Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Идеята ми е, в някои раздели (например "мрежи") най-отгоре да има заключена тема "Полезни връзки". Темата представлява само един пост със списък на полезни връзки (може и кратко описание за какво е връзката).

    Идеята е, ако някой попадне на нещо интересно и счита че може да е полезно и на другите, то той може да пише на модератора на раздела да добави линка който предлага. Модератора решава дали да го добавя или не (дали линка наистина е полезен или не)

    По тоя начин, ясен и подреден списък с наистина полезни връзки, ще бъде винаги на разположение на търсещите информация.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Никак не е лоша идеята. Допълнително ще спести и отваряне на нови теми с хилядократно разисквани проблеми. Въпросът е някой администратор да се нагърби с това бреме.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    идеята за подобен "индекс" не е лоша, но ми се струва, че или ще остане на ниско ниво, за да е по-достъпна за повече хора, или прекалената й детайлизация ще я направи прекалено тромава и обширна.... може да се помисли за нещо от рода на "как да усучем кабел", или "кои кодеци да сложим".... дайте предложения за теми и съдържания, и евентуиално може да се започне "индексирането" на някои от по-интересните теми и раздели

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Това в някой раздели е направено отдавна:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22941.0.html
    Но за някои само ако нещо има клавиатура и монитор е техника и не поглеждат в страни.
    Очаквам някой да се сети и за термини и съкращения на разделите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Една от темите, които ме дразнят най-много е "Как да споделя НЕТ-а?"...това е първото, което ми идва на ум - 1000 пъти е питано, 1000 пъти е отговаряно и съм убеден, че този въпрос винаги ще се задава.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Пиша и в един форум за акваристика. Там е направено по следния начин: има два раздела с полезна информация, а най-отгоре има боцната по една тема с описания и препратки към другите теми. Лошото е, че и там много често първо правят грешката, питат, чакат някой да им го сервира сдъвкано и чак тогава тръгват да четат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Разбира се. Когато човек има въпрос, не може да чака и да си губи времето с търсене - трябва да пита веднага, че после и докато някой му отговори...;-)

    Въпросът е, че така ще е достатъчно само да му се даде линк към правилата, линк към FAQ покриващ въпроса му и темата е готова за заключване ;-)


  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Аз имах впредвид само един пост с около 20 външни връзки и 5-10 към вече коментирани теми. Може и да са номерирани, за да бъдат по-лесно посочвани после в отговорите в темите - например "разгледай 5-тата връзка"

    Виждал съм нещо подобно в един автомобилен форум и наистина е много удобно. Там, външните връзки са препратки към автомобилни документи по официални и неофициални сайтове, а също и препратки към руски специализирани форуми. През няколко месеца влизам да търся електрическата схема на автомобила който карам и винаги си я намирам за три минути с "Полезните връзки". (щото все не мога да намеря къде съм я запомнил на диска предишния път)

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Да,не е зле да има по една важна тема за най-често питаните неща като шерването на връзка.

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Fori мноооого отдавна беше предложил създаването на тема FAQ, но доколкото си спомням, по неизвестни за мен причини не беше приета. Крис нямаше нищо против тогава, вероятно трябва да обърнем внимание на Fori и да го попитаме дали има желание и не на последно място време да се занимае с това. Разбира се, това ще е постоянен процес и е редно само Fori и админите да могат да пишат и редактират там за да не става хаотично това.
    При желание и възможност от страна на Fori мисля, че Крис няма да има нищо против да му гласува подобно доверие.
    А такава тема ще е наистина много удобна, поне в раздел софтуер, най-малкото за да се дават връзки директно от там, а не да ровим за да търсим нещо.

    ЛИНК към обсъждането преди време.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Аз имах впредвид само един пост с около 20 външни връзки и 5-10 към вече коментирани теми. Може и да са номерирани, за да бъдат по-лесно посочвани после в отговорите в темите - например "разгледай 5-тата връзка"
    И аз точно така си го представям - 1 пост, заключена и залепена. Само административния екип да може да променя или добавя по свое усмотрение. Примерът, който даде Lupus, не го бях виждал. Идеята е същата, но реализацията не ми харесва - всеки минал и пляснал разни линкове...някак си неподредено е.

    ДОБАВЕНО:

    Да, сетих се за темата на fori. Разликата е, че той само беше подхвърлил идеята. За реализацията обаче нямаше такова добро предложение, както това на MitkoS. Всички предлагат, а този, който държи ключа, само ще трябва да номерира линковете и примерно да напише по 1 ред описание - няма нужда сам човек да се нагърбва със всичко, а това беше плоскостта по която се тръгна тогава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    И аз точно така си го представям - 1 пост, заключена и залепена. Само административния екип да може да променя или добавя по свое усмотрение. Примерът, който даде Lupus, не го бях виждал. Идеята е същата, но реализацията не ми харесва - всеки минал и пляснал разни линкове...някак си неподредено е.
    Опитът показа, че заключените теми не са добро решение - предполага се някой модератор непрекъснато да се грижи за тях. И накрая му писва! А така темата се преглежда периодично и ако трябва се подрежда или чисти шкартото. А и е по-демократично все пак.

    PS По друг начин стои въпроса, ако се прави FAQ или списък на термините и съкращенията. Там си трябва сериозна редакторска работа и проверка на достоверността. Иначе сульо и пульо ще пишат непроверени неща.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #13

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Иначе сульо и пульо ще пишат непроверени неща.
    Точно това ме притеснява. Както и маловажни...Иначе не знам дали SMF позволява да се смесват модераторите от различни категории, за да не се стоварва цялата работа в/у 1 човек. Според мен не пречи всички с права да могат да редактират подобна тема - в случая няма да има спорни решения, защото само модератори ще пипат и няма да има "онеправдани" потребители. ;-)

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #14

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Ако искате, погледнете:
    http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=319.0
    http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?topic=629.0
    Създал съм временен акаунт за 2-3 дни.
    username: readonlytest
    pass: testingonly
    Ако ви хареса, заповядайте. :-)

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: Предложение за заключена и боцната тема "Полезни връзки" в някои раздели

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Ако ви хареса, заповядайте. :-)
    Чудно е! Кога ще е готова рибата, да идваме с бирата ;-)))))))

    Шегата на страна - така си го представям и аз. Полезно ми се вижда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преработка на Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA в термопомпа- Тема "Направи си сам".
    От piron45 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 120
    Последно: 08-03-15, 19:29
  2. Отговори: 3
    Последно: 27-04-13, 18:13
  3. Отговори: 12
    Последно: 21-11-10, 19:47
  4. Отговори: 6
    Последно: 26-02-09, 12:19
  5. ако някои е чувал песента "пуша в рейса" нека да помогне
    От kratun във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 18-09-05, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе