Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

За форума и подфорумите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    За форума и подфорумите

    За "Отопление и климатизация" (след преместването не ставаше ясно).
    Донякъде разбирам, че беше необходима подредба. Друг е въпроса, че би било по-лесно за разглеждане ако не беше с подфоруми. Въпросът ми е - как мога да прегледам ВСИЧКИ нови (непрочетени) теми от целия "Отопление и климатизация" в една страница - без да се налага да влизам и излизам от подфоруми. Нещо като линка "Непрочетени публикации", но да ми вади само от раздел "Отопление и климатизаиця", а не от целия Сетком форум. Ако има някаква такава добавка, която да дава тази възможност, ще помоля модераторите да я итнегрират.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:За форума и подфорумите

    Моля, използвайте подходящите форуми за публикуване! Смятам, че е ясно, че на въпрос, касаещ организацията и функционалността на форума мястото му не е в раздел Отопление и климатизация!

    В старата версия на форума имаше инсталирана добавка, даваща възможност да се настройва от кои форуми да се показват непрочетените теми.
    При някой от ъпдейтите явно се е замазала и сега я няма. Ще погледна дали има лесен начин да се добави, а дотогава ще се наложи да се гледа целия списък за непрочетени публикации и всеки да подбираоттам интересните за него теми.
    Току виж се оказало, че има тема, която да ти е интересна и да не е в раздел Отопление и климатизация...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:За форума и подфорумите

    Нарочно я пуснах в "Отопление и климатизация", тъй като следя основно (да не кажа единствено) само този форум и промените касаят него. Сега съм сигурен, че още някой ще пусне пак там същата ако се махне и "Преместено"-то.
    Надявам се, че може да даваме предложения, като активни ползватели на подфорума.
    Също се надявам разместването да не е приключило, защото в "Други марки климатици" има множество теми за марки, за които вече е направен подфорум - например голямата тема за Sanyo "Климатици SANYO" не е в подфорума за Sanyo!

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:За форума и подфорумите

    Разбира се, че може - всички размествания се правят с цел да е по-удобно на посетителите, така че всякакви мнения и съвети от тях са добре доошли.
    Недоволни в началото винаги има много, това е неизбежно. С времето, ако промените са били добри недоволните намаляват.
    Просто молбата ми е да не се гледа толкова едностранчиво - в смисъл - аз влизам само в тази част на форума и затова смятам, че трябва да пиша всичко там. Имаше искания и пазар отделен да има, сега и самата структура на форума да обсъждаме в този раздел... просто няма логика - Сетком е един цял форум и ще е от полза на посетителите му да го разберат и да се замислят, че може да има нещо интересно и извън тяхния форум...

    Разместването не е свършило - знаем, че има още работа, предполагам и след като се свърши докрая на деня грубото местене ще останат объркани теми, които в последствие, малко по малко ще си дойдат на мястото.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:За форума и подфорумите

    използвам темата, за да попитам, дали е възможно, да се прибавят и старите скинове.
    На времето, преди последното местене, имаше доста разнообразни.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:За форума и подфорумите

    КрИс, разбирам те. Но да ти кажа аз как действам. Отварям директно подфорум "Отопление и климатизация" от bookmarks, ако има нещо с new и ми е интересно го чета, ако не - маркирам "Отопление и климатизация" като прочетен и затварям. Сега за същото нещо ми светва цял подфорум с иконка за нови мнения, но аз не мога да преценя по последното мнение дали да влизам или просто да го маркирам като прочетен, защото под последното може да има и друго непрочетено, а важно за мен. И така, ако са светнали няколко подфорума (да кажем за няколко марки климатици), трябва да вляза във всеки, да погледна и тогава да реша дали ще чета или да се върна назад.
    Иначе одобрявам донякъде отделянето, защото така за всяка марка могат да се залепят горе например кодове за грешки, важна информация за модел и т.н.
    Обаче разбери, че не можеш да караш потребители, които имат тясно специализирани интереси в дадена област, да четат целия форум. Това няма да стане, просто пак ще четат само това, което ги интересува, но ще са по-затруднени.
    Та мисълта ми е, че ще е МНОГО добре ако може да се направи "Непрочетени публикации" да се настройва да работи само за отделен подфорум или за всеки подфорум да има отделен бутон "Непрочетени публикации" вътре в него.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re:За форума и подфорумите

    ...а аз откога искам да мога да направя така че да НЕ ми излиза нищо свързано с климатици и битова техника като си отворя "Непрочетени теми", ама на..... още си го чакам......

    ...и аз искам да попитам за другите скинове и по специално за някой тъмен....???

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:За форума и подфорумите

    ОК, тогава и двете страни ще са доволни. Значи просто трябва да се реши проблема с "непрочетените" по подфоруми.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re:За форума и подфорумите

    със скиновете има някакво голямо мазило Нещо се дъни при опит за смяна...

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:За форума и подфорумите

    да, няма никак да е лошо, в непрочетените теми да излиза само това, което си изберем.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re:За форума и подфорумите

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    със скиновете има някакво голямо мазило Нещо се дъни при опит за смяна...
    При мен си работят (май)
    Ама ако нещо, пусни тема, ще помагаме

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re:За форума и подфорумите

    Яааа и при мен работи "Enterprise" с мозила съм - 2.0.0.20

    Благодарско

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #13

    Re:За форума и подфорумите

    Може да не работи само за администратори, щото и при мен е мазало.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:За форума и подфорумите

    Такаа...
    Влизате в профила си - отляво в меню Промени Профила се е появило ново подменю - Recent Posts Preferences.
    След малко ще го преведа, ще е нещо от рода - настройка за последни мнения.
    Влизате там и ще видите списък с всички подфоруми.
    Маркирате с чавка тези форуми, които ви интересуват.
    Отмаркирвате другите форуми.
    Запазвате.

    Сега - на заглавната страница на форума - отдолу в секция Последни публикации ще излизат вече само последните публикации във форумите, които сте маркирали.
    Неудобството е, че това, което виждате са последните мнения по темите, без да се отчита дали сте ги посещавали или не, но мисля, че трябва да ви улесни все пак.
    Надявам се... да сте поне частично задоволени?

    Pat, по въпроса с темите... към момента не знам какво да ти кажа. Има някакво здраво омазване, ще се постарая да разбера какво не е наред. И в последствие да сложа някаква тъмна тема, която да може да се избира от посетителите. Просто в момента положението е кофти, най-малкото Enterprise не е подходяща тема - много е стара и е възможно да има редица дупки в сигурността ако се ползва. Съжалявам, за момента оставаме само със стандартната тема.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:За форума и подфорумите

    Браво, Крис!
    Това решава проблема с това долу в "SetCom.bG Forum - Информационен Център" да се виждат само мнения от форуми, които искаш.
    Обаче ако мога да те потормозя още малко - основната ми идея беше този линк http://forum.setcom.bg/index.php?action=unread да може да се променят настройките му според желанията на потребителя и в една страница да изкарва непрочетените мнения само от избрани форуми. Или пак да си има един такъв глобален линк за целия форум, но да има и вътрешни такива, например:
    http://forum.setcom.bg/index.php?action=unread&board=60.0
    и да дават непрочетените мнения само от конкретния подфорум, в който си кликнал на "Непрочетени публикации".

    Я (нецензурно учудване и крещене) - ТО РАБОТЕЛО!!! Ето така: http://forum.setcom.bg/index.php?act...ead&board=60.0

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бисерите на форума :-)
    От gnf във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 21-01-14, 13:58
  2. Чат към форума
    От turist във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 02-03-10, 03:03
  3. за форума
    От boishin във форум За Форума
    Отговори: 127
    Последно: 22-02-09, 21:35
  4. Дарения за форума...
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 20-11-08, 10:06
  5. Помощ за подфорумите във форума ми
    От DeyanMarkovski във форум Програмиране
    Отговори: 9
    Последно: 24-04-07, 21:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе