Резултати от 1 до 8 от общо 8

СОТ + Седмичен електронен програматор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    СОТ + Седмичен електронен програматор

    Здравейте,

    Из шкафовете вкъщи, от доста време насам, се подмята седмичен електронен програматор. Миналата седмица реших да го вкарам в употреба - сложих го на Wireless рутера, да го спира през нощта. Включен е в контакта, от който СОТ-ът взима ток. До тук добре.
    През уикенда, обаче, започнах да чувам някакъв необясним за мен шум, който не можех да локализирам - нещо средно между изведнъж пусната силна струя от чешмата, последван от рязкото й спиране, и шум от радио, когато не хваща сигнал... Дано добивате представа.
    Днес, прибирайки се от работа, още с влизането вкъщи, чух отново шума, ясно и отчетливо. 2 пъти с равна продължителност, лек интервал и отново същия сигнал... Вече имаше заподозрян - СОТ инсталацията, т.к. успях да доловя, че се чува от мястото на предавателя. Излязох, пуснах системата, влязох - пак същото. Изтичах веднага и какво да видя - рутерът мига бясно, има ток-няма ток...

    И така: явно нещата с програматора няма да станат, но ЗАЩО? Някой има ли смислено обяснение?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:СОТ + Седмичен електронен програматор

    Wireless рутера ти връща сигнал (шум) по захранването и ошашква процесора на програматора. Избери си друг контакт за включването му и виж дали ще стане същото. Ако пак се получава, вероятно ще трябва да смениш токовия кръг или да сложиш филтър по захранването му.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Re:СОТ + Седмичен електронен програматор

    За съжаление нямам избор и мога да ползвам единствено този контакт. Не ми е наложително да слагам програматора така или иначе, но исках да разбера какво се случва.
    Интересно обаче, че се получава винаги при въвеждане на кода за достъп за СОТ, т.е. и той играе роля. Имаше и някакви инцидентни "включвания" със същия шум, но...

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:СОТ + Седмичен електронен програматор

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    За съжаление нямам избор и мога да ползвам единствено този контакт. Не ми е наложително да слагам програматора така или иначе, но исках да разбера какво се случва.
    Интересно обаче, че се получава винаги при въвеждане на кода за достъп за СОТ, т.е. и той играе роля. Имаше и някакви инцидентни "включвания" със същия шум, но...
    Интересно.... Дали няма и връзка с някои определени IP адреси, които минават през рутера в този момент?

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Re:СОТ + Седмичен електронен програматор

    Не съм сигурен, че те разбирам какво имаш предвид, но мисля, че отговорът е не - днес, когато се прибрах, компютърът беше изключен, т.е. освен връзка с доставчика, други не е имало.

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    Re:СОТ + Седмичен електронен програматор

    Шумът идва от СОТ-а. Има връзка с въвеждането на кода, защото тогава се генерира по-силно смущаващият сигнал. Предполагам, че има връзка с пращането на сигнал до централата. Раздалечи максимално кабелите на СОТ-а от кабелите на рутера. Имам предвид всички кабели, не само захранващите - кабела от доставчика, кабела към компютъра, кабелите към датчиците... Аз го имам същия проблем - заради СОТ-а ми спираше от време на време нета, а след въвеждането на кода (активиране/деактивиране) - задължително имаше смущения и спираше. За по-малко от минута, след това се оправяше. След като преместих кутията на СОТ-а с два метра нещата кротнаха, сега само леко чувам шума, но няма смущения в нета.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Re:СОТ + Седмичен електронен програматор

    Добре, благодаря и на двамата!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:СОТ + Седмичен електронен програматор

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Не съм сигурен, че те разбирам какво имаш предвид, но мисля, че отговорът е не - днес, когато се прибрах, компютърът беше изключен, т.е. освен връзка с доставчика, други не е имало.
    Това беше шега разбира се! Обяснението е следното - когато въвеждаш кода и снемаш обекта от охрана, предавателя на СОТа докладва това в централата. Тогава има радиоизлъчване, което сбърква рутера. Очевидно предавателите им не са много читави и излъчват много хармоници.
    Последвай съветите на etg!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Седмичен таймер на климатици митсубиши електрик
    От petkovbg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-13, 23:33
  2. Упгрейд на DAIKIN FTX50GV - добавяне на седмичен таймер :)
    От estqwerty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-13, 17:35
  3. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 19:37
  4. програматор за пералня НЕО
    От juch във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 26-04-11, 18:26
  5. Питане за електронен програматор
    От dragozow във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 10-02-08, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе