Резултати от 1 до 3 от общо 3

Ток общи части, електромер, измерване на потреблението неволи.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #1

    Ток общи части, електромер, измерване на потреблението неволи.

    Положението е такова. Малка кооперация. Няма отделен електромер за общите части. Вързани са към моя електромер като наследено положение от предишните собственици. Става въпрос за 3-4 крушки, врата с автомат и домофон. Сигурно не е много като сума, но пък отделно се събират средства за входа и някак не върви.

    Енергото иска 500+ лв за откриване на нова партида, което не е приятна сума. Какви други опции има за да може да има някаква отчетност на потреблението? На мен ми идват на ум две:

    1. Да се сложи някакакъв електромер за вътрешно ползване през който да минават съответните жици за общите части, който да дава представа за потреблението.
    2. Да се изнесе захранването на общите части на соларна батерия и да не се занимаваме с енергото въобще. Това малко не го виждам, пък и малко рисково ми се струва да оставим захранването на вратата на соларна батерия.

    Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и как го е решил?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: Ток общи части, електромер, измерване на потреблението неволи.

    Съберете 500лв и си направете отделна партида. Нямате ли пари във фонда "бели пари за черни дни" при домоуправителя? То всъщност домоуправителя трябва да я свърши цялата работа. Говори с него/нея.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #3

    Отговор: Ток общи части, електромер, измерване на потреблението неволи.

    Цитат Първоначално публикувано от richterbg Виж публикацията
    Положението е такова. Малка кооперация. Няма отделен електромер за общите части. Вързани са към моя електромер като наследено положение от предишните собственици. Става въпрос за 3-4 крушки, врата с автомат и домофон. Сигурно не е много като сума, но пък отделно се събират средства за входа и някак не върви.

    Енергото иска 500+ лв за откриване на нова партида, което не е приятна сума. Какви други опции има за да може да има някаква отчетност на потреблението? На мен ми идват на ум две:

    1. Да се сложи някакакъв електромер за вътрешно ползване през който да минават съответните жици за общите части, който да дава представа за потреблението.
    2. Да се изнесе захранването на общите части на соларна батерия и да не се занимаваме с енергото въобще. Това малко не го виждам, пък и малко рисково ми се струва да оставим захранването на вратата на соларна батерия.

    Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем и как го е решил?
    В нашата кооперация (24 апартамента, по 4 на етаж) преди 3 г. правихме ремонт и сложихме плафони със сензор за движение по 2 бр. на етаж, общо около 18 бр. с по 2 ЛЕД крушки всеки, отделно на този бушон са и звънците с домофона, сложихме и отваряне с чип.Месечната сметка е около 4,5-4,8.лв.5 лева не сме прехвърляли от близо 3 години.
    Сложете Лед крушки и им предложи да ти дават примерно по 4-5 лева месечно от касата, вместо да давате 500 лв, на Енергото
    500 лева предполагам трудно ще съберете, знам как е , аз съм касиер от 15+ години в нашата кооперация.

    Сега погледнах и сметките преди ремонта - за 2020 г..Бяхме с таймер на стълбищното осветление и с обикновени крушки *40 - 60 вата, по спомен с общ товар около 700-900 вата + звънците с домофона.Плащали сме месечно между 12 и 14 лв. за ток, тоест сега плащаме 3 пъти по-малко, отделно е по-красиво и по - удобно.
    Този пост е редактиран от Palev; 21-03-24 в 20:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ремонт и сервиз - Общи условия
    От Gena_bs във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-20, 21:04
  2. Индикатор за потреблението на енергия
    От Rakeem във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 15-06-19, 15:41
  3. Медия плеър-общи въпроси
    От tany във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 11
    Последно: 28-08-11, 23:33
  4. Задача 172 (С общи усилия)
    От Edin_Lud във форум Логически задачи
    Отговори: 25
    Последно: 14-02-05, 12:41
  5. Общи Windows въпроси
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-04, 15:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе