Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

IT Енциклопедия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    IT Енциклопедия

    <font color="blue">Не съм убедена в кой раздел му е мястото на питането/предложението ми. Реших да е тук, ако прецените, че греша – преместете го.



    Първо да уточня, че идеята не е моя. Съвсем случайно я прочетох в друг форум (не IT ориентиран), затова в никакъв случай не претендирам за авторски права. Ако проработи при нас, ще имам грижата да уведомя и благодаря на авторът.
    </font id="blue">





    Идеята е следната: Откриване на <font color="red">енциклопедия</font id="red"> от термини - често и не дотолкова срещани в информационните технологии, която непрекъснато да се разширява.

    Mетодите:

    - Енциклопедията се изгражда на доброволни начала. Всеки, който има желание помага и допълва.

    - Когато определен потребител има нужда от изясняване на даден термин – задава го като въпрос, в следствие на което му се отговаря.

    - Ако в енциклопедията липсва определен термин със съответното обяснение по него, и се чувствате запознати със същността му – вписвате го с цел обогатяване на речника дори до момента да не е имало нужда от това.

    - За да се поддържа енциклопедията- речник в добър вид ще ни трябва един доброволец (Ако няма други желаещи се нагърбвам със задачата аз), [] който да структурира, редактира, оформя всяко едно предложение и ги обедини в едно кратко и стегнато, за да се предотврати дублиране на вече вписана терминология.

    - Отделно на този доброволец (аз) [] ще му е нужна помощта на един админ или модератор, който да изтрие дадените предложения, след като те са вписани в енциклопедията. (Смятам, че няма да се отнеме много време за това. Предполагам е въпрос на няколко кликвания на мишката, след като му бъде посочено от доброволеца (аз) [] кое точно да бъде премахнато)



    Целите: При четене, писане във и извън форума всеки един човек, който тепърва навлиза или отдавна има присъствие в тази сфера да бъде ограмотен по отношение на термините, които се срещат, като използва правилния на правилното място.

    С две думи да си помогнем за разширяването на кръгозора от знания и да се чувстваме малко по-грамотни когато се занимаваме косвено или пряко с тези все още не проговорили машинки - компютрите.



    <font color="blue">Кое ме подтикна да се замисля над това?!

    - Често ми се е случвало (а може би не само на мен) да се заинтригувам от дадена тема. Започвам да осмислям прочетеното, но се натъквам на непозната терминология. Съгласете се, че от тук на татък всичко става каша и мъчейки се да разбера за какво става въпрос – попадам в една черна дупка, от която измъкване няма.



    Пускам въпроса си за обмисляне. Ако ви хареса идеята – нека я осъществим. Ако видите пропуск в методите ми – дайте нови съвети. Всички (ще) правим това за собствено добро.

    Смятам, че един IT ориентиран форум има нужда от подобно помагало.

    Очаквам мнението ви. </font id="blue">



    <font color="orange">Gadget EDIT: Като начало съм дал определения на термините по-опростено </font id="orange">



    Като за начало въвеждам едни от често срещаните думи и словосъчетания, голяма част от които за мен за непонятни:

    <font color="red">netstat в ДОС конзола</font id="red"> (Тук HGD може да помогне. Извадила съм го от негов пост.) - в комбинация с различни опции дава информация за текущите мрежови сесии

    <font color="red">шина</font id="red"> - канал, по който се предават адресите и данните в електронните прибори.

    <font color="red">клок</font id="red"> - са краткост от овърклок (overclock) - увеличаване работната честотата на CPU и др.

    <font color="red">чипсет</font id="red"> - (chipset), чип, в който са интегрирани много функции за управление (напр. северен и южен мост при дънните платки).

    <font color="red">биос</font id="red"> - (BIOS - Basic Input Output System) - чип на дънната платка, в който е записана информация за нейното управление.

    пасивно охлаждане</font id="red"> - Охлаждане само с радиатор, без доп. енергия напр. вентилатор.

    <font color="red">мод</font id="red"> - (mod) - преправяне на напр. комп. кутия с цел по екстравагантен изглед или за видеокарти - достигане на по-висока производителност

    <font color="red">конзола</font id="red"> - Терминът е исторически. Идва от времето, когато компютрите са заемали огромни помещения и в средата на залата е имало един терминал, на който са излизали системните съобщения и на който можел да седне администратора или да се намеси при определена ситуация. Сега може би най-точната дефиниция е, че на конзолата излизат системните съобщения. (http://linux.gyuvet.ch/html/solution/terminal.html)

    <font color="red">компилатор</font id="red"> - програма, с която даден програмен код се преобразува в изпълнима програма.

    <font color="red">рутер</font id="red"> - умен маршрутизатор, който управлява по кой път да се предадат данните от един хост на друг.

    <font color="red">домейн</font id="red"> - име, с което се представлява един IP адрес в интернет (напр. 195.230.2.165 отговаря на домейна Setcom.bg), и се помни по-лесно от цифрите.

    <font color="red">хост</font id="red"> - (host - домакин) в IT - компютър от глобалната мрежа.

    <font color="red">DHCP клиент</font id="red"> - (Dynamic Host Contriol Protocol), протокол, по който PC-то получава от сървъра автоматично IP адрес. Осъществява се чрез сървър, който раздава и клиент, който приема.

    <font color="red">KeyGen</font id="red"> - (key generator) - програма, генерираща серийни номера.

    <font color="red">пиеринг</font id="red"> - (peering) - доставчиците на интернет напр. в БГ изграждат помежду си високоскоростни връзки за по-бърза комуникация м/у БГ потребителите (BG Peering).

    <font color="red">скрипт</font id="red"> - кратък програмен код за изпълнението, на който е нужна програма (напр. браузър IE).

    <font color="red">NTFS</font id="red"> - вид файлова система - представлява система от правила, как да се записват и управляват данните върху твърдия диск.

    <font color="red">FAT</font id="red"> - файлова система като NTFS с по-малко възможности.

    <font color="red">драйвер</font id="red"> - програма, управляваща определен хардуер напр. драйвер за видеокарта.

    <font color="red">системна памет</font id="red"> - физическата налична памет напр. 128MB RAM.

    <font color="red">Slot</font id="red"> - корпус, на който се поставя съвместимо периферно у-во.

    <font color="red">CPU</font id="red"> - Central Processing Unit или процесор

    <font color="red">конвертор</font id="red"> - convert, програма за преобразуване на данни и др.

    <font color="red">флашване на биос</font id="red"> - обновяване версията на BIOS-а, неговото презаписване в чипа.



    Ето и един пример как виждам аз модела на тази идея:



    <font color="red">PLUG-IN[/red] - програмен модул, предназначението на който е да подобри функционалността на някоя друга програма, например на вашия уеб браузер. Чрез тези допълнителни модули браузерът може да показва анимации (например Shockwave) или да възпроизвежда видео- и аудио клипове.



    <font size="1">Извинете ме много, ама наистина много за безкрайно дългия пост. Не успях да го обобщя в по-сбит план.

    Благодаря ви за търпението, че прочетохте това. Ако ще ме ругаете, моля нека да е на PM. Приемам всякакви критики.</font id="size1">[:I]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #2

    IT Енциклопедия

    <font color="red">шина</font id="red"> - Канал за пренос на данни между процесора, паметта и периферните устройства

    <font color="red">клок</font id="red">(оувърклок) - работа на процесора(ЦП, ГП) на тактови честоти по големи от заводски предписаните

    <font color="red">чипсет</font id="red"> - набор от интегрални схеми осигуряващи връзката и паралелната работа между ЦП, паметта и периферните устройства (или техните контролери)

    <font color="red">биос</font id="red"> (Basic input output system-Базова входно изходна система) - Набор програми записани в енергонезависима програмируема(напоследък препрограмируема) памет, служещи за първоначален тест, конфигуриране и управление на ЦП и периферните устройства(или техните контролери)

    <font color="red">пасивно охлаждане </font id="red">- охлаждане състоящо се само от пасивен елемент(радиатор)

    <font color="red">мод</font id="red"> - промяна целяща подобрение[на софтуер(мекуер;-) или хардуер(твърдуер;-)]

    <font color="green">конзола</font id="green">

    <font color="red">компилатор</font id="red">- програма "превеждаща" написаното на алгоритмичен програмен език в машинен код

    <font color="green">рутер</font id="green">

    <font color="green">домейн </font id="green">

    <font color="green">хост</font id="green">

    <font color="green">DHCP клиент</font id="green">

    KeyGen (Keygenerator) - програма генерираща серийни номера

    <font color="green">пиеринг</font id="green">

    <font color="green">скрипт</font id="green">

    <font color="red">NTFS </font id="red">(NT file system) - Файлова система на Windows NT (2000, XP)

    <font color="red">FAT</font id="red">(File alocation table) - Таблица за разположението на файловете

    <font color="red">драйвер</font id="red"> - Програма за управление на периферно устройство

    <font color="red">системна памет</font id="red"> - паметта с която работи ЦП

    <font color="red">Slot</font id="red"> - Куплунг (букса, конектор) с много крачета в който се включват разширителни платки на периферни устройства, памет или процесор

    <font color="red">CPU</font id="red"> - Централен процесор

    <font color="red">конвертор</font id="red"> - Преобразувател(на софтуер или хардуер)

    <font color="red">флашване на биос</font id="red"> - Препрограмиране на БИОС (виж БИОС)



    Нещата които не съм написал или не мога да им дам еднозначно определение или не ги знам. За останалите приемам безрезервно критика:-) Надявам се да съм помогнал:-)


  4. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #3

    IT Енциклопедия

    <font color="blue">Popkaro, благодаря за помощта. Тя еднозначно показва, че си привърженик на идеята.



    Ако има и други съмишленици, помощта им ще е от особена полза. Имам само едно предложение. Да обединим всички думи, като ги структурираме по азбучен ред, с цел по бързо ориентиране. За целта, ако идеята бъде приета можем да отворим това тема с азбучното им подреждане, като срещу всеки термин се посочи (с малки букви чии е приносът). Или пък това да се направи тук, като аз имам грижата за редакцията. Моля ви, дайте предложения как е най добре да се осъществи според вас.</font id="blue">



    Ето още малко предложения:



    <font color="red">netstat в ДОС конзола</font id="red"> - netstat е команда, която показва свързаноста на компютъра с мрежата. Всички входни и изходни връзки (адреси и портове)



    <font color="red">ДОС конзола</font id="red"> - промпт или шел, използва се за означаване на MSDOS Prompt.



    <font color="red">Порт</font id="red"> при мрежите - Това е номер между 1 и 65534. Представлява адрес в компютъра, където някоя програма си търси информацията, която и е необходима от мрежата или където да я изпраща. Пример FTP-то е на 21 порт (20 порт е отново за FTP но при него се изпращат само служебни данни), 80 се ползва е за WWW.



    <font color="red">шина</font id="red"> - Информационнен канал за предаване на данни между процесор, памет и/или входно/изходни устройства. Обикновенно тя работи с определена честотата.

    Нормалните стойности са 66, 100, 133, 166 и 200 MHz. Честотата на шината зависи от процесора. Чрез промяната и се постига ускоряване/забавяне на процесора и паметта. Всяка фирма (Интел и АМД) оставят запас от минимум 25%. Така при шина 66MHz и увеличаването и на 83 се получава прираст от около тези 25%. Последствия - претоварване на хардуера и намаляване на живота му.

    <font size="1"><font color="yellow">HGD & Popkaro</font id="yellow"></font id="size1">



    <font color="red">MHz</font id="red"> - мегахерц <font color="blue">(тук е нужно едно кратко определение)</font id="blue"> - 10 херц = 1/10 секунди време, 200 херца = 1/200 секунди



    <font color="red">Множител на процесора</font id="red"> - Цисло, по-голямо от 2. Може да приеме и дробни стойности - например 6,5 (но само на 5 - 2,5 3,5 4,5 ... 16,5 и т.н.). Това показва колко процесора работи по-бързо от шината. Когато се умножи шината по множителя се получава честотата му. Например Intel Cerelon 400MHz - шина 66, 67 и множител 6 = 66,67х6 = 400MHz.

    При почти всички процесори на Интел, множителя е заключен. При новите процесори на АМД също (но 90% от продаваните на АМД са отключени). Отключен означава, че може да бъде променян. Пример:

    Процесор AMD Athlon 900MHz - шина 100MHz и множител 9

    Множителя може да се променя (от дъното) в граници 8 8,5 9 9,5 10 без да се влоши работата на процесора.



    <font color="red">Чипсет</font id="red"> - Набор от интегрални схеми на дънната платка, осигуряващ управлението и прехвърлянето на данни между процесора, паметта и всички други устройства. Това са две части - така наречените Северен и Южен мост. <font size="1"><font color="yellow">Popkaro & HGD</font id="yellow"></font id="size1">



    <font color="red">Северен мост</font id="red"> - Чип, свързан най-често с радиатор или вентилатор, осигурява връзката между процесор, RAM памет, видео карта и южния мост. Той работи при големи честоти с големи скорости.



    <font color="red">Южен мост</font id="red"> - Осигурява връзката между входно/изходните устройства (PCI / ISA карти - звукови, мрежови карти, модеми, хардове и записвачки, флопи) със Северния мост и съответно с процесора, паметта и видеокартата. Сега се обединяват в един чип, за да се спестят медните връзки на дънната платка, тъй като предизвикват забавяне на сигналите.



    <font size="1">Обяснението по термините е извършено с любезното съдествие на <font color="yellow">HGD</font id="yellow"></font id="size1">



    <font color="blue">//ЕDIT: Сега забелязвам и идейте на Гаджет за изгледа на термините. От всичко това ще е добре да се извади най-сбитото и същевременно цялостно описание, за да няма повторения.</font id="blue">

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #4

    IT Енциклопедия

    <font color="yellow">Gadget</font id="yellow"> Хехе:-) Като гледам постовете и се кефя по колко различни начина може да се каже едно и също нещо:-)) А бтв няма нищо за критикуване само за допълване:-)(например модове се наричат и някои ъпдейти към игри включващи нови скинове и т.н.) Поне аз не намирам:-)

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,155
    #5

    IT Енциклопедия

    Това с азбучното подреждане мисля да не е на-й добрата идея ( кирилица, латиница, eng. ). Може би по друг признак би било по-добре.



    //едит

    Мисля, че е нужна комисия за одобрението на предложенията на доброволеца

    //

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    IT Енциклопедия

    Подкрепям горещо идеята на Profita. Създаването на такава ИТ енциклопедия ще подпомогне всеки начинаещ да навлезе в терминологията на тази много широка област от човешкото познание. Приемам това и като директна подкрепа за идеята ми да работим заедно. Мисля, че тази тема, както и другата трябва да се преместят в един нов раздел на форума - "Проекти". Тогава там ще могат да се откриват и нови теми, които да са в тясна връзка с тези двете, без да се разводнява раздела "За форума".

    И нека никой от писалите по-горе не ми се обижда, но даването на точно и научно издържано описание на даден термин никак не е лесна работа. За да не се получават бъркотии (и смехории), нека всеки, който включва определен термин, прочете много внимателно в справочниците и Нета вече дадените определения. Огромното болшинство от термините имат международно признати дефиниции!

    Ето и един пример:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">MHz - мегахерц (тук е нужно едно кратко определение) - 10 херц = 1/10 секунди време, 200 херца = 1/200 секунди

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    MHz е едница за измерване на честота, производна на Hz. 1MHz= 1000000Hz. За тази единица има точно определение, дадено в Международната система СИ и не може да има произволни интерпретации.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    IT Енциклопедия

    А има ли чалъм да се отвори такъв пост, в койт овсички имаме право да влизаме и да редактираме и да добавяме??? Или някой ще се наеме да систематизира постоянно термините?

  10. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #8

    IT Енциклопедия

    Нямаше да е лошо да получим повече потвърждения на идеята, но ще се задоволим за сега и с тези.



    Гласували ЗА - шестима +1

    Гласували ПРОТИВ - няма

    Въздържали се - болшинство



    Считам идеята за приета, въпеки че ни липсва кворум.



    По въпроса за комисията одобряваща термините. Не виждам ентусиасти, които да се нагърбят с това, ако все пак има - чудесно, ако не - всички ние ще бъдем комисия.

    Не одобрявате азбучния начин на структуриране?! Добре, но аз лично не виждам по какъв друг критерии да се оформят термините. Ако приемем да бъде по области едва ли всеки ще е запознат до толкова, че да определи сам от коя област на ИТ е интригуващата го дума.

    Ако сте съгласни да остане азбучния ред, то можем да дадем приоритет на думите изписани на кирилица, следвани от тези на латиница.



    Пример:

    АНАЛОГОВ СИГНАЛ



    APPLICATION

    ATTACHMENT



    БОТ

    БАЙТ



    BIT



    CACHE

    COOKIE



    FIREWALL



    GATEWAY (шлюз)



    HTML



    ISDN



    Или пък да приемем изписване само на латиница. Хайде де, дайте предложения. Нека направим нещо полезно. Няма да бързаме. Никой за никъде не ни гони. По една думичка на ден/два/три да оформим - предоволно. Размърдайте се мъничко...



    Добре, аз започвам и очаквам помощта ви. Но ми е <font color="red">нужно едно потвърждение от оторизирано лице във форума</font id="red">, че мога да отворя още една тема с това заглавие в която да вписвам приетите и оформени вече термини със съответното определение. А примерно в тази да обсъждаме предложенията.



    Хайде да опитаме с първи термин.



    <font color="red">ШИНА</font id="red">

    Кое от трите по горе дадени определения смятате за най-приемливо?





    ДЗВЕРР

    // Според мен, ако всички пишем в официалната тема и си редактираме кой както прецени - ще се получи хаос. Трябва да е един. Тук се обсъжда. Там се описва.



    Съгласни?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #9

    IT Енциклопедия

    АНАЛОГОВ СИГНАЛ

    APPLICATION - Приложение

    ATTACHMENT - Прикрепен към писмо файл



    БОТ - от Robot - програма отговаряща автоматично и (или) изпълняваща заявки

    БАЙТ единица за количество информация равна на осем бита



    BIT единица за информация



    CACHE - място където прочетени вече данни които се ползват често се складират за по бърз достъп

    COOKIE



    FIREWALL Програма защитаваща от хакерски атаки



    GATEWAY (шлюз)



    HTML (Hyper text markup laguage)език за изработване на уеб страници



    ISDN

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Нещата които не съм написал или не мога да им дам еднозначно определение или не ги знам. За останалите приемам безрезервно критика:-)</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #10

    IT Енциклопедия

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Нямаше да е лошо да получим повече потвърждения на идеята, но ще се задоволим за сега и с тези.



    Гласували ЗА - шестима +1

    Гласували ПРОТИВ - няма

    Въздържали се - болшинство



    Считам идеята за приета, въпеки че ни липсва кворум.





    <div align="right">Originally posted by Profita*-*21/03/2004*:* 16:38:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Много се учудих,като прочетох този пост на Profita.Та,значи,предложението е от 21:06 на 20.03.04г. и вече в 16:38ч. на 21.03.04г. е гласувано!?За по-малко от 24 часа от времето на даване на предложението и то в събота и неделя,когато се предполага,че по-голямата част от участниците във форума (при това хубаво време) почиват (или работят).Както и да е...

    По принцип предложението е добро и целите му също са добри.Съгласен съм и с Lupus,че тълкуването на всеки един термин трябва да бъде чрез международно признати дефиниции,но често пъти те са такива,че в тях са включени други термини,които са малко познати до момента.Така,че трябва да има някакъв баланс,според мен.

    За мен ще е много лесно - просто ще преписвам от книгата "Английско-български речник на съкращенията в областта на компютърната техника и комуникациите",който притежавам,когато е нужно тълкуване на съкращение (и не само,защото в речника са дефинирани различни термини),но не е ли по-лесно всеки заинтересован да си я купи?На пазара има и други речници от областта на компютърната терминология и то на съвсем приемлива цена.Иначе ще излезе,че вършим вече свършена работа и едва ли не се упражняваме да пишем по 2- до 10-пръстната система на клавиатурата(което упражнение не е лошо по принцип),но прилича малко на труда на Сизиф.

    Нека дадат мнение и други участници във форума,да се види дали ще е полезно(и най-вече дали се налага да се прави) и тогава да се гласува.Нека да не избързваме да правим нещата типично по български и нека не преоткриваме колелото за n-ти път.Ако мнозинството реши,че е полезно,то и аз ще съм ЗА.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    IT Енциклопедия

    @pland,

    Идеята си струва, даже и само с учебна цел[:D]

    Един "глоссарий" на термините и съкращенията винаги е от полза. А и в българското Нет пространство няма много източници и колко са младите с добри лични библиотеки? Така, че да попрепишем нещо а?

    А това, че нас вече ни е хванал "скепсиса", ами то си е от годините.[:D]

  14.  
     
  15. SAGE
    Guest
    #12

    IT Енциклопедия

    Подкрепям идеята на Profita, но мисля че ще е по-добре ако се направи като интернет страница и някой да се ангажира с актуализирането и поддържането.[]

  16. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,155
    #13

    IT Енциклопедия

    SAGE много добро предложение!

    Не за друго, ами могат да се използват почти всички думи в текста като линкове към своето значение.

    Например:

    В компютъра има ......, ......, ...., ............. и всяка от тези думи да пренася четящия към нейното значение. Така ще е много по-пригледно, ще бъде избегнат проблема за който говорих по-горе(кир,лат,анг), защото срещу памет ще има освен какво значи - и какви типове е SDRAM DDRAM.... Cache.. И не на последно място - може да се ползва от начинаещи....

    Не че не може да се напише и като тема с линкове де...





    Извинете, че се поувлякох, но това ми хареса и се поразвихрих

  17. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #14

    IT Енциклопедия

    Това исках от вас момчета. Да живнете мъничко.



    pland, прав си друже. Времетраенето е недостатъчно. Ама аз съм си такава - нетърпелива. Щукне ли ми нещо в главата или започвам да го правя на секундата, или му дърпам за винаги чертата. Извинете ме.

    Та нека го обмислим, обсъдим, поговорим. Ще има ли почва у нас или нема да има. Ще бъде ли полезно или не. Ще отделите ли от времето си за делото или няма да можете. Все въпроси, върху които трябва да се помисли.



    <font color="blue">Аз вече виждам двама мои верни привърженика. Абе ние от морето се поддържаме здраво. [^] Грешка - четирима с Гаджет и Lupus (защото и те бяха така добри да се включат). Така както гледам breii и SAGE също виждат смисъл в замисъла. pland обеща да помага, а и ДЗBEPP няма да се отърве от ангажимент.

    Успокоявам топката и чакам други мнения по въпроса.</font id="blue">



    Идеята за линкове към определена страница/сайт си струва да се обмисли. Има само едно препядствие - кой ще се ангажира с това? Тук аз не знам дали ще мога да помогна.

    Та нека почакаме, за да видим какво е мнението и на останалите.


  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #15

    IT Енциклопедия

    ми освен да избацам една формичка за попълване в база данни... някой хубав момент тия дни.

    p.s.

    ISDN - integrated services digital network. Цифрова телефонна линия, в общия случай двуканална. Всеки канал може да пренася 64 килобита

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся Енциклопедия
    От rony във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-08-04, 17:37
  2. „Световна футболна енциклопедия”
    От dimi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-04, 16:41
  3. Българска Енциклопедия А-Я
    От skills във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-06-03, 17:35
  4. Енциклопедия на оръжията
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 18-02-03, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе