Резултати от 1 до 11 от общо 11

Променливо налягане при хидрофорна помпа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    1
    #1

    Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Здравейте!
    Имаме кладенец на 8 метра дълбочина.Напоследък имаме проблем с хидрофорната помпа. Проблемът е че налягането на водата се променя рязко, в началото водата идва нормално налягане после спира, помпата продължава да работи и след минута пак идва вода, и така продължава, водата идва на пресекулки.
    Какъв може да е проблема според вас.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #2

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Проверете какво е налягането на съда( наподобява разширителен съд на който има пресостат от единият му край) раздлен с мембрана. При родителите ми се беше загубило налягане и имаше големи пулсаций във водната струя.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Проверете какво е налягането на съда( наподобява разширителен съд на който има пресостат от единият му край) раздлен с мембрана. При родителите ми се беше загубило налягане и имаше големи пулсаций във водната струя.
    Имах подобен проблем. Реших го и се получи друг по-голям.
    Фланеца е с решетка, която от ръждата е станала голям отвор, но това мисля, че е без значение. Там имаше отломка (парче метал), отстраних я, напомпах при гумаджията 1,8 атм и водата потече със сила от 3/4 градински маркуч - изкл. при 1,7 ; работи на 0 бара. При включване във водопровод, обаче, започва работа на 1 атм и намаля до 0,2. Пусна ли маркуча всичко се оправя и пак така. Реших, че 1,8 е много и понечих да изпусна въздуха. И изненада - никакво налягане в съда! Отново разглобяване - оказа се пробита мембрана. Днес я смених, почистих фланеца от ръжда, сглобих и нищо! Няма помпене - въздуха излиза от вход/изход на водата. След 10-то разглоби/сглоби сипах малко вода в мембраната и наклоних случайно помпата - от фланеца потече вода. Още няколко пъти същата процедура, но без резултат. Не уплътнява!
    И сега - 1. Фланеца има ли друга гарнитура, освен мембраната?
    2. Имало ли е на него някакъв клапан?
    3. Дали смяната му ще реши проблема или има някаква тънкост, която ми убягва?
    Приемам съвети, а и добър сервиз. Машинката си е изработила парите Einchell BG 2171/декември 2017.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #4

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Мембраната подходяща ли е за твоят разширител? Не би трябвало да има допълнително уплътнение. Някъде не ти е наместен борда и смесва двете камери. И по принцип разширителен съд е най-правилно да се напомпи 0,9 от налягането на включване на помпата. Ако например пресостата е настроен да включва на 2,0 бара, тогава разширителят трябва да е 0,9*2,0= 1,8 бара.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    Мембраната подходяща ли е за твоят разширител? Не би трябвало да има допълнително уплътнение. Някъде не ти е наместен борда и смесва двете камери. И по принцип разширителен съд е най-правилно да се напомпи 0,9 от налягането на включване на помпата. Ако например пресостата е настроен да включва на 2,0 бара, тогава разширителят трябва да е 0,9*2,0= 1,8 бара.
    Да! Замерена е в магазина по старата. Мисля, че беше 9,5 см на гърловината. В документа на хидрофора пише максимум 1,3 бара, включва 1,5 бара и изкл. 3 бара. Максимално работно налягане - 4,3 бара. Опитах да настроя пресостата - навих пружината с надежда да вдигна налягането, но то си остана 1,7.
    На старата мембрана пише - SPR.Разбирам, че въздуха преминава покрай гърловината на мембраната и от там са белите, но нямам идея защо. почистих от ръжда фланеца, защото мислех, че наслагването пречи на уплътняването. Като го сваля, в съда няма вода, а само в мембраната. Имам и снимки на машинката, но нямам идея как да ги кача.
    А, сложих и грес по гърлото на съда, но няма ефект.
    Недоумявам какво се случва.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Проблема е решен!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #7

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Редно е да споделиш къде е бил проблема, нека следващият с подобен проблем да знае.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Да, разбира се.
    По трудния начин разбрах 3 неща.
    1. Утрото е по-мъдро от вечерта.
    2. Търпението му е цаката.
    3. Греста не е универсално средство.
    По същество - беше ясно, че въздуха от балона прониква през мембраната, но се чудех защо. Оказа се просто - използваната от мен грес намазана на гърловината е хлъзгала мембраната навътре! Почистих основно, наръсих с талк и напомпах до указаните атмосфери. След 24 часа налягането не беше се променило. Монтирах хидрофора и остава при подходящо време и необходимост да обезвъздуша и експлоатирам.
    Благодаря за отзивчивостта!

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Тези дни имам развитие по темата, т.е. - стария проблем на нов глас! Преди 2 месеца поставих хидрофора, но тези дни забелязах, че след спиране на крана той веднага изключва. Т.е. не допълва вода в разширителя. Извадих го. Изтече много вода, напомпих 1,5 атм, а след 4-5 часа беше 0,2. В голям съд го потопих и видях, че разширителя изпуска въздух под стойката за двигателя - работил си е като обикновена помпа. Тези дни замених разширителя с нов, 4 литра по-голям, комплект, напомпан до 1,8 атм. Заработи, като при изключено положение показва 3,9, атм, а се включва при 3,3 и работи трайно при 2,6 атм. При свалена машина, без вода манометъра показа 18, атм. Та проблема - пада налягането! Би трябвало да качва 44м воден стълб, първата ми чешма е на 10 м от кладенеца. Пускам, хидрото се включва и постепенно налягането на водата (силата й) пада. Пускам маркуча в градината, засилва се и пак надолу. Мисля, че в мотора има турбина за нагнетяване на водата (както в автомобил). Дали пък там не е проблема? Някакви идеи?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #10

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    За да пада налягането, нямаш дебит, т.е. помпата няма какво да засмуква или от някъде засмуква въздух.Прегледай си смукателния тръбопровод и на него ако имаш филтър и възратен клапан.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Променливо налягане при хидрофорна помпа

    Здравей Владо. Смукателя е нов, няма теч. Ако след 2 седмици или повече запусна - няма проблем. Тръгва. Ако засмуква въздух ще иска обезвъздушаване. Остана да сменя или хидрофора или собственика...

    - - - - - - - - - -

    Уф! Открих проблема. Разгледах няколко клипа по въпроса от "братушките" и воден от максимата "Тъп, но упорит" разглобих двигателя. Видях турбината и по средата й до клинчето се бяха заклещили зегерка, шайба и гайка! Ако не бях видял, нямаше да повярвам! Гайката беше плътна - оказа се, че се е скъсал ротора в областта на стягане на турбината. Сега умувам как да я сваля от оста на ротора, тъй като явно от години е в това положение и ВД не помага. Дори да я счупя и купя нова турбина, засега нямам идея какво да правя с ротора. Така че, след 9 год. вярна служба май ще трябва да пенсионирам този хидрофор.
    Поздрави от мен и чашата ми с бира.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ниско налягане на водата
    От Десислава Великова във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-15, 21:19
  2. Бойлер под налягане-Фламина
    От iko05 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-14, 14:41
  3. Хидрофорна система Grundfos
    От stambo3 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-12, 22:45
  4. MS9A-12HRDN1 налягане
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 31-01-12, 21:23
  5. Намалено налягане на водата
    От Drozi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 02-09-10, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе