Резултати от 1 до 7 от общо 7

Едно такова предложение ми се върти в главата - форум "Подарява"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Едно такова предложение ми се върти в главата - форум "Подарява"

    Едно такова предложение ми се върти в главата - има раздел "Пазар", има форум "Продава", има и форум "Купува"

    Предлагам в този раздел да се добави и форум "Подарява"
    Не бързайте да ми се смеете, ще се обоснова:
    - може да се кръсти и "Подарява/Изхвърля"
    - аз самия периодично изхвърлям доста неща
    - понякога тези неща са полуздрави - в смисъл, голяма част от модулите са здрави, но на мен категорично не ми се занимава с поправка - дори и да го поправя (аз или някой друг), после същото поправено нещо никога няма да го ползвам.
    - също така понякога разни съвсем здрави компоненти, години наред събират прах и накрая пак ги изхвърлям, но вече са морално остарели. Това ми се е случвало достатъчно на брой пъти и вече доста точно мога да кажа "е те това ще има да го гледам поне две години на стелажа преди да го изхвърля". И ако случайно се появи някой познат търсещ подобно нещо, с удоволствие го подарявам, по-точно се отървавам и си освобождавам шкафа.
    - има и неща, които са актуални, но не бих се опитвал да продавам, защото да речем нещо дребно не им е наред
    - въпреки, че почти никой от форума не съм виждал на живо, то доста съфорумци(и съфорумки) са ми много симпатични и с удоволствие бих подарил нещо от гореописаните неща, стига разбира се те да имат нужда от това
    - разбира се, някой може да реши да прави и по-сериозни подаръци в този форум

    Конкретния повод за това предложение е, че утре ще подаря една дънна платка s.478, на която е изгорял флопи-контролера. Тази платка стои на рафта поне три години и последния път когато я мернах, се зарекох че при следващото чистене непременно ще я изхвърля. Но за късмет, сега имам възможност да подменя на приятел изгорялото му дъно. (Но това е чиста случайност, тъй като работата доста се промени при нас.)
    А пък самото негово дъно (P4P8X SE) доколкото прочетох един пост от днес на Mr.TECHNO, също подлежи на поправка, стига да се намери подходящия ентусиаст. Но аз не съм такъв и затова възнамерявам да го изхвърля.

    И за да не си мислите, че само си пиша ей-така за спорта, веднага казвам че подарявам един полуработещ barebone (Cel500), един полуработещ малък UPS (май UPS-ите са два), два-три полуработещи SCSI-диска 9G, три-четири процера PII-PIII/400-600/800/1000 и още доста неработещи захранвания и други дреболии.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re:Едно такова предложение ми се върти в главата - форум "Подарява"

    Подкрепям идеята ти. И аз имам доста работещи неща за изхвърлне.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Едно такова предложение ми се върти в гла&#

    Всеки има какво да даде на някого.

    Лично аз Ви предлагам тези неща които работят да ги съберете и да направите някое друго офисно компче и да го подарите на някоя детска градина или ОУ - хората пишат на машини още.
    Да не говоря че има една камара Детски центрове където им отнасят парите алчните търговци и хората нямат други пари за да купуват неща на изоставените деца.

    Относно темата - смятам че не е много добра идея , но това е мое мнение.
    Обосновката ми е че тук ще заприлича на бит пазар.
    Може би ако някой напише какво има и за контакти става само на ПМ - т.е хората да не могат да пишат в темите.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Едно такова предложение ми се върти в главата - форум "Подарява"

    Ами... не знам да ви кажа.
    Пазарът в Сетком не е разработен слава богу и има много малко обяви.
    Като гледам как се процедира във форуми, които имат по-голям пазарен отдел - ХВБГ например - такива обяви си се публикуват в раздел Продава като в името на темата се упоменава, че се подарява, а не продава.
    Чак отделен раздел ми се струва пресилено - нали сте наясно, че подобен род теми за период от.. да кажем 6 месеца няма да са повече от 4-5, максимум да кажем 10. Струва ли си за 10-ина теми за 6-месечен период да се прави отделен раздел?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #5

    Re:Едно такова предложение ми се върти в главата - форум "Подарява"

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Като гледам как се процедира във форуми, които имат по-голям пазарен отдел - ХВБГ например - такива обяви си се публикуват в раздел Продава като в името на темата се упоменава, че се подарява, а не продава.
    Подкрепям. Даже аз миналата пролет пусках такава тема (сега не мога да я намеря, че нещо липсват около 2 г. във форум "Продава").
    На всичко отгоре нямаше никакъв резултат, освен някакво желание от варненската агитка, но проблемите с транспорта осуетиха работата.
    Тогава от HWBG ме отърваха.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:Едно такова предложение ми се върти в главата - форум "Подарява"

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ... такива обяви си се публикуват в раздел Продава като в името на темата се упоменава, че се подарява, а не продава. ...
    Това е напълно достатъчно, след като официално приемаме, че няма да пречи на продавачите в "Продава".

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re:Едно такова предложение ми се върти в главата - форум "Подарява"

    Agree за забележка "Подарява" в началото на поста.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 21:01
  3. Отговори: 15
    Последно: 12-08-08, 19:41
  4. Нова мода "три в едно" - плейър, ТВ и GPS
    От IvO™ във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-07, 18:34
  5. Отговори: 18
    Последно: 20-02-07, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе