Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44
Like Tree9Одобрявам

Ватметър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #31

    Отговор: Ватметър

    бихте ли ми препоръчали някакъв що годе читав ватметър който да може да измерва дневна и нощна тарифа на климатиците които ми предстои на сложа скоро,трябва ми нещо на което да мога да разчитам(щом го казвам значи има защо...),а не просто да си чешам крастата от това колко ми харчи климатика горе долу,ако някой има някаква представа нека пише

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=milanov;832466]Конрадския -цъкstbbg.com | product_single
    ---------------------------------------------------------------------
    гледам че всичко живо е с тоя ватметър,ако имаш такъв или познаваш някой с такъв,би ли казал някави впечатления

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #32

    Отговор: Ватметър

    Два-три имам от конрадските, не следя дневна и нощна. Моментната консумация ми е по-интересна, сравнявал съм я горе долу мери точно. Натрупаната енергия обаче не знам колко е точна. За цял месец може да има някакво отклонение, колко не знам.
    Щом казваш, че ти е важно за мене електромер. Ама не някакъв произволен (щото всякакви ги има), а каквито слагат енергото.

    - - - - - - - - - -

    Инструкция

    20180328_221623.jpg

    Тук се коментира колко харчи климатика, чете се темата по често от тази.
    https://forum.setcombg.com/всичко-за...-time-207.html

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #33

    Отговор: Ватметър

    Конрадските не показват отделно дневна и нощна енергия. настройват се 2 тарифи, но не ги показва поотделно, а показва само общата консумация и общата сума /дн.+нощна/. Ако намериш такова ще ти свърши работа. Навремето ги имаше в "Метро". Немски са и доста точни, но са с малки цифри и без подсветка.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #34

    Отговор: Ватметър

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако намериш такова ще ти свърши работа. Навремето ги имаше в "Метро". Немски са и доста точни, но са с малки цифри и без подсветка.
    Ползвах такова 2 години. След това се развали и показва 160V при налични 230V.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #35

    Отговор: Ватметър

    При мен е абсолютно същото. Ако откриеш от какво реже 1/3 от напрежението и мощността съответно, свиркай и аз да го поправя. Още ми е жал да го изхвърля. Сега ползвам Конрадско, но немското определено беше по-добро.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #36

    Отговор: Ватметър

    Интересно защо се говори за ватметри, когато искате да мерите дневен и нощен разход на енергия? Има ли дневна и нощна мощност? За мощност ли плащате или за изразходвана енергия?
    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #37

    Отговор: Ватметър

    "Енергиен монитор" е правилния термин. Това, че основно ватове мерим с него е страничен ефект.
    Lupus и SPSt харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #38

    Отговор: Ватметър

    Аз съм с BroadLink-SP3S-Contros .. Управлява се от интернет с телефон.. има дневна, нощна, моментна, за ден, седмица, месец, годишна, таймер и предварително зададени он/офф..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от nikolov333; 29-03-18 в 18:47.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Отговор: Ватметър

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    При мен е абсолютно същото. Ако откриеш от какво реже 1/3 от напрежението и мощността съответно, свиркай и аз да го поправя. Още ми е жал да го изхвърля. Сега ползвам Конрадско, но немското определено беше по-добро.
    Оправянката е - в коша! Днес го разглобих - няма видими повреди по платката, ма иначе е правено е в час по трудово от китайчета с частична олигофрения.
    tanatos, SPSt и sniper харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #40

    Отговор: Ватметър

    Не бяха ли немски.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #41

    Отговор: Ватметър

    По баркод е немско, но на кутията има лепенка, където пише "Произход Китай".

  14.  
     
  15. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #42

    Отговор: Ватметър

    Извинявам се предварително за глупавия въпрос.
    Може ли някой кратко и разбираемо (като за не-експерт) да ми обясни как да разчитам power factor-a при ползване на ватметър за проверка на моментната консумация на климатик? Ако уредът показва в момента 350W и power factor 70% каква би била реалната консумация - 350W или трябва да си се "добавят" и останалите (около)30%?

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    10
    #43

    Отговор: Ватметър

    Цитат Първоначално публикувано от ALF Виж публикацията
    Извинявам се предварително за глупавия въпрос.
    Може ли някой кратко и разбираемо (като за не-експерт) да ми обясни как да разчитам power factor-a при ползване на ватметър за проверка на моментната консумация на климатик? Ако уредът показва в момента 350W и power factor 70% каква би била реалната консумация - 350W или трябва да си се "добавят" и останалите (около)30%?
    Никак не го разчитай това има значение само за предприятията за домашна употреба няма никакво значение останалите 30% в науката се наричат реактивна енергия а това което плащаш ти е активна затова не се тормози свиркай си.
    ALF одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #44

    Отговор: Ватметър

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    При мен е абсолютно същото. Ако откриеш от какво реже 1/3 от напрежението и мощността съответно, свиркай и аз да го поправя. Още ми е жал да го изхвърля. Сега ползвам Конрадско, но немското определено беше по-добро.
    На един колега при същите симптоми проблема се оказа в гасящия кондензатор на захранването. Беше с намален капацитет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе