Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Грое или Рока!?.......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #1

    Грое или Рока!?.......

    Хайде момчета,давайте мнения и обективни оценки!Дойде ред да купувам арматура за банята.И тук в Словакия,както и у нас,в магазините на големите вериги е едно към едно-китайски смесители и душове,Ла култура,крон и разни подобни.....Със съмнително хромиране отгоре,..абе бляскави докато са в магазина!Насочил съм се към тези две марки-на Грое видях,че на някои дават Произведено в Германия,на други -ЕС....Рока-видях испански и на една серия произведено в Холандия......Та,да обобщя-Грое,Рока...или нещо друго!?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Севлиевски няма ли?

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #3

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Има български-Фаянс,ама избола е много малък,а и термобатериитеса само два вида и са много грозни като дизайн!Видях и Идеал-Стандарт,но е само един висок чучур,т.е. за кухня.Друго няма!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    За Идеал Стандарт говорех. Мисля, че има начин да поръчаш каквото искаш. Не знам само с транспорта как стои въпроса. Аз лично, не бих взел нищо различно. Рока, за мен, са под всякаква критика. За Грое -скъпи, а качеството средно ниво.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Купил съм два смесителя от тази фирма и съм много доволен. Малко са скъпички, но пък са функционални, красиви и качествени (проблеми с никелираното/хромираното покритие нямат), и имат 5г. гаранция. На единия смесител след 3г. усилена употреба му се беше повредил вътре механизма и с няколко телефонни разговора (около 10ч. беше) ми го доставиха чисто ново (към 14ч.). Резервното, отвънка си личеше, че направено по качествено, отколкото повреденото, а другия в банята е купен по-рано и проблеми с него няма. Всъщност имам и тема в Белия списък за фирмата

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Не разбрах какво точно ти трябва като арматура.Термобатерия или обикновена.Иначе аз бих заложил на Идеал Стандарт.Грое структурите им за вграждане бяха само на ниво от това което се продава тук.Работил съм преди консултант в обзавеждане на бани и всички марки от тук изброените са ми минали през ръцете многократно както за обикновени клиенти така и за хотелски комплекси.Всичко съм пробвал да им продавам.Най безпроблемни бяха смесителите серия Сириус на Идеал Стандарт.Керамична глава и сравнително незабележим дизайн на обикновена цена.Термо батерите и тук са само 2 модела като по добрия бе на цена около 300лв тогава.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #7

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    ..Благодаря за отговорите!Ами трябва ми...абе всичко за една баня!Твърдо държа да е термобатерия за душа/вани и кабини няма да има,щото ни вана ме побира ни кабина!/..Разгледах им сайта на Идеал Стандарт,да определено са по евтини от Грое и Рока...Разгледах и тези от Интер Керамик,но нещо не мога да разбера,това търговска фирма ли е или производител!?....По дадените модели санитарна керамика,много ми напомнят за Мартинели...За сега май най вече клоня към Грое.Гледах каталога на Баня Стил,наистина много и разнообразни модели.Всъщност май трябва да се започне от мивката и тоалетната чиния,защото и арматурата ще е според отворите...Бях се и насочил към Витра,но сега есента правих тераса с техни продукти и останах много разочарован!Гранитогрес,за 80лв квадрата,лазерно рязан и какво ли не още...,еб...и,как плочка с плочка нямаше равни,че и с "корем"отгоре на всичко!Така,че Витра твърдо отпадат от класация за банята!!Но ще трябва и консултация със специалисти,много ми харесват тези скритите в стената неща,ама ще се допитам до консултантите щото какво трябва да има зад стената и колко ще се отнеме от пространството...един Бог знае!Прерових и продължавам да ровя сайтове за такива неща,най вероятно ще се обърна към Баня Стил Бургас,че около мен в БГ май няма такива големи шоурумове/визирам Пловдив,Ст.Загора,Казанлък/.....Благодаря още веднъж на отзовалите се!

    - - - Обновено - - -

    ...Та за сега,най ми допада серията КУБЕ на Грое,като визия говоря....За качеството не знам,несъм специалист!.

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Добър избор и мъдро решение да се допиташ до специалистите,а не само мнения на колегите тук.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #9

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Идеал-Стандарт също са хубави и качествени. Аз в къщи съм с такива смесители.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #10

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Вземай Грое и не му мисли. Идеал Стандарта може да е правен в Севлиево, мнението ми за Видима е доста лошо, от опит говоря. Може да съм попаднал на нискокачествено производство за БГ, но определено беше много зле качеството, 3 г. и в коша. При Гроето досега не съм имал проблеми.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #11

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Ние заложихме на Грое за смесители/душове/структури за вграждане и на Рока за фаянса. Гроетата които ползваме са 2бр Гроетерм Космополитан модели 1000 и 3000. Душовете са Релекса 5 и Темпеста 2 на Грое. Смесителите са Грое Евростайл Космополитан. Нямам забележки и към нито един компонент.

    От гледна точка на издържливостта нищо не мога да каза защото моите са на 1/2 год. Но това което мога да те посъветвам е да си сложиш филтър за механични частици (50 -5микрона по твой избор) и редуцир-вентил на входа на водата. Тези двете биха допринесли много за запазването на частите вътре в смесителите, а пък не е като да са евтини Гроетата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #12

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Извинявам се за въпроса, но защо ги хвърли, моите са с 5 години гаранция. Кво им е станало на твоите, че отидоха в коша? Въпроса ми е от чисто любопитство нищо повече

    http://vidima.bg/index.php?option=co...d=18&Itemid=34

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #13

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Рока купиха Фаянс, така че и там не се знае кое какво е. Мивката ми за баня модел Фаянс 2011 я има същата модел 2009 в каталога на Рока. Кое къде се прави вече... на късмет е малко работата. Съветвам те да разгледаш и ТЕКА, аз съм с такъв смесител в кухнята и съм страшно доволен.



    Teka official website :: Bathroom, Kitchen, Professional Kitchen and Containers
    Teka official website :: Bathroom, Kitchen, Professional Kitchen and Containers

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #14

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Цитат Първоначално публикувано от IvoSI Виж публикацията
    Извинявам се за въпроса, но защо ги хвърли, моите са с 5 години гаранция. Кво им е станало на твоите, че отидоха в коша? Въпроса ми е от чисто любопитство нищо повече

    http://vidima.bg/index.php?option=co...d=18&Itemid=34
    Хич и не знаех, че Видимата има 5г. гаранция. А и да знаех предполагам пак щях да ги сменя. За 3г. батериите започнаха да прещракват, т.е. като пускаш водата самия лост отскача рязко и ако не се постараеш да го задържиш винаги пускаш водата на максимум. Отделно движението между топла и студена беше по същия начин, или се попарваш с гореща вода или си на студена само. В началото не беше така, но с времето явно нещо бързо се износи крана вътре. Надписите за топло и студено се изтриха още в началото, нямаше и година, абе грозна картинка.
    При Гроето нямам такива забележки, не е мръднало.

  18. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #15

    Отговор: Грое или Рока!?.......

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Хич и не знаех, че Видимата има 5г. гаранция. А и да знаех предполагам пак щях да ги сменя. За 3г. батериите започнаха да прещракват, т.е. като пускаш водата самия лост отскача рязко и ако не се постараеш да го задържиш винаги пускаш водата на максимум. Отделно движението между топла и студена беше по същия начин, или се попарваш с гореща вода или си на студена само. В началото не беше така, но с времето явно нещо бързо се износи крана вътре. Надписите за топло и студено се изтриха още в началото, нямаше и година, абе грозна картинка.
    При Гроето нямам такива забележки, не е мръднало.
    Не ти е идвало на ума да замениш главите вътре гаранционно.Там е бил проблема.Били са износени или са попаднали песъчинки в тях ,не че при другите марки не може да се случи.Въпрос на време е .Някой по горе бе посъветвал да се сложи филтър за механични частици много правилно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вила Рока - струва ли си
    От lada2107 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-07, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе