Резултати от 1 до 11 от общо 11

Ел. табло за апартамент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #1

    Ел. табло за апартамент

    Здравейте, искам да попитам за две неща:
    1. Координати на читав електричар за София?
    2. Искам да сменя таблото и ме интересува има ли такива с добри защити от токови удари и т.н? Чудя се просто дали да сменя таблото или да взема 2-3 хубави разклонителя, защото в момента в два контакта имам техника за доста пари и искам да съм сигурен, че ако стане нещо ще изгори максимум разклонителя.
    Всякакви съвети са добре дошли, благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Смяна на таблото няма да ти помогне, най- лесно става с това: https://sono.bg/index.php?route=product/catalog

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #3

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Доста евтини ми изглеждат тези на пръв поглед ( не че това задължително означава че са лоши ) аз се бях насочил към някакви по 80 лева и нагоре.
    Мислех, че има вариант за табло със защита, но явно разклонители ще са.

    Аз бях харесал този - https://www.jarcomputers.com/APC-Ess...LAPCPM8GR.html
    но честно казано не разбирам нищо всички имат различно "ниво на защита" но какво точно означава - нямам идея.
    Този пост е редактиран от iNfRaSoNiC; 16-12-22 в 22:25.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #4

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Общо взето APC е топ-а на защитите, доколкото знам, но за какво ти е този топуз? Недей да гледаш, че го дават 2к+ джаула, според мен нещата стигнат ли до такива нива, разклонител няма да те спаси.

    Ако държиш на АПЦ, бих взел този https://www.jarcomputers.com/APC-Ess...LAPCPM5GR.html

    Sono-то, което колегата е предложил, също са добри родни защити на добра цена. Може също така да разгледаш и EATON surge protection strip. Вкъщи съм с такива от години (5+), но досега не е имало случай, в който да им се тества защитата.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 17-12-22 в 00:41.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #5

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Общо взето APC е топ-а на защитите, доколкото знам, но за какво ти е този топуз? Недей да гледаш,жче го дават 2к+ джаула, повярвай нещата стигнат ли до такива нива, разклонител няма да те спаси.

    Ако държиш на АПЦ, бих взел този https://www.jarcomputers.com/APC-Ess...LAPCPM5GR.html

    Sono-то, което колегата е предложил, също са добри родни защити на добра цена. Може също така да разгледаш и EATON surge protection strip. Вкъщи съм с такива от години (5+), но досега не е имало случай, в който да им се тества защитата.
    Защото мислех, че трябва всичко да е вътре, а после се усетих, че мога да сложа на този разклонител най-важните неща и след като няма значение дали е 2к или 1к джаула може би по-малкия е по-добър вариант.
    Иначе предполагам мога в едното му гнездо да включа друг разклонител за останалите неща ( че верно са много ) ?
    Мерси.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Избираш един такъв предпазител, цък. След това включваш в него хубав разклонител и в общи линии си готов. Не казваш какво искаш да защитиш, но за компютри и електроника предпазителя е различен от този за климатик, пералня и т.н. Освен това не е никак разумно на набучиш цялата си техника на черва от разклонители. Купи си няколко пик предпазителя и в тях си включи по един разклонител, като пак повтарям съобрази се с естеството на техниката, която искаш да защитиш. За компютри/рутери и т.н. които се свързват с мрежов кабел (LAN) от доставчик, има специален предпазител. За кабелна телевизия (коаксиален кабел), също има предпазител (галваничен разделител).
    Относно цената, ползвам СОНО от години, хората са повече от читави. Не мисли, че по-скъпите са непременно по-добри.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #7

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Screenshot_20221217_121757.jpg
    Ползвам 4бр. от тези и съм доволен от тях. 3бр. ползвам за климатици те и един за електрониката(телевизор, двр, камери, рутер, монитор за камерите,компютър и монитор за него. Имал съм няколко случая да изключат защитите, а осветлението да работи.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #8

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Здравейте,
    разбирам, че не е най добрия вариант доста неща да са включени на едно място, но в момента нямам друг избор.
    Искам да защитя хладилник, ТВ, PS5 и един скъпичък рутър. Другите неща в този "поток" са приемник на наша интернет телевизия, саундбар, суич и рутър пак на телевизиятa.

  11. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #9

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Не е проблем броя на нещата, а общата мощност, която те консумират. На WP230W му дават до 16А ток.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #10

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Не е проблем броя на нещата, а общата мощност, която те консумират. На WP230W му дават до 16А ток.
    Ясно, благодаря, мисля че разбрах.
    Мерси на всички отзовали се.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #11

    Отговор: Ел. табло за апартамент

    Да използвам темата. Имам следният въпрос - някой познава ли добър ел техник във Варна?.
    Става въпрос за ново строителство, но майстора не е пуснал достатъчно контакти и не е предвидил, че трябва да е по-силна инсталацията. Трябва да се пусне магистрала с кабел 4 квадрата и от там да се пусне по 2,4 за уредите.

    ПС.
    Открит е техник. Благодаря на всички отделили време, да прочетат поста ми .
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-04-23 в 13:58.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 26-11-19, 10:40
  2. Премахване на бойлерно табло
    От Iv0 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-17, 20:24
  3. Изключено централно ел. табло - ток в банята
    От kintata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 30-11-16, 15:00
  4. Проблем със ел. табло в апартамент
    От traat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 16-01-12, 23:32
  5. Свързване на ел. табло за бойлер..
    От vassil_dinkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-10, 02:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе