Резултати от 1 до 12 от общо 12

Молба за помощ за инверторен електрожен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #1

    Молба за помощ за инверторен електрожен

    Здравейте колеги. Имам нужда за електрожен за село. Няма да вижда много работа. Имам едно телоподаващо от емаг с което се учих да заварявам. Пълен чеп е, но доста неща направих с него. Въпроса е, че като поработи 15 мин и прегрява. Та някой ако има преки впечатления от някой инверторен електрожен, Моля да сподели. Ясно е, че тея от 1000 лева заваряват яко. Въпроса е да намерин някой от 200 дето да върши тази работа. . Няма да заварявам релси за влак. Благодаря предварително.
    Примерно някой от тези дървета?

    https://praktiker.bg/bg/Zavaràchni-a...-180A/p/121476
    https://praktiker.bg/bg/Zavaràchni-a...-180A/p/121476

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #2

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    https://argo-market.com -коректен търговец ,ще ти свърши работа

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #3

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    Заварявал ли си с електрожен?
    Това нещо няма нищо общо с телоподаващото и ако нямаш опит, подобни китайци ще ги изгориш за нула време.
    Какъв е проблема с телоподаващото?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #4

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    Ще използвам темата на колегата да попитам и аз. Тези инверторни какъв бушон в домашното табло ги държи? Знаете, че обикновенно са 20-32А. А гледам разни характеристики за 180А и тн...

  6. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #5

    Молба за помощ за инверторен електрожен

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Заварявал ли си с електрожен?
    Това нещо няма нищо общо с телоподаващото и ако нямаш опит, подобни китайци ще ги изгориш за нула време.
    Какъв е проблема с телоподаващото?
    Да но доста одавна. Не ми се е налагало над 20 години да заварявам. Тогава електрожените бяха други . Затова искам съвет за тези инвертори.

    Е телоподаващото освен че прегрява…някак си “накъсва” процеса по заварката. Може би няма достатъчно мощност.
    Е не съм се зачекнал твърдо на тези от 150 лева. И нещо по нагоре мога да дам.

  7. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #6

    Молба за помощ за инверторен електрожен

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Ще използвам темата на колегата да попитам и аз. Тези инверторни какъв бушон в домашното табло ги държи? Знаете, че обикновенно са 20-32А. А гледам разни характеристики за 180А и тн...
    Това 180-200а е отдавана мощност (нещо като при климатиците) предполагам. Едва ли ше консумира повече от 2-3 кв като му гледам размерите. Но говоря малко наизуст.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #7

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    Какво ти е телоподаващото?
    Принципно с ТП се работи доста по-лесно от електрожен и отделно можеш да заваряваш по-финни детайли.
    В лидел пускат ТП, дори в момента имат, можеш да вземеш и да пробваш, пък ако резултата е същия ще го върнеш.
    Аз лично съм скептичен към тези електрожени.
    Принципно електрожена изисква значително повече ток, респективно по-сериозно изпълнение, разбирай по-висока стойност на чарковете.
    Веднъж съм заварявал с инверторен на един познат и в сравнение с моя соц електрожен беше пълна трагедия.

  10. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #8

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    Телоподаващото в същото като лидълското но на емаг. Само надписите са различни. Явно ги прави един и същи гараж в Китай. [emoji23]
    Ок. Ще се съсредоточа още малко върху неговите възможности.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    https://www.youtube.com/watch?v=Xod-...annel=Weld.com
    Изгледай това видео и разбери дали не бъркаш някъде, било с настройките на ампеража и скоростта на подаване на телта или с техниката на заваряване.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    220
    #10

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    За този инвертор от първия пост нямам мнение. Мога да ти препоръчам от преки впечатления Weldstar Compact Arc 160 5kW / 20-160A . Може да се намери онлайн под 190 лв. Амперите са реални, справя се и с 4 мм електроди, вентилаторът е "смарт". Недостатък е късият кабел маса(аз поне си скъсах нервите и го смених с 3 метров). Презрамката(коланът) също е добре да го осигуриш с възел към апарата, ако не искаш да ти падне на дясното стъпало, докато заваряваш асмалъка например(от опит) . 3-4 души се оборудвахме с този и е тествана машинка.

    Принципно с ТП се работи доста по-лесно от електрожен и отделно можеш да заваряваш по-финни детайли.
    При електрожена настройваш само ампери, при телоподаващото - ампери, подаване на телта и поток на газта. С електрожена виждаш върха на електрода, при телоподаващото газовата дюза е доста по-дебела от 2-4 мм и видимостта е по-тегава. Та, твърдението ти е относително - за мен е по-лесно с електрожен. За втората част от твърдението съм съгласен. Това го пиша като аматьор, не се занимавам професионално със заваряване. И за двете се иска майсторлък и/или много практика.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #11

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    Преди три години заприходих първият, от същото място. Като гледам и другият- на едно място са правени.
    Щом успявам да направя нещо, никога не пипвал ръчок, според мен не само става, а е и перфектен, не само за село.
    Доказано работи и с онези, странните електроди, но в ръцете на майстор. Аз накупих всякакви, но само на меко желязо се справям, доколкото се справям.
    Вече месец държи поправеният с него вирбел на 80кг ротвайлер!!!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #12

    Отговор: Молба за помощ за инверторен електрожен

    Цитат Първоначално публикувано от TRENDS Виж публикацията
    За този инвертор от първия пост нямам мнение. Мога да ти препоръчам от преки впечатления Weldstar Compact Arc 160 5kW / 20-160A . Може да се намери онлайн под 190 лв. Амперите са реални, справя се и с 4 мм електроди, вентилаторът е "смарт". Недостатък е късият кабел маса(аз поне си скъсах нервите и го смених с 3 метров). Презрамката(коланът) също е добре да го осигуриш с възел към апарата, ако не искаш да ти падне на дясното стъпало, докато заваряваш асмалъка например(от опит) . 3-4 души се оборудвахме с този и е тествана машинка.
    Благодаря. Взех 200 амперовия. Топ е. 40-50 електрода заминаха. Минах през един стар заварчик и му убих 3-4 часа да ми обеснява разни тънкости. Взел съм един чувал метални отпадъци - и правя всякакви скулптори. [emoji16]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам инверторен електрожен - 2
    От Mega във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-13, 18:41
  2. Молба за помощ
    От Lubo7745 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-07-12, 22:41
  3. Продавам инверторен електрожен
    От Mega във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 07-05-12, 11:34
  4. Молба за помощ!
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 57
    Последно: 25-11-11, 11:23
  5. Молба за помощ.
    От klinch във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 27-01-04, 20:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе