Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Проблем с вентилатор за баня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    Exclamation Проблем с вентилатор за баня

    Здравейте,

    В банята сме с вентилтор на DOSPEL. Точния модел не знам, но е нещо от този род: http://www.dospelbg.com/index.php?id...6caac8a9c46401

    Проблемът е, че до вчера си работеше като пушка, но сутринта като пробвах да го включа отказа. Чува се само леко жужене, все едно от трансформатор. Предполагам, че се е запрашил и се опитвам да сваля предния капак, за да го поизчистя, но е захванат здраво и не мога да усетя какъв е чалъмът. Някой да помогне с насоки?
    Този пост е редактиран от Shmi; 15-12-13 в 09:20.

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Прегледай внимателно отстрани капака/решетката/ Обикновено тя е закрепена към тялото с болтче от горната страна.
    pr3m.jpg
    Този пост е редактиран от fikata; 15-12-13 в 11:09.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Проблем с вентилатор за баня

    Да, благодаря ти! Предаде се гадината - позатлачил се е с прах. Като развъртях ръчно перката и тръгна. Ще ми се да го сменя с нещо по-качествено. У нас голямо къпане пада всеки ден и това вентилаторче не смогва.
    Някакви препоръки за 98мм (100мм също ще паснат?!) модели? Готов съм да спестявам от закуски, но ще взема нещо добро, с голям дебит. Гледам, че CATA ги хвалят...
    Този пост е редактиран от Shmi; 15-12-13 в 19:58.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #4

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    http://shop.oviklima.com/'%D0%91%D0%...%D0%B8%20VENTS' тези също са качествени,така че можеш да продължиш да се храниш сутрин

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #5

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    В банята си сложих Cata X mart..не знам какъв модел, беше намален и го взех само за 60 лв ( от 80-90 основна цена ), такъв шумен вентилатор.....
    за килера купих един измислен от Мосю Бриколаж...ако не се лъжа 12 лв, просто защото да не запушвам дупката, е, сигурно смучи два пъти по-малко, ама не се усеща, чак може да го забравиш да работи цял ден, докато оная прахосмукачка ))

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Е, ти ме вкара сега във филма. Толкова ли е зле Cata-та? Да не би да играе роля и акустиката на помещенията, в банята нещата звучат "малко" по-различно? То и X-Mart има няколко вида. Виждам, че имат и серия SILENTIS, но пък данните за нивата на шум са идентични с останалите модели?!

    Иначе, тези трите ми хващат окото:

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...LENTIS-10-INOX

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-MART-10-MATIC

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-MART-10MAT.IX

    Разликите... ами май нищо съществено. Вторият и третият имат някаква специална система за захващане + че се отварят и затварят автоматично с изместване на предния панел. Може на живо да изглежда готино, но на картинка не впечатлява като за двойна цена. Засега съм на първия вариант. Лошото е, че всички са с дебит 98 кубика, колкото сегашния. Разчитам, че данните на настоящия просто не са реални.
    Този пост е редактиран от Shmi; 16-12-13 в 00:40.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Здравейте,

    В банята сме с вентилтор на DOSPEL. Точния модел не знам, но е нещо от този род: Вентилация и Отопление от Доспел България. Битови вентилатори, Промишлени вентилационни системи.

    Проблемът е, че до вчера си работеше като пушка, но сутринта като пробвах да го включа отказа. Чува се само леко жужене, все едно от трансформатор. Предполагам, че се е запрашил и се опитвам да сваля предния капак, за да го поизчистя, но е захванат здраво и не мога да усетя какъв е чалъмът. Някой да помогне с насоки?
    Само да вметна, просто да си имаш 1 на ум, много е важно мястото на вентилатора за добра работа.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #8

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Аз преди 2-3 дни сложих от тия испанските,Чата.....Има дебит и дърпа яко!Малко по шумничък е,ама...ще го преживея...В Технополис имаше и някакви нови,но 220лв...ебати вентилатора!По шведски дизайн,с разни сензори....Но цената ми се видя меко казана..неразумна!Ще го видим тоя испанския.Много е важно в банята да има и отвор от където да влиза въздух,демек отдушник на вратата долу или прозорче,ако разположението допуска.Иначе вентилатора,особено ако е с голям дебит се натоварвал много!Има логика,но дали е така в действителност?Ще видим във времето..

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Ще ми кажеш ли модела, който си взел кой е?
    Иначе, ясно, че трябва да има приток на въздух - винаги оставяме леко открехната вратата.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Много е важно в банята да има и отвор от където да влиза въздух,демек отдушник на вратата долу или прозорче,ако разположението допуска.Иначе вентилатора,особено ако е с голям дебит се натоварвал много!Има логика,но дали е така в действителност?Ще видим във времето..
    Това не е много вярно! Трябва да има приток на въздух, за да може вентилатора да достигне номиналният си дебит-за да изкарва въздух, трябва да има и приток на свеж въздух отвън. Когато няма приток, вентилатора работи ненатоварен, все едно на празен ход. Не се натоварва, но и работа не върши.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #11

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Когато работи напразно/не минава въздух през него/ вентилатора не се охлажда и заминава бързо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #12

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    А от какво толкова загрява, като работи на п.х. Ако е читав вентилатора, няма причина за изгори. При промишлени, а и битови вентилатори се слагат клапи за регулиране/спиране разхода на въздух.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #13

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    За"празен ход"на вентилатор сефте чувам,ама може и така да е!....Иначе,наблюденията от тия няколко дни за Чатата-определено е шумничък,но с як дебит!А модела ...нямам идея,цената в Технополис беше около 80-90лв/купуван е миналата година,а е монтиран тия дни/.....Та и тогава видях тия новите в Технополис и си викам-евакуирам Чатата на вилата,ама после размислих,да цената определено беше неразумна.И един съвет-пускайте към вентилатор по тънки кабели,щото на мен жичкаджията ми пусна 2х1 и видях бая зор докато ги вкарам под капачето!
    Този пост е редактиран от slovaka; 17-12-13 в 10:35.

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #14

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Предполагам, че е вторият от списъка, който пуснах малко по-горе. Освен да грабвам първия, 50 лв. са разумна цена. Само дано нямам ядове с размера - сегашният е 98мм, а този е 100.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #15

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    аз чакам моя да изгори и ще се взема vents 100 ma - само зарати клапата.

    Vents 100 MA

    има ги и в бг 50-тина лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вентилатор за баня?
    От dat във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-15, 23:54
  2. Избор на вентилатор за баня
    От aleksenergo във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 21-11-14, 15:27
  3. Питане за свързване на печка за баня на мястото на вентилатор
    От LexHammer във форум Електрическо отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-11-11, 22:53
  4. Избор на вентилатор за баня
    От stn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 02-05-11, 01:04
  5. Таймер за вентилатор за баня?
    От shanto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-10, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе