Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

LED панели светят слабо след като са загасени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #1

    LED панели светят слабо след като са загасени

    Здравейте
    Почти из цялата къща съм с лед панели кръгли от 12 до 20 вата на различни производители.
    Интересното е че повечето когато е много тъмно изглежда да светят съвсем слабо а има едни дето бяха някаква бая куча марка(но са с 3г гаранция) бая се вижда да светят в тъмного.
    На какво се дължи това?
    Пробвах да снимам с телефона но явно е толкова слаба светлината че само се открояват като бели на изцяло тъмния таван и камерата не ги хваща.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #2

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Ключовете да не са с лампички?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #3

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Не, обикновени са.

  5. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #4

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    И при мен е така в Апартамента правих си основен ремонт и сложих навсякъде GU10 Led и при мен на някои места е така.
    Попринцип разбрах къде е проблема. Когато ключовете са с лампички ако има проблем се изважда модула от ключа и се оправя.
    Но това че свети слабо е че има вързана само 1 крушка примерно 5W или 4 по 1W. Просто трябва да се вържат повече за да несветят защото все някакво минимало напрежение отива до там дори и когато са изключени и затова леко свети.
    И при мен леко свети на 1-2 места където има вързана 1 лед крушка, или 4x1W.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #5

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Имах стар светещ ключ и като сложих 5 вата LED лампа при изключване оставаше да сияе, та в друг форум това ми обясниха, но още не съм пробвал, просто махнах резистора и глимката:
    Да , успоредно на лампата, най добре на клемите на фасунката отзад. X2 не значи по 2, а клас на кондензатора за променливо напрежение 275 или повече волта.
    Цитат Първоначално публикувано от morandis
    Монтираш успоредно на лампата кондензатор 0.22-0.33uF X2 и забравяш за ефекта, не се налага и да махаш глимката .
    Цитат Първоначално публикувано от morandis

    Ако може по-подробно да ми обясниш, че не разбирам и там има опасни 220 волта:

    1. Успоредно на LED лампата ли?
    2. Два броя кондензатора ли и как да са свързани помежду си - успоредно или последователно?
    3. На какво минимално напрежение трябва да са кондензаторите?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #6

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Зачетох се и ми стана интересно. Значи може да се направи така ,че да служи като нощно осветление, например в коридора. Свети ли достатъчно , че да не се блъскаш в стените нощем като ходиш до тоалета например ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Това не важи само за Led, гледам комшиите са сложили на стълбището евтини CFL и те блещукат дълго след като угасне осветлението. В моята част на стълбището съм сложил CFL Sylvania и този ефект не се наблюдава.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #8

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Това не важи само за Led, гледам комшиите са сложили на стълбището евтини CFL и те блещукат дълго след като угасне осветлението. В моята част на стълбището съм сложил CFL Sylvania и този ефект не се наблюдава.
    Мда и аз съм имал подобно ЦФЛ китайско което от време на време натрупваше заряда и присветкваше - през няколко часа. То както и при стълбищата това идва от глимлампите на бутоните. Докато при човека явно има някакъв потенциал в кабелите. Да не би ключа да прекъсва нула вместо фаза и да поизтича малко ток нанякъде.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Цитат Първоначално публикувано от rollin Виж публикацията
    Здравейте
    Почти из цялата къща съм с лед панели кръгли от 12 до 20 вата на различни производители.
    Интересното е че повечето когато е много тъмно изглежда да светят съвсем слабо а има едни дето бяха някаква бая куча марка(но са с 3г гаранция) бая се вижда да светят в тъмного.
    На какво се дължи това?
    Пробвах да снимам с телефона но явно е толкова слаба светлината че само се открояват като бели на изцяло тъмния таван и камерата не ги хваща.
    Колко време "светят", след 5..8 часа пак ли се открояват?

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #10

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Зачетох се и ми стана интересно. Значи може да се направи така ,че да служи като нощно осветление, например в коридора. Свети ли достатъчно , че да не се блъскаш в стените нощем като ходиш до тоалета например ?
    Да свети достатъчно и за тъмен коридор е супер,поне за мен.С два девиаторни ключа съм,но са с глимки.
    Коридорът е 9м² на буквата Г,лед крушка 5w.
    Този пост е редактиран от Viking72; 16-11-17 в 18:35.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #11

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Мда и аз съм имал подобно ЦФЛ китайско което от време на време натрупваше заряда и присветкваше - през няколко часа. То както и при стълбищата това идва от глимлампите на бутоните. Докато при човека явно има някакъв потенциал в кабелите. Да не би ключа да прекъсва нула вместо фаза и да поизтича малко ток нанякъде.
    Тука не става въпрос за присветване. Сега ,като минах няколко долу-горе около минута мъждукаха след изгасване на лампите. Но лятото в най-горещото това продължаваше около 5 минути. Всички сме при равни условия. На всеки етаж има ключ ,от който се включват лампите в цялото стълбище на блока.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #12

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    И при свети,само във тоалетната,но при мен нЕ са прекъснали фазата,а нулата във ключа,фазата я имам винаги и става нещо като утечка.
    Този пост е редактиран от charliii; 17-11-17 в 08:50.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #13

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Панелите са 2бр по 24вата на ключ(обикновен без лампичка)
    Въобще не може да става въпрос за нощно осветление понеже те само се забелязват че има някакво сияние на тавана само дори с телефона като пробвам да снимам на супер тъмно камерата трудно ги вижда.
    Това нещо си е абсолютно винаги но се забелязва само когато е много тъмно разбира се.
    Не знам дали е прекъсната нулата или фазата трябва да проверя, но май нещата отиват или към кофти ключ който пропуща някакво минимално напрежение или пък към лоша изолация на кабелите...
    Пък от друга страна как с евентуално такова минимално напрежение се забелязва този ефект като дори трафовете им не са димерови?
    Прикачвам една снимка
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Добре, няколко часа след като са изгасени пак ли го има това сияние?
    Едно време лепих по тавана и стените разни пластмасови самолетчета и звездички и те така светеха в тъмното. Но ефекта е от самата пластмаса. Фосфор или каквото е там било.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #15

    Отговор: LED панели светят слабо след като са загасени

    Да ефекта е постоянен.
    Едва ли им фосфор в тея лампи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 11-08-14, 21:13
  2. Firefox замръзва след като ...
    От Compare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-11-10, 23:30
  3. Отговори: 2
    Последно: 19-07-10, 13:24
  4. Отговори: 7
    Последно: 08-03-08, 15:59
  5. Отговори: 7
    Последно: 06-12-06, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе