Резултати от 1 до 14 от общо 14

Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #1

    Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Здравейте, искам да добия впечатления дали има реално спестяване на вода и смисъл от водоспестяваща слушалка за душ. Иначе в къщи имам 3 бр. смесители, които са с водоспестяваща функция, което ми прави впечатление, че водата течаща от тях е наситена с мехурчета въздух, което реално би трябвало да окозва влияние на количеството вода.
    Слушалката на душа ми е обикновенна, затова искам да се ориентирам дали има смисъл да инвестирам и в нея. Всякакви мнения ще ми бъдат от полза.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #2

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    По важна е батерията според мен!Ако сложиш термобатерия,определено ще е по добре,това с мехурчетата е....абе,търговски номера!......

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    предната ми слушалка беше със 7 режима, сегашната ми е с 3
    на практика се ползват точно два - нормално разпръскване и тройна струя под високо налягане

    разлика, разбира се, че има, но тя е страничен ефект от избора на "услуга" която искаш да ползваш, а не от съображение за икономии

    дори и да има икономия, дори да е и 10%, при месечен разход 10 кубика, спестяваш 1 на цена 2 лева, т.е. след 5-6 месеца си си избил инвестицията и тамън да си на далавера, и котленият камък ти запушил дюзите

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #4

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Гледай на слушалката да са по-малки дупчиците за вода, моята е с 3 степени на Видима... имал съм други ама то с тях направо все едно дъжд вали, бойлера заминава за нула време.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    термосмесител дава икономия .. слушалката ако е качествена ( с повечко и малки дупчици ) също има известен ефект

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #6

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Единствения показател по който слушалката може да спести вода е да и разбереш/провериш дебита литри на минута. Цената не от значение. Скъпите слушалки са хубави за къпане, но не и за пестене.
    Ние имаме две слушалки едно скъпо ГРОЕ и едно ефтинко. Е за скъпото "скъпата" каза - ти избираш всичко по банята аз пък ще избера слушалката. Хубаво доволна е от избора си но простото измерване показа 9 л/мин. Евтинкото успява да изпюе само 7.5 л/мин. Ако питаш мен е все едно с кое се къпя, но жената не мисли така.
    По отношение на термосмесителя мога да кажа само "безкрайно удобство" . Когато ми се случи да съм в хотел се сещам "колко гадно" е вечно да не можеш да наместиш температурата на водата. Но за икономии нямам представа защо би трябвало да реализира икономии.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    колко литра отиват докато нагласиш водата ? + шанса да се полееш с ледена/вряла вода ..

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #8

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Термобатерията си е голямо удобство и кеф!...В къщи ползуваме всичко на ГРОЕ,но на самата слушалка не обръщам голямо внимание,камо ли да меря литри и тем подобни!.....Има четири или пет варианта на струя,но фактически аз ползувам само една.....Как се дупи жената в банята нямам идея,за нея най важно е по метала да няма петна,разни отлагания.......Ползуваме всичко вече трета година,покритието е много качествено,но...и цената си е сериозна.....към 950-970 лв за целия комплект!И ...не беше от скъпите,имаше и изгъзеци за 2-3-4 хиляди......

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #9

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Аз съм с термобатерия на Видима, беше към 120лв преди години... аналозите на Грое бяха по 400+ и не мислех че си струват чак толкова парите. Видимата беше с 5г гаранция, така че нямаше какво да го мисля. Не вярвам още да са измислили покритие по което да не остават отлагания от водата в Бургас

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #10

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Аз съм с термобатерия на Видима, беше към 120лв преди години... аналозите на Грое бяха по 400+ и не мислех че си струват чак толкова парите. Видимата беше с 5г гаранция, така че нямаше какво да го мисля. Не вярвам още да са измислили покритие по което да не остават отлагания от водата в Бургас
    Така си е. ГРОЕ-то от 400 е добро колкото и Видимата. Едва в горните класове смесителите имат някакви смислени екстри (като да ти отпадне глупавото копче с което се превключва от душ на чучур, или батерията да няма горещ край на който да се изгориш)

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    съмнява ме .. видима са си китайски смесители

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #12

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Когато ми се случи да съм в хотел се сещам "колко гадно" е вечно да не можеш да наместиш температурата на водата.
    В хотелите не са виновни батериите, а тоталната липса на проектанти и изпълнители на ВиК, които да разборат какво всъщност правят и как трябва да го направят.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #13

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    В хотелите не са виновни батериите, а тоталната липса на проектанти и изпълнители на ВиК, които да разборат какво всъщност правят и как трябва да го направят.
    Що, викаш и на запад хотелите ги проектират некадърници. И по Франция и по Швейцария и по Германия и по Австрия все се намира някоя батерия дето пуска ту топла ту студена.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Водоспестяващи смесители и слушалки за душ

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Що, викаш и на запад хотелите ги проектират некадърници. И по Франция и по Швейцария и по Германия и по Австрия все се намира някоя батерия дето пуска ту топла ту студена.
    Да, и 99% не е виновна батерията, а ВиК системата. Надявам се разбираш къде е проблемът в постоянната промяна на температурата на водата в тези случаи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Слушалки за телевизор
    От nikosky във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-14, 16:43
  2. Слушалки AKG K512
    От spielberg във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-13, 00:03
  3. Свързване на слушалки
    От kando във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 29-01-10, 21:27
  4. Слушалки
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-06, 12:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе