Резултати от 1 до 2 от общо 2

Схема на електроинсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1

    Схема на електроинсталация

    Някой има ли идея как/къде може да се намери схема на електроинсталация в апартамент? Мен лично ме интересува схемата на двустайна панелка в Дружба, София, но ако има информация и за процедурата в общия случай предполагам ще е полезно и за други.
    Проблемът ми е, че след наводнение явно стана късо съединение някъде. Окъсяването обаче беше слабо, имаше само слаба утечка, без да горят бушони. В един от контактите бяха свързани 2х5 проводника (5 фази и 5 нули). Реших, че от там тръгват разклоненията за проблемните връзки, и ги разкачих с идеята да проверя къде е късото. Оказа се обаче мазало. Засега се ограничавам само с този въпрос, за евентуално намиране на схемата на опроводяването в апартамента, защото описанието на резултатите от измерванията ми ще внесат хаос в темата, ще ги напиша по-късно. Естествено, схемата може би няма да е 100% вярна, не съм първия собственик на този апартамент, но все пак е някаква отправна точка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Схема на електроинсталация

    Щом не пада бушона как разбра ,че има късо или утечка?
    Инак на въпроса ти - съмнявам се някой да успее да помогне.Всички панелки които съм гледал са с различни инсталации.
    Пък и да намериш схемата - как ще ти помогне?
    Трябва да я локализираш в кой токов кръг е , чрез изключване на предпазители , ако нямаш напрешение там ще трябва да прозвъняваш - при изключен предпазител.
    След откриването на токовия кръг тръгваш по жицата , откачаш контактите 1 по един , като започнеш от последния и ще откриеш къде е.
    Не мисля ,че схемата би ти помогнала.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с електроинсталация
    От porko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-14, 19:13
  2. Схема за 2 светодиода?
    От canibus_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-05, 16:03
  3. Схема за Ups
    От artos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-05, 12:27
  4. ел схема за Мазда 626
    От gugimoto във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-04, 09:13
  5. Схема за усилвател
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 01-08-03, 11:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе