Резултати от 1 до 11 от общо 11

Предпазване от прах?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    95
    #1

    Предпазване от прах?

    Здравейте интересува ме дали има смисъл да се държи диск в двдто с цел да не се праши лещата или това е безмислено.И има ли някакъв ефикасен начин да се предпази лещата от прах.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #2

    Re: Предпазване от прах?

    Дори и да държиш диск - пак ще се напраши, макар че може би по-малко. Аз използвам едно DVD на HAMA с четчици - те чистят лещата - купи си нещо такова ;-)

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Предпазване от прах?

    Всичко зависи от качеството на нещото - имам една домашна HiFi системка Филипс, която вече направи 10 години, а не е чистена никога... виждал съм други, които ги чистят през няколко месеца и пак си прескачат.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Предпазване от прах?

    дискът НЕ ДОКОСВА лещата, така че не я защитава така, както си мислиш

    замърсяването на лещата не е от пясък или листа, а от миниатюрните прашни частици, цигарения дим и други подобни замърсители, който минават както през празен cd-rom, така и през cd-rom, в който има диск. освен това устройствата, който са с пластмасова леща, а не стъклена (т.е. почти всички) страдат и от остаряването на пластмасата - загубването на прозрачността й, така че ето ти още един неизбежен фактор

    няма вечни cd-rom-и, има вечни разходи за upgrade

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    95
    #5

    Re: Предпазване от прах?

    Двд системата е Сони ако това има някакво значение.Разбирам че това дали има или няма диск в ситемата няма никакво значени за нея тя пак си се праши.Защото търсих някакъв начин за предпазване на лещата от прахолякак но не намерих нещо конкретно.Дискът не докосва лещата но все пак като седи над нея можеби би спряло по големи прашинки.Поне така си мисля.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Предпазване от прах?

    Цитат Първоначално публикувано от JOJO
    Двд системата е Сони ако това има някакво значение.Разбирам че това дали има или няма диск в ситемата няма никакво значени за нея тя пак си се праши.Защото търсих някакъв начин за предпазване на лещата от прахолякак но не намерих нещо конкретно.Дискът не докосва лещата но все пак като седи над нея можеби би спряло по големи прашинки.Поне така си мисля.

    Да, но когато се развърти всичките прашинки ще полетят и когато спреш диска .............

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Предпазване от прах?

    JOJO, големият проблем според мен е в самата марка. От опита ми в продажбите съм забелязал едно нещо, всички DVD плеъри SONY, са много капризни на четене на дискове. Оригинални дискове с драскотиним които се четът от всички други плеъри, при СОНИ - BAD DISK. Инак предпазване от праха няма. Друг е въпроса колко от тея почистващи дискове работят като хората или само драскат повърхноста на лещата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    95
    #8

    Re: Предпазване от прах?

    Мда може би сте прави.Просто питах поради факта,че един познат ми обясняваше  как  било хубаво да си имам диск в двдто за да не се прашало.Колкото до тези дискове с малките четчици преди време си бях купил но честно казано не видях полза от него наикъде където съм го пробвал.
    Мерси все пак на всички за помоща!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Предпазване от прах?

    Най добре за DVD-то ти е да не се пуши в стаята където се намира. А за праха все ще се напраши с времето, но това незначи че ще имаш проблеми. Това, че Сони си правят проблеми е друг въпрос, като решението е да си смениш плеъра с друга марка.

  12. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #10

    Re: Предпазване от прах?

    друго решение:

    Преди време уредбите (Hi-Fi) ги държаха на едни "етажерки/масички" със стъклени вратички отпред (+/- ТВ отгоре). Сега май не са много популярни тези вратички - дали от смяна в модата или пък защото (може би) дистанционите са "по-слаби" така - не знам.

    А ПЦ зад стъклена вратиччка ми е трудно да се пердставя...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #11

    Re: Предпазване от прах?

    Проблемът май не е толкова в прахта,а по- скоро в материала от който е изработена лещата. С времето лещата губи оптическите си свойства и устройството заминава....

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 44
    Последно: 16-12-20, 18:42
  2. Отговори: 3
    Последно: 17-01-13, 16:43
  3. Пералня оставя прах след изпиране
    От Carnivorous.Vulgaris във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 17
    Последно: 05-03-10, 09:02
  4. Покриване/предпазване на климатик
    От Svetste във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-08, 22:17
  5. Software за предпазване...
    От _NO_NAME_ във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-08-04, 13:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе