Резултати от 1 до 5 от общо 5

Структурно предложение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Структурно предложение

    Понеже пуснах преди малко нова тема за избор на нещо, споделям впечатленията си.

    При някои теми окрупняването не върши работа.
    Да кажем "Избор на преносим компютър". Или на климатик, или на каквото и да е.
    Темата набъбва бързо, огромно количество компетентни и некомпетентни мнения и накрая на човек му писва де чете или се обърква.
    Според мен по-добре е да има обособен форум, отколкото всичко да е в една единствена тема и то в тема от преди 1 година да кажем.
    В IT тематиката една година си е голям период и мненията могат да доведат до объркване, тъй като никой не гледа датите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Структурно предложение

    @Malone,
    Напълно съм съгласен с теб. Ти си "старо куче" във форума, имаш много наблюдения, защо не предложиш някаква структура на IT разделите и да я обсъдим. Виждаш как след като се структурира "Битова техника" по нов начин стана много по-подредено. А от дългите теми спасение няма. Там се събира информацията по най-широко обсъждани въпроси и само внимателното четене му е майката. Моята практика е като изтече годината, да прочистя темата от очевидната плява и да я затворя. Така нещата поне се подреждат във времето.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Структурно предложение

    И аз съм съгласен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Структурно предложение

    Мдаам. И аз харесвам идеята. Преди време се чудех дали да не си купя климатик. Реших да проверя тук какво пише и попаднах на тема 90 страници. Е, няма сила, която да ме накара да я прочета. ;-)

    Хвърлям необмислена идея: Може би е добре, когато става дума за продукти, независимо дали са свързани с ИТ или друга област, форумът да е така организиран, че да е естествено и нормално да се отварят нови, дублиращи се теми. Например "Кой е най-добрия компютър за 700лв в момента". От друга страна теми където помените не настъпват толкова често (например раздел "Мрежи") форумът трябва да предразполага към търсене във вече съществуващите теми. Например омръзнало ми е да чета през месец "Как да споделя Интернета".

    Също смятам, че има объркване с операционните системи: Какво по дяволите прави "MAC - За любителите на Macintosh" в категория "Hardware"!? Според мен най-естествено е e ОС да бъдат извадени в отделна категория и там да се преместят "Windows, Linux и MAC" и да бъдат добавени, *BSD, Други"


  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #5

    Re: Структурно предложение

    Весела коледа на всички!
    Malone, давайте им някакъв латентен период на такива теми - да кажем два месеца - и после ги заключвайте.
    За по - просто и осъществимо въздействие аз просто не се сещам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Предложение.
    От FTA във форум За Форума
    Отговори: 6
    Последно: 15-08-10, 18:02
  2. Предложение
    От InternetZombie във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 12-07-09, 16:10
  3. Предложение:
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-04, 15:15
  4. Отговори: 6
    Последно: 23-03-04, 20:53
  5. Предложение
    От Zappo във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 08-12-00, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе