Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с Ел двигател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с Ел двигател

    Здравейте, имам проблем с един ел двигател на една машини за циклене,мотора е произведен в германия но е американска партида за там едва ли не/
    2.9 кв е и е 60 херца монофазен и проблема е че като го пусна поработва и започва да грее до колкото ми казаха това е от херците има ли начин да го оправя и да си работи нормално без да грее.Като загрее се изклучва от тертмичната защита което е мноо неприятно.Благодаря предварително.

    мобилният ми е 0892 74 25 14 ако някой има решение ще съм благодарен ако се обади.

    това е табелката http://www.img-share.eu/f/images/100...ATw_sredna.jpg
    Този пост е редактиран от neumoren; 21-08-15 в 22:24.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Проблем с Ел двигател

    Дай малко повече данни за двигателя - колекторен ли е, с ротор накъсо ли е? Или поне снимай табелката му и я качи в темата.
    Прегледай и тази тема: https://forum.setcombg.com/%D0%B5%D0...%82%D0%B8.html
    Този пост е редактиран от Lupus; 19-08-15 в 22:55.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Проблем с Ел двигател

    V- 220
    KW-2.9
    lsol.-KT-b
    A-19
    u-min -3490
    Schutzart-I54
    Type-BG 112
    HZ-60

    - - - - - - - - - -

    С ротор е

    - - - - - - - - - -

    С този фазов регулатор дали ще се опаравят нещата в смисал проблема е че грее и изключва защитата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #4

    Отговор: Проблем с Ел двигател

    Напълно е възможно да е от това. За да нямаш подобен проблем трябва да намалиш напрежението до 183V., или да подобриш охлаждането, но не е ясно дали ще има ефект. Другия вариант е с честотен преобразовател да му вдигнеш честотата до 60Hz, но ще ти е скъпичко.

    ПС: Къде точно грее, да не са лагерите.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Проблем с Ел двигател

    Лагерите са нови не е от тях колкото до честотният регулатор и с него не става защото бил монофазюен мотор и нямало как да стане.остава само варянта да го пренавия.Казаха ми за един човек от Воеводиново-пловдивско.

    - - - - - - - - - -

    Иначе грее целия мотор кабела също топли доста.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #6

    Отговор: Проблем с Ел двигател

    Според теб ако го пренавият какво ще стане ?
    Ще сложат същия брой навивки със същото сечение. Ако нещо променят по броя навивки двигателя може да отиде по дяволите. Греенето не е от проводниците, а от индукцията, която се получава в основите на статорните зъби, тя зависи от напрежението, честотата, намотките и още няколко коефициента. При инверторите, когато намалиш честотата на 25Hz, напрежението се намалява на 110v точно, за да се избегне този проблем. Все пак с подобни проблеми не съм се занимавал а само с 50Hz-ови мотори и не мога да съм сигурен на 100%, че съм прав. Има други по-специализирани форуми, където повече хора могат да си дадат мнението по въпроса. И ако все пак си решил да го пренавиеш по-добре потърси сериозна фирма, а не някой гаражен майстор. За Югозападна България мога да ти препоръчам 1-2.

    ПС: пиши във форума какво е станало ако го пренавиеш.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-08-15 в 13:11.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    5
    #7

    Отговор: Проблем с Ел двигател

    Много благодаря момчета,разбира се че ще пиша.Ами човекът който се съгласи да го пренавие каза че щял да го преизчисли и от 2.9 щял да го направи 2.2 дано да се получи 27-28 август ще го пренавива,и веднага ще пиша още веднъж благодаря за мненията на всички.

    Ето и табелката на мотора http://www.img-share.eu/f/images/100...ATw_sredna.jpg
    Този пост е редактиран от neumoren; 21-08-15 в 22:25.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Проблем с Ел двигател

    Здравейте! Отказах се да го пренавивам, защото за сега няма проблеми като е малко по-хладно работи без грешка не изключва защитата само като е доста горещо навън съответно и в стаята тогава гаси .Посъветваха ме да измисля още един вентилатор да сложа в смисъл, че малко му трябва още охлаждане на мотора да си работи без грешка, щото малко като е по-хладно и не гаси.
    Този пост е редактиран от avenger; 05-09-15 в 12:31.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня с инверторен двигател
    От i486 във форум Бяла техника
    Отговори: 50
    Последно: 19-08-15, 12:45
  2. двигател за Фагор
    От Ваня във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 31-05-13, 15:37
  3. Двигател на прахосмукачка - проблем с отваряне.
    От wladimir1 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-12, 10:41
  4. Ел. двигател от пералня?
    От navigator_ във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-12, 06:01
  5. Неизвестен двигател
    От stefan56 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 05-07-11, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе