Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44
Like Tree9Одобрявам

Ватметър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #1

    Ватметър

    Интересувам се от устройство, което да монтирам между електромера и апартаментното електрическо табло с цел измерване на консумацията на електроенергия. Устройството трябва да бъде с достъп до домашната мрежа за наблюдение на данните. Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Ватметър

    Нека уточним нещата. Ако ти трябва да мериш консумацията, а не моментна мощност ти трябва не ватметър, а електромер с вграден Етернет модул. Трябва ти и съответния софтуер за запис и визуализация на данните на компа.
    Това е така наречения "контролен електромер".
    Като пример виж това: Електромери | Neurotex

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #3

    Отговор: Ватметър

    Да, за измерване на консумацията става въпрос. Благодаря за линка, ще разгледам.

    Разгледах, но цените от порядъка на 500 или 1000 долара изобщо не влизат в бюджета.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #4

    Отговор: Ватметър

    Закачаш един от старите електромери, срещу него монтираш една IP камера.
    Joro711 одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Ватметър


  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Ватметър

    Подобно имам и аз ,не знам дали мери вярно но става колкото да се ориентираш колко консумация имаш в момента.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Ватметър

    Вярно си мери. Засичал съм го с контролен електромер.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Ватметър

    На какво разстояние си го тествал? Минава ли сигнала добре през стени? Свалял ли си данни от него в компа?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Ватметър

    При мен предавателя съм го сложил в ел. таблото, има едно отделение отдолу, с авт. предпазители, до което имам достъп/ключ/. Таблото е метално и е монтирано в оградата и се намира на около 10м /по въздух/ от монитора. Значи сигнала, веднъж минава през мет. кутия на таблото, която е монтиранав ст. бетонова стена/оградата/ и после стени и плочи на къщата. Първите батерии изкараха около 3г. - а бе учудващо добре е направено, но според мен не е много точно. Реално мери тока/А/ и умножава по напрежение, което предварително се задава като параметър.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Ватметър

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    На какво разстояние си го тествал? Минава ли сигнала добре през стени? Свалял ли си данни от него в компа?
    Ми на 15тина метра, през стени. Няма проблем. Тонича гледам повече го тормозил.
    Основно за връзка с компа го ползвам - давал съм доста статистики из форума.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Ватметър

    Благодаря и на двама Ви за информацията! Ще ми трябва и на мен една такава джаджа, че подготвям един експеримент за лятото и данните ще трябва да влизат в компа за анализ. Дали могат да се намерят още в БГ?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: Ватметър

    Намират се. Ако пък не, мога да ти услужа с моята.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: Ватметър

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Благодаря и на двама Ви за информацията! Ще ми трябва и на мен една такава джаджа, че подготвям един експеримент за лятото и данните ще трябва да влизат в компа за анализ. Дали могат да се намерят още в БГ?
    CurrentCost -

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #14

    Отговор: Ватметър

    А някакъв опростен вариант без дисплей и с опция за свързване към локална мрежа за предаване на данни с консумацията?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Ватметър

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Намират се. Ако пък не, мога да ти услужа с моята.
    Благодаря за предложението! Купих вече една такава система с два датчика, за двата климатика и очаквам утре да си ги получа. Това чудо мери и температурата, но май в стаята, в която се намира приемника. Поне не видях в описанието да има начин за свързване на външен датчик за температура. Това не ме бърка много, защото имам едно дейталогерче за температура, което най после ще влезе в употреба. Ще се наложи само да си напиша софтуера за да съгласувам данните по време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе