Резултати от 1 до 4 от общо 4

Решение за статично електричество с цел отблъскване на прах и боклуци?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #1

    Решение за статично електричество с цел отблъскване на прах и боклуци?

    Здравейте,
    Може би въпросът ми може да ви се стори твърде амбициозен или налудничав, но ето какво ми се върти в главата:
    Имам голяма правоъгълна тераса, на която отвсякъде попадат кави ли не боклуци, прах и т.н.
    Има ли вариант да монтирам някакво устройство/съоръжение, което да отблъсква праха или други частици посредством статично електричество или каквото и да е решение?
    Спомням си че в близкия изток имаше такива съоръжения по магистралите с цел да отблъскват пясъка при вятър за да не попадне на пътя.
    Благодаря,

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #2

    Re: Решение за статично електричество с цел отблъскване на прах и боклуци?

    Това може да реши проблема с по-финните частици, но за по-едрия прах и боклук няма как да стане, особено на терасата...
    Иначе такова решение не мисля, че ще е икономически ефективно.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-01-13 в 12:05.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #3

    Отговор: Решение за статично електричество с цел отблъскване на прах и боклуци?

    Нещо такова ти трябва - www.stbbg.com | product_single , но няма да ти реши проблема напълно.
    Най-добре е да покриваш масата с някакъв найлон или тънка покривка - друго спасение няма брат.
    Аз живея на първия етаж срещу оживен булевард...постоянно минават коли и хора.
    Избърсвам столовете щото с жената лятоска си пием кафето на терасата, на следващия ден събалян отиваме пак да си пием кафето, ама на пластмасовите столове един пръст прах, брат.Няма спасение, освен покривка друго няма да ти свърши работа.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #4

    Отговор: Решение за статично електричество с цел отблъскване на прах и боклуци?

    Или си остъкли терасата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на камера за статично заснемане на спорт и FTP ъплоyd?
    От BenSherman във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 20-07-14, 11:12
  2. Отговори: 14
    Последно: 01-08-12, 22:52
  3. Пренос на електричество през България
    От Solmyr във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-09, 12:29
  4. Предпазване от прах?
    От JOJO във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-06, 20:35
  5. DHCP и Статично IP на една лан карта
    От Zko във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 22-08-05, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе