадя механизъма за смазка.а на колегата с въпроса за годината на закупуване,мисля,че е около на 15 години.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:ремонт на смесител за вана

    Тоя кран щом е на 15г едва ли е керамичен. Защо не вземеш един фотоапарат или GSM с камера и да направиш няколко читави снимки от различни позиции, но достатъчно в едър план, за да се види механизма му? С гадаене няма да стане работата.

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #8

    Re:ремонт на смесител за вана

    Автора вижда ли нещо на тази снимка, която се оказва че не била и на неговия смесител. За да искаме снимка, това значи да видим точно модела и да дадем предложение ако можем. С тази неясна снимка на друг модел какво да правим? Аз мога само да кажа че трябва да изтеглиш ръчката напред към теб, за да се открие механизъма, но това е на модела от снимката. За твоя не знам.

  11. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #9

    Re:ремонт на смесител за вана

    моля,ако някой е правил ремонт на смесител за вана,да ми помогне със съвет.лосчето за превключване на на водата
    Едва ли ще се намере някой да се е занимавал точно с твоя вид смесител. И при тази миниатурна снимка.
    Свали лостчето с издърпване като го освободиш от стержена/може да се държи с болтче към него/ Опитай се да демонтираш главата на този превключвател от тялото на смесителя.Най вероятно е на резба сглобката.Пропускането на този кран едновременно в две посоки говори за износване на уплътняващия елемент или изкривяване на стержена.
    Трудно ще получиш конкретно упътване тук къде е проблема. Демонтирай смесителя,въоръжи се с търпение и приложи логика и подходящ инструмент при разглобяването нататък. Най сигурно е да купиш нова смесителна батерия. Вечни неща няма.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #10

    Re:ремонт на смесител за вана

    благодаря за добрата идея помощта.ще се опитам да извадя механизъма за превключване.като развия "чучура" на смесителя.съжалявам,но не съм запознат с техническите названия на всички елементи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Резервни части за кухненски смесител
    От swenstyle във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 13
    Последно: 26-04-23, 07:47
  2. Ултразвукова вана VEKOSONIC - VTS2000 - платка
    От м.петров във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 20:13
  3. Бутална помпа CAT PUMP и тефлонова вана
    От joton във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-05-11, 14:21
  4. Смесител за малък бойлер. Откъде?
    От Kasap във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-11, 12:36
  5. Ремонт на смесител видима идеал
    От vassiljp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 11-05-10, 23:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе