Резултати от 1 до 10 от общо 10

MS9A-12HRDN1 налягане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #1

    MS9A-12HRDN1 налягане

    Климатикът е чисто нов!В режим на отопление не вдига налягане повече от 22 до 23 bar максимум и то рядко до 23!Компресора се форсиса яко,но повече просто не може!Изпуснахме го и заредихме по грамаж (1000гр)!Нищо не се променя.Вътрешният вентилатор тръгва след дълго и не повишава скоростта си от минимална.Наясно съм,че чака определени градуси на кондензатора за да го направи,просто се чудя защо не качва повече от 23 bar.Предположения...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Предположението е, че климатика е с единична капилярка. Няма я втората капилярка и чек вентила, който я включва. Я провери и кажи това предположение дали е вярно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #3

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Ще проверя,но дори и да е така...не би трябвало фабрично да не може да постигне налягане за да включи турбината на вътрешното тяло!Нали все пак трябва да духа по някакъв начин.Климатика просто не тръгва вътрешния вентилатор или пък го прави след доста мъки и на най-ниската скорост.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Единичната капилярка е предвидена за изпарение на положителни температури с цел вътрешното тяло при постоянна работа на режим охлаждане да не замръзне. За да може фреона да взема топлина от външният въздух температурата на изпарение трябва да е по-ниска от тази на външният въздух.

    Трябва да се махне тази капилярка и да се сложи два, два и половина пъти по-дълга. Дългата капилярка сваля мощността на системата. Ако на режим охлаждане климатика работи малко кратковременното замръзване на топлообменника не е проблем.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Много важно за налягането което измервате е и вътрешната температура в помещението.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #6

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Вътрешната температура е 16 до 18 градуса.Външната е някъде -10 до -15 макс!Съгласен съм за вътрешната,както е важна и скоростта на вентилатора,но...Ако това с капилярката оправдава поведението на климатика....то излиза,че не може да работи при такива температури или просто трява да се остави да посигне висока вътреша температура и тогава ще вдигне скоростта на вентилатора!!!Просто някък си не се връзват нещата.Ако имате сервизно под ръка ще съм благодарен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Това с капиляра е теория на Вален1 аз от този модел имам доста монтирани и са доволни хората, Питай и Лавчо от форума да видиш и той какво ще ти каже за този модел.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Лесно може да се провери кое как е, но искаме и снимков материал.

    Ако пък климатика не е твой няма какво да се занимаваш. Казваш на злощастните хорица, на които си пробутал модела, че за толкова пари повече не може да се очаква и си ги оставяш с чиста съвест да умират в студа, все пак нали си взел парите.

    Ако пък си човек със съвест носещ отговорност за действията си може да си прибереш климатика след като не върши работата, която си ги убеждавал, че ще върши и да им върнеш парите. Ако пък ти се занимава и те нямат нищо против може да го преработиш, като му сложиш подходящата дължина капилярка да топли, но имай едно на ум, че килограмите на външното тяло за 12-ка са орязани и пак ефекта от към топлене няма да е кой знае какъв при ниски температури.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това с капиляра е теория на Вален1 аз от този модел имам доста монтирани и са доволни хората, Питай и Лавчо от форума да видиш и той какво ще ти каже за този модел.
    Да не предизвиквам съдбата ...........но засега при тези температури(при нас тази сутрин беше -23.5 градуса)имаме само едно оплакване от днес за една деветчица чието външно тяло бе станало по-шумно.Като отидохме климатика бе настроен на 26 градуса и в стаята бе 23 градуса(помещението е около 30 кубика с много лоша дограма).

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #10

    Re:MS9A-12HRDN1 налягане

    Като гледам това е от новите вида модели които са 9ка компресор така че това си е нормално за този модел Тука е става вапрос за тях Този климатик е предвиден за испания не за тука и това ако е топлене аз хасан шесе прекръстя Незнам как слагате мидея още има толкова други модели на същите цени каде каде по хубави от мидеята

    И аз сам го мислил това даму сложа на моя чек с капилярка 2ра ама неми се занимава а и незнам дали ше стане с то слаб компресор шесе натовари поиче и ше отчете гршки и неси струва загубата на врееме по скоро ше го махна по нататък на някои които търси хубаво и ефтино

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MFA-12HRDN1
    От flamme_froide във форум Климатици Midea
    Отговори: 55
    Последно: 24-04-14, 17:35
  2. MS9A-12HRN1 Luna Split A5 проблем с датчик
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-12, 12:15
  3. MS9A-09HRN1
    От divi4 във форум Климатици Midea
    Отговори: 22
    Последно: 05-08-12, 22:59
  4. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 19:51
  5. Оферта за MSG-12HRDN1
    От suicidal във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-10, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе