Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Kaar

Препоръка за безжичен звънец на метален портал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #1

    Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Здравейте колеги,
    Повреди ми се безжичният звънец Synchro AG 203-220V
    С малко помощ от друг форум и доста обикаляне по магазините успях да сменя оригиналния полипропиленов кондензатор в приемника CBB21 175J400V (1.7uF/400V беше станал 176nF). Ако някой го интересува, използвах MKP 2.2uF/420DCV R75.
    Предавателят (бутонът) на звънеца е монтирен на квадратен метален стълб на портална врата, а нужният обхват е около 30-35м по права линия. Нямам представа на каква честота/честоти и с каква мощност работи системата. На приемника пише само 20W консумирана мощност.

    Искам да сменя звънеца с нов, защото вече пластмасите са пред разпад. За седмица пробвах 6 нови безжични звънеца от различни марки с цени до 25лв. и нито един не работеше при допир до метална повърхност. Трябва да е отдалечен минимум на 10-15мм, независимо от дистанцията между двата модула. Което си го и пише на някои от опаковките. За съжаление на мен ми трябва точно такъв монтаж.

    Молбата ми е, ако някой е инсталирал успешно предавател (бутон) на безжичен звънец върху метална основа, нека сподели марка и модел!
    Може и на лични, да не става реклама.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Мога да ти подаря този.
    Беше монтиран точно върху метална греда на входната врата и си работеше на 20 метра.
    Все звъняха да търсят съседа по всяко време, та от 5г е с извадена батерия... .Скоро го свалих и паркирах
    в мазето но няма да го ползвам.
    Сега го пробвах - работи си.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #3

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Благодаря за предложението, ccankov73!
    Засега няма да се възползвам, защото очаквам да ми дадат да пробвам различни като схемотехника и цени звънци. Възможно е и на твоя да се наложи смяна на кондензатора, а вече ми писна да си губя времето.
    Днес пробвах моя стария и се оказа, че освен в приемника, има проблем и в бутона. Не задейства от първото натискане. За капак и на платката му явно има променени стойности на елементите, защото едва покри разстоянито от точно 28м. А зад портала въобще отказа да работи.

    Когато постигна желания резултат, ще напиша марки и модели звънци, които съм тествал. Може на някого да му е полезен моят опит.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    аз ще следя темата, защото отскоро се оглеждам за звънец с обхват над 50 метра...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    В Кауфланд утре пускат някакви безжични звънци с обхват "до 100 метра"....
    Виж в брошурата на 37-ма страница https://www.kaufland.bg/aktualni-pre.../broshuri.html
    krasimirradev одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #6

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    В Кауфланд утре пускат някакви безжични звънци с обхват "до 100 метра"....
    Виж в брошурата на 37-ма страница https://www.kaufland.bg/aktualni-pre.../broshuri.html
    Тъкмо влизах да го пиша ама си ме изпреварил

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #7

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Благодаря, но вероятно ще са "full" wireless. Демек приемникът е на батерии, а не се захранва от електрическата мрежа.
    Излизат по-евтини за производство, а и с две смени на батериите на приемника и си изплатил системата.
    И в Lidl от утре ще предлагат един модел в два цвята. Техният със сигурност е изцяло на батерии.
    Ще ги видя непременно, но за обявените цени ме съмнява да са с различни схемни решения от тези по железариите.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    за 12 лева малко ме съмнява да покриват 100 метра, но ще видим
    що се отнася до приемника на батерии - в килера адаптери бол

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #9

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Те може и 150м да покрият, ама на голо поле без препятствия между прм и прд.
    Важното е сигналът да е кодиран, а не да звъни на няколко апартамента при натискане на 1 бутон. Май почти няма вече некодирани, но знае ли човек.
    За адаптер батерийните трябва да се преправят, както и да се търси място както за приемника, така и за адаптера. Когато е на 230V, директно се включва в контакта.
    Има "full" wireless варианти с 3V (2x1.5V АА) и с 4.5 (3x1.5V АА). Предимството е, че имаш звънец при отпадане на напрежението и не си "забравят" настройките за мелодия и сила на звука. При 230V само скъпите ги помнят, уж. До момента не съм попадал на "паметлив" комплект.
    Има и разлика в типа батерии на бутона, неза висимо какво е захранването на прм. По-"модерните" са с CR2032, а останалите - с LR23A.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #10

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Тъй, купих и пробвах от Кауфланд модела, понеже и на мен ми трябваше за портал.
    Обхвата хич не е 100 м. На батерии са и двата модула.
    Както е писал колегата по-нагоре - ако се лепне бутона за метална греда, сигнала пък съвсем изчезва.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    фак!
    довечера мислех да мина да купя, току що ми попари надеждите....

    50-ина покрива ли, макар че на мен реално ми трябват по-скоро 60-70?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #12

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    При мен покрива със сигурност към 30 метра пряка видимост - т.е. бутон и звънец са на открито без препятствия. Но, ако звънеца го прибера в постройка от термопанел и е на разстояние 5-6 метра от бутона - губи връзка.
    Явно ще трябва да поставям "вътрешното тяло" на открито навън, за да има пряка видимост с бутона... и дано тогава да се чува в постройките наоколо.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #13

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Kaar,
    Най-добре върни звънеца, докато можеш. Не е добра идея да оставяш приемника навън.
    Може да изчезне още същата вечер заедно с бутона. Дори и да не се случи, вероятността да се повреди от влага и дъжд е много голяма.
    А дали ще се чува вътре - Божа работа с тези 70-80dB, които му дават. Ако е за индустриална постройка, има специални аларми за целта с над 100dB. От типа на противопожарната и аварийната сигнализации. Но там цените са съвсем други.

    Звънецът в Lidl и той е само на батерии. Но поне прд (бутонът) има някаква защита от прах и водни пръски (IP44). С други думи може да се сложи навън.
    На неговата опаковка не пише нищо по отношение на обхвата, но в упътването е отбелязано 100м открита заона, 73dB, max transmitted power <10dBm (10mW). https://www.lidl-service.com/cps/rde...нец&count=1
    https://www.lidl-service.com/static/.../321204_BG.pdf ; https://www.lidl-service.com/static/.../321204_BG.pdf
    В комплекта има батерии (2x1.5V АА и CR2032), както и дюбели за монтаж.

    При всяка смяна на батериите или електромагнитни въздействия трябва да се сдвояват прд с прм.
    При еднаква цена, на хартия звънецът от Lidl е за предепочитане!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #14

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Реших си проблема със звънец Legrand кат.№ 0 942 54: https://www.legrand.com/ecatalogue/0...chime-kit.html Цената, обаче, е почти 40лв. Имайте предвид, че максималната дистанция без препятствия е 100м!

    В магазин пробвах на разстояние около 5м с бутон на метален стелаж Sencor SWD 110 Wireless Digital Door Bell | SWD-110 | Sencor - Let's live! Работи си перфектно. Не беше удобно да се разхождам в магазина на по-голямо разстояние. Максималната дистанция без препятствия и елмагнитни интерференции, според техническите характеристики, е 150м! Цена в момента на промоция 29лв.
    Двата звънеца са със защита IP44 на бутона (предавателя).
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 26-12-19 в 22:09.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #15

    Отговор: Препоръка за безжичен звънец на метален портал

    Sencor-а сега е 16,73 в edigital плюс 9 лв доставка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Безжичен звънец + сигнал за отворена врата
    От GDRP-quit-31084 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 24-03-15, 08:49
  2. Препоръка за безжичен рутер!
    От teoget във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 13:37
  3. Моля за препоръка за безжичен рутер.
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-08, 03:22
  4. Нов софтуерен БГ портал
    От clasher във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 30-06-06, 10:38
  5. php портал
    От rony във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 21-10-04, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе