Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55
Like Tree2Одобрявам

Проблем с вентилатор за баня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    10
    #16

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Аз като цяло винаги съм мислела, че е по-добре някакъв прозорец да има, отколкото вентилатор. Но в крайна сметка твърде често сме поставени пред свършен факт.
    Както и да е де, мисълта ми е, че наскоро търсех такива вентилатори и попаднах на добро разнообразие и доста прилични цени тук:
    Вентилатори за бита и банята
    Вие какво мислите?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    36
    #17

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Е, ти ме вкара сега във филма. Толкова ли е зле Cata-та? Да не би да играе роля и акустиката на помещенията, в банята нещата звучат "малко" по-различно? То и X-Mart има няколко вида. Виждам, че имат и серия SILENTIS, но пък данните за нивата на шум са идентични с останалите модели?!

    Иначе, тези трите ми хващат окото:

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...LENTIS-10-INOX

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-MART-10-MATIC

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-MART-10MAT.IX

    Разликите... ами май нищо съществено. Вторият и третият имат някаква специална система за захващане + че се отварят и затварят автоматично с изместване на предния панел. Може на живо да изглежда готино, но на картинка не впечатлява като за двойна цена. Засега съм на първия вариант. Лошото е, че всички са с дебит 98 кубика, колкото сегашния. Разчитам, че данните на настоящия просто не са реални.

    Аз имам Cata Silentis, и въпреки че в магазина ми казаха че били по-тихи от нормалните, и затова серията се казва Silentis(предполагам нещо като silent на английски), само че на практика си е доста шумен свикнал съм му, но доста се чува, иначе дърпа

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #18

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Ясно Взех точно него и сега ще се излагам, като питам елементарни неща.
    Някой ще ми подаде ли жокер към коя клема трябва да вържа фазата?
    photo.jpg

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #19

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Пробвай и виж как ще се върти. Ако тръгне на обратно, ги завърти.

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #20

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Да, и на мен това ми беше идеята, но реших да не действам на сляпо. Има някакви дребни символи по тях, но успявам да различа само 3 от тях, а именно:

    Лява клема, горе: EKL
    Дясна клема, горе: 450V (?!)
    Дясна клема, долу: нещо като I в кръг.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #21

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Клемите са само две, следователно посоката не се реверсира, следователно няма никакво значение къде ще бъде "фазата" и къде "нулата". Вентилаторът ти ще върти винаги в правилната посока.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #22

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    ОК, благодаря!
    Нямам късмет - сложих го, но по-голяма цигания не съм правил през живота си. Като извадих стария вентилатор, ме изненада чупещо се нагоре рамо на тръбата. CATA-та е една идея по-дълбока и заради чупката в тръбата, не успява да влезе напълно. Наложи се да го сложа под ъгъл + едни планки, които да го повдигат леко в долния край - въобще, голяма "красота", зее отвсякъде. С какъв мерак го взех, даже се намръщих на белия вариант и взех INOX, за да е по-красиво... Ако измисля нещо по-гениално, ще преправям...

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #23

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Клемите са само две, следователно посоката не се реверсира, следователно няма никакво значение къде ще бъде "фазата" и къде "нулата". Вентилаторът ти ще върти винаги в правилната посока.
    Ок, съгласен...Само ми кажи, защо на моя който също бе с такава клема се получи ефекта за който споменах?

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Сигурен ли си? Дай някаква връзка да го видя. Монтирал съм реверсивни, но бяха с повече намотки и съответно клеми. Местеше се един мост и се обръщаше посоката. За постояннотоков мотор е нормално да се сменя посоката със смяна на поляритета, но този едва ли е такъв.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #25

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Сигурен съм. Вентилатора вече работи две години, но първия път като вързах, бях завъртял и не работеш в правилната посока. като обърнах жиците, тръгна нормално.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #26

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Струва ми се, че нещо пропускаш или си забравил. Аз поне не знам за монофазен асинхронен двигател на който посоката може да се обръща без допълнителна противопосочно навита намотка. Да не е бил с три клеми. Друго обяснение нямам. Поисках връзка/линк да го видя, защото може пък да са измислили нещо ново, което не знам.
    Този пост е редактиран от SPSt; 05-01-14 в 13:27.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #27

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Хора, отказах се от SILENTIS-а. Отидох и взех това: http://www.gaudi-ds.com/product/866/...l#.UtJ9qrTS24U Заспа си на мястото...

    edit: SILENTIS-ът е в продажба, ако на някой му трябва.
    Този пост е редактиран от Shmi; 12-01-14 в 19:16.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #28

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Здравейте.
    Малко да съживя темата, а и да не отварям нова.Онзи ден купих и аз един вентилатор.....Cata X-mart. Купих го най-вече заради самоотварящата клапа и това че ми направиха голяма отстъпка разбира се
    Въпросът ми е, кога се отваря тази клапа и защо. Има някакъв датчик за влага или просто след пускането на самия вентилатор? При мен клапата си седи затворена постоянно. Тествал съм само 10 минути в сухо помещение без влага. Чудя се, дали и аз не съм обърнал фазата и нулата

    Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Клапата се отваря от въздушната струя докато работи, след като спре се затваря. Не е електрически управляема , а с една обикновена пружинка. Ако не се отваря значи нещо е зацепила или просто е дефектна.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #30

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Нека да посочи линк с конкретния модел, защото моят в банята е с предни клапи, които се отварят автоматично(електрически) и при мен го правят със закъснение и доста бавно, и първия път като го пуснах си помислих, че има проблем, но добре, че го оставих да поработи няколко минути, иначе бях готов да го свалям и връщам. Но ако е със задни Pat, го е казал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вентилатор за баня?
    От dat във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-15, 22:54
  2. Избор на вентилатор за баня
    От aleksenergo във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 21-11-14, 14:27
  3. Питане за свързване на печка за баня на мястото на вентилатор
    От LexHammer във форум Електрическо отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-11-11, 21:53
  4. Избор на вентилатор за баня
    От stn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 02-05-11, 00:04
  5. Таймер за вентилатор за баня?
    От shanto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-10, 15:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе