Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree4Одобрявам

Бие ток при занулен контакт?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #16

    Отговор: Бие ток при занулен контакт?

    Добре де човека нека си купи един фазомер и нека провери конкакта. Ако при докосване с фазомера по занулителните крайща на контакта. Светне ли фазомера работата е ясна.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Отговор: Бие ток при занулен контакт?

    Преди седмица в жегите слагахме климатик в апартамент със старите контакти без зануляване тип шуко. Климатика имаше утечка по корпуса и уведомих че наложително да го сменят с нов и занулен. Е вчера на същите хора монтирахме в друга стая още един климатик и естественно погледнах и видях контакта не беше сменен.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #18

    Отговор: Бие ток при занулен контакт?

    Старите контакти са обикновени и няма къде да се занулят. Тип "шуко" са със занулителна пластина. Малко ги бъркаш двата щата.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Отговор: Бие ток при занулен контакт?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Старите контакти са обикновени и няма къде да се занулят. Тип "шуко" са със занулителна пластина. Малко ги бъркаш двата щата.
    Велев е прав! И аз съм попадал на контакти тип "Шуко" със занулителна клема, но тя "виси" несвързана с нищо! Погледни снимката, ако не си пипал контакт и ще видиш, че тя фабрично не е свързана с нищо! Останалото е въпрос на инсталация, избор на електротехника или на негова грешка. Особено ако някой обърка цветовата маркировка на жилата.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #20

    Отговор: Бие ток при занулен контакт?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Велев е прав! И аз съм попадал на контакти тип "Шуко" със занулителна клема, но тя "виси" несвързана с нищо! Погледни снимката, ако не си пипал контакт и ще видиш, че тя фабрично не е свързана с нищо! Останалото е въпрос на инсталация, избор на електротехника или на негова грешка. Особено ако някой обърка цветовата маркировка на жилата.
    Не е свързана щото по принцип инсталацията до контакта трябва да е трипроводна. Проводника за защитното зануляване трябва да се свърже към занулителната пластина на контакта! При двупроводни инсталации се прави мост на нулата към занулителната пластина (както е на снимката) на контакта щото няма на къде!

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #21

    Отговор: Бие ток при занулен контакт?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Велев е прав! И аз съм попадал на контакти тип "Шуко" със занулителна клема, но тя "виси" несвързана с нищо! Погледни снимката, ако не си пипал контакт и ще видиш, че тя фабрично не е свързана с нищо! Останалото е въпрос на инсталация, избор на електротехника или на негова грешка. Особено ако някой обърка цветовата маркировка на жилата.
    Може би не съм разбрал правилно, това което си написал, но по принцип занулителната клема на контакта не се свързва фабрично, защото може да се използва за 2-проводна и 3-проводна инсталация, като при първата се прави мост м/у нулата и занулителната клема. Отделен е въпросът ако има клема, а някой "колега" не я е свързал. При обикновените контакти /които се продаваха преди много време/, изобщо нямаше такава клема. Имаше само за фаза и нула.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Отговор: Бие ток при занулен контакт?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Може би не съм разбрал правилно, това което си написал, но по принцип занулителната клема на контакта не се свързва фабрично, защото може да се използва за 2-проводна и 3-проводна инсталация, като при първата се прави мост м/у нулата и занулителната клема. Отделен е въпросът ако има клема, а някой "колега" не я е свързал. При обикновените контакти /които се продаваха преди много време/, изобщо нямаше такава клема. Имаше само за фаза и нула.
    Точно това и аз имах в предвид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Зануляване,заземяване на контакт
    От Leon34 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 25-12-18, 09:43
  2. Контакт за ремонт RPTV - Philips 46GR8850/1
    От dvdo във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-11, 12:44
  3. как да прекарам контакт от ключ за осветление
    От very_smart във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 29-12-10, 16:43
  4. Стандарт за щепсел и контакт в Индонезия
    От alfonso във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 23-11-10, 07:00
  5. трябва ми шалтер за контакт с дистанционно управление
    От naughty hacker във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-09, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе