Резултати от 1 до 5 от общо 5

Настройка на хидрофор - разширителен съд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #1

    Настройка на хидрофор - разширителен съд

    Здравейте.
    Имам вила, която се захранва с вода от сонда. Използва се хидрофорна помпа с пресостат(без разширителен съд). Помпата се включва веднага при всяко пускане на водата и изключва малко след спиране на водата. Намислил съм да монтирам на системата разширителен съд (т.нар. "балон"). Целта е помпата да не включва при всяко пускане на водата. Например за едно бързо измиване на ръце да идва вода само от разширителния съд(без включване на помпата), а при следващо пускане на вода помпата да включи и да го допълни. Имам няколко въпроса и ще съм благодарен ако някой сподели опит и съвети.
    1. Къщата е на 2 етажа (партерен и един над него). Може ли разширителния съд да се монтира в къщата на горния етаж (там има удобно място и връзка със системата)?
    2. Доколкото знам, разширителния съд трябва да се напомпа с въздух до определено налягане. Колко точно трябва да е налягането? Някъде бях чел, че налягането трябва да е с 0,2 бара по-малко от налягането, при което включва пресостата. Не мога обаче да намеря точна информация и затова моля за съвети.
    3. Доколкото разбирам, разширителния съд трябва да се напомпа с въздух до определеното налягане преди да е свързан с налягането на водата от системата. Правилно ли е или се бъркам?
    4. Колко голям разширителен съд е необходим за конкретния случай? Мисля си за около 20л. Дали ще е достатъчен?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2

    Отговор: Настройка на хидрофор - разширителен съд

    Най-добре звъниш тук и си взимаш от тях, те ще ти обяснят всичко.
    https://aquapump.net/hidrofori-i-rez...ori-s-membrana

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3

    Отговор: Настройка на хидрофор - разширителен съд

    Помпиш го около 2 атм.На входа се монртира възвратен клапан

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4

    Отговор: Настройка на хидрофор - разширителен съд

    Цитат Първоначално публикувано от ALF Виж публикацията
    Здравейте.
    Имам вила, която се захранва с вода от сонда. Използва се хидрофорна помпа с пресостат(без разширителен съд). Помпата се включва веднага при всяко пускане на водата и изключва малко след спиране на водата. Намислил съм да монтирам на системата разширителен съд (т.нар. "балон"). Целта е помпата да не включва при всяко пускане на водата. Например за едно бързо измиване на ръце да идва вода само от разширителния съд(без включване на помпата), а при следващо пускане на вода помпата да включи и да го допълни. Имам няколко въпроса и ще съм благодарен ако някой сподели опит и съвети.
    1. Къщата е на 2 етажа (партерен и един над него). Може ли разширителния съд да се монтира в къщата на горния етаж (там има удобно място и връзка със системата)?
    2. Доколкото знам, разширителния съд трябва да се напомпа с въздух до определено налягане. Колко точно трябва да е налягането? Някъде бях чел, че налягането трябва да е с 0,2 бара по-малко от налягането, при което включва пресостата. Не мога обаче да намеря точна информация и затова моля за съвети.
    3. Доколкото разбирам, разширителния съд трябва да се напомпа с въздух до определеното налягане преди да е свързан с налягането на водата от системата. Правилно ли е или се бъркам?
    4. Колко голям разширителен съд е необходим за конкретния случай? Мисля си за около 20л. Дали ще е достатъчен?
    Благодаря предварително!
    Що не си вземеш една инвенторна помпа и всичко ще си иде на мястото или готов хидрофор.

  6. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #5

    Отговор: Настройка на хидрофор - разширителен съд

    Благодаря за коментарите!

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Помпиш го около 2 атм.На входа се монртира възвратен клапан
    А защо е този възвратен клапан? То не е ли само един маркуч за вход/изход? (доколкото гледам примери по снимки)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хидрофор
    От elenaalex във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-05-11, 22:20
  2. Размразяване на хидрофор
    От ivanp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-10, 12:00
  3. ХИДРОФОР ИЛИ ПОМПА С ПРЕСОСТАТ?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 05-08-08, 20:21
  4. SATA разширителен слот
    От wH1spEr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-05, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе