Резултати от 1 до 3 от общо 3

/съвети, малко мнения и размисли.../

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    /съвети, малко мнения и размисли.../

    Как да превърнем своя Barbarian в безмилостен терминатор



    Това е един от начините на развиване на barbarian, има и други, може би също така ефективни.



    Статията има за цел да помогне на тези, които играят Diablo II за постигане на по-добри постижения, за помощ при често задавани въпроси и някои съвети.



    Статията не е предназначена за начинаещи - за това има стотици, може би хиляди документи из Интернет, откъдето биха Ви обяснили как да се справите в началото, за начина на развитие на героя Ви, за тактиките на отделните нива и т.н.

    Ориентацията и съветите са за герои над lvl 30 или стигнали успешно поне Act IV / normal diff.



    За barbarian се говори, че е най - лесният за игра персонаж и с него се напредва най - бързо. Не са далеч от истината :-).



    Като цяло, с изключение на пръстените и амулета, твърдо съм привърженик на Exception items - това са предмети, ползващи вида на нормални, но с по-мощни и "хубави" характеристики. Намират се само в Nightmare/Hell трудност на игра, не се продават в градовете и е необходим минимум lvl 25 за тях.



    На какво трябва да се наблегне най - много като качества на предметите за носене (според мен) :



    Head armor: зависи от комбинацията в екипировката

    Body armor: defense, defense и пак defense - това е основното нещо, което ви дава точките за armor, затова и е най - важното. Най - добрата броня, сигурно сте запознати, е Ornate plate / на вид изглежда като Ancient Armor/, мин. изисквания Strength - 170, което е "единствения недостатък", ако може да се каже така

    Shield: задължително с висок процент на блокиране / напр. Tower Shield - 49%+/ плюс бонус или с socketed с три перфектни диаманта.

    Докато играех на Nightmare трудност използвах Sigon's Guard - процент на блокиране - 69%, +1 to all skills, добър щит, но недостатъчен за Hell, поради необходимостта от resistance's

    Boots: heal stamina plus xx% + допълнителни бонуси

    Rings: зависи от комбинацията в екипировката

    Amulet: зависи от комбинацията в екипировката

    Weapon: съветвам главния фактор, когато си избирате оръжие да бъде неговата мощ и пораженията, които нанася, както и не на последно място неговата скорост на удар (Attack speed). Аз например ползвам мечове, като най - добрия за това е Executioner blade - минимални изисквания : strength - 170 , dexterity - 110

    Gloves/Gauntlets: зависи от комбинацията в екипировката

    Belt: зависи от комбинацията в екипировката



    Ето характеристиките на моя герой за пример:

    Name : "Baron"Guardian

    Level: 67

    Strength: 210+

    Dexterity: 140+

    Vitality: 110 Stamina: 380+

    Energy: 15 Life: 700+

    Mana: 200+



    damage: /with shield and one hand/ :

    bash damage: 410+-620+

    /only weapon w/o shield/

    700+/ bash damage: 800+/

    Attack Rating/bash/ 2300+





    Разбира се това не е перманентното ми "облекло", винаги има и някои допълнителни или новопоявили се предмети, ето защо на места има "+". Героят ми съм го изградил бавно, доста бавно, за около 3 месеца, почти всеки ден, без никакво използване на cheater. Знам какво е и колко време отнема, да не говорим за нерви...

    Твърдо съм против ползването на абсолютно всякакви cheater-и, trainer-и и програми спомагащи за "облагодетелстване" на героя, освен за образователни цели или информативно когато се налага да се пробва нещо. Малко е тъпичко да си наблъскаш героя, за една седмица да вдигнеш 70+ level и после да де хвалиш пред другите ... смешно ми стана когато един познат, играещ с магьосница го убиха в Chaos Sanctuary, а тя имаше 9999 кръв и мана.... :-)



    Едно от нещата, които са Ви необходими задължително е Fastest Hit Recovery, независимо на какъв предмет е, трябва да го придобиете.

    Вдигането на Defense също помага в повечето ситуации.

    Не би трябвало да имате проблеми за преминаването на играта в нормална трудност, единствено малко главоболия могат да Ви създадат в Act IV и по-специално River of Flame и Chaos Sanctuary. Особено в последното, в което нещастните рицари сипят проклятия като за последно.. не че не им е за последно :-).

    Когато навлезете към края на играта, просто започвате по-внимателно и по-бавно да обхождате нивата.

    Винаги се старайте да обхождате първо по периферията и после постепенно към центъра, така избягвате възможността да съберете повече чудовища накуп.

    За Chaos Sanctuary :

    Влизате и постепенно започвате да обхождате бавно и доста внимателно.

    Задължително първо избивате чудовищата, преди да отворите 5-те печата.



    Най - трудният там е Lord De Seis.

    Със минаването на нормална трудност и постепенното навлизане на nightmare и hell трудност колбите за възстановяване на кръв и мана започват бавно, но сигурно да стават излишни, особено след като вдигнете кръвта над 500. Просто възстановяването на съответните точки става доста бавно, особено на моменти, където доста по-бързо и моментално Ви свалят кръвта (когато сте заобиколени от доста чудовища или сте се срещнали с някой от boss-овете). Ето защо съветвам използването на (Full)Rejuvenation potions - възстановяват моментално количеството кръв и мана, и след достигане до 600+ кръв, дори малките Rejuvenation колбички пълнят повече (35% от стойността на кръв и мана)отколкото съответните (Super healing/mana potion - 200).

    За пример - River of flame - "момчето", което пазеше hellforge-а (cursed) спокойно може да ви убие от един удар, когато успешно ви curse-не, дори да сте над 650 кръв (последния път бях с 707 кръв - точно един удар от негова страна, бях с чиста броня 3800+ (бях с Shout - 5500+ defense). Понякога, когато стане така се ядосвам (доста...), то си е нормално. донякъде си малко несправедливо, толкова съм си развил героя и хоп от един удар мъртъв ... Също така и за загубата на experience, когато Ви убият героя на по-голяма степен на трудност. Не съм съгласен много с това, особено ако момента е като горе описания, от друга страна хората от Blizzard са си прави, за да се стреми играча повече да си пази героя и да бъде по-внимателен, но когато изгубиш 10-на милиона вече сипеш проклятия не само към майките на чудовищата , ами и към тези на програмистите.... :-).

    На такива моменти и чудовища просто понякога работи и късмета, понякога трябва да сте бързи с мишката или просто да опитате по метода с няколко магии наведнъж, например по начина описан по-долу.



    Когато имате проблеми, когато Ви наобиколят или просто Ви е трудно да продължавате може да ползвате различни комбинации от магии, които доста помагат. Пример :

    1. Battle command - повишава за малко Вашите skill-ове (препоръчително е да използвате тази магия преди другите, за по-голям ефект от по-долните).

    2. Shout - повишава за малко време Вашия defense.

    3. Battle cry - много важно умение - понижа боеспособността (защитата и пораженията, които нанасят) на чудовищата около Вас, в зависимост от това на кой level Ви е това умение зависи и с колко ще понижите и за колко секунди.

    Посочените по - горе три магии в комбинация почти винаги помагат, като добавка може и допълнително да се подсигурите, след пускането на (1), с Battle orders, което ще повиши health, mana, stamina с процент за време, зависещо от умението Ви. След това бързо "гълтате" една колба rejuvenation за да напълните повишените стойности на кръв/мана и започвате да се опитвате да кликате левия/десния бутон на мишката около 10 пъти в секунда :-))))) за предпочитане с магия Bash, даваща повече поражения.

    Също така е много важно да имате и бързо оръжие, което да не оставя почивка на врага. За предпочитане поне Fast attack speed или както е при мен Normal + бонус от някои от предметите (при мен колана) за повишаване скоростта. Казвам Normal, понеже най - мощното оръжие меч има такава атакуваща скорост.

    Никога не забравяйте да си поправяте предметите, когто сте в даден град, дори и появата на иконката вдясно да Ви подсеща за това, когато се развалят прекалено много.



    Ровете труповете... полезно е за здравето :-).Било за колбички, било за предмети. Губите малко време и мана, но винаги си е полезно, не се знае какво ще изкочи, най - малкото няма да давате излишни пари за колбички, а също така може да се искарат много пари, продавайки това което "изпада".



    Когато в началото на играта /на всяка една трудност/ минете куеста, при който връщате чукчето на Чарси и имате възможност да imbue-нете някакво оръжие, не бързайте! Това е едно от местата, където може да изкопчите нещо добро от играта. Първо си изберете това оръжие, което бихте желали да имате. След това точно преди да го пробвате запишете и излезте от играта. Направете копие на записа си някъде. Пуснете играта. Направете imbue. Най-вероятно още от първия път няма да уцелите някое перфектно оръжие, затова излизате, възтановявате си стария запис /или копирате първо текущия ако се чудите дали е прекалено добър/ и пробвате пак. Това си е един вид "законен позволен трик", аз поне така го виждам. По този начин си придобих меча, с който съм в момента и едва ли ще сменя.../удар с две ръце : 88-147, с една - 66-107, краде мана, краде кръв, +1 към скиловете, 10-19 fire damage..., абе чудо :-) )





    От друга страна аз не виждам кога ще максимизирам героя си, на Diablo I това ставаше относително бързо /като статистики имам предвид/, там имаше елексири и книги с магии, които се продаваха, но явно за Diablo II са свършили и са нямали повече на склад :-). също така в 1-та част се показваха и броя на убитите от Вас чудовища от съответния вид .



    И не забравяйте, че за да го играете, трябва да имате свободно време, много свободно време...На мен просто нет-а ми е малко кът, и затова играя повечко, като няма както смислено да се прави. Колкото и минуси да намираме в играта, тя просто си остава прекалено добра за да бъде оплювана. винаги се намира по още нещо, което да може да се желае, но пък ако беше перфектна...



    Между другото на 1-та част доста голяма част (не съм сигурен дали не беше повече от 50%) от .mpq файла не беше включена в играта, част от тези скрити неща по-нататък бяха ползвани от Sierra за HellFire. Някой да е разглеждал сегашните .mpq файлове ?



    Извинявам се, ако е прекалено дълъг като пост, но мисля, че е малък за статия.






  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #2

    /съвети, малко мнения и размисли.../

    Иха ... Супер е... Направо нямам думи.




  4. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #3

    /съвети, малко мнения и размисли.../

    Dosta si poigral taq igrica..

    Az pak pochupih Hellfire-to nawremeto i se ga D2 mnogo byrzo mi pisna (Izigrah q 3 pyti s Amazonka w mreja s dwama oshte, ako i wednyj sam s Paladin).Zatowa hwanah edin mnogo qk redaktor (naprawo sym izumen ot wyzmojnostite koito predlaga za rychno IMBUIWANE na predmeti!!!!!) i si naprawih nai-dobrata kombinaciq ot predmeti za moqta amazonka (lvl.35)! Cool e) Nqkoi ako iska moga da mu q dam da q porazsybleche




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Таблети / FAQ - избор, съвети, мнения
    От hristoslav2 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 154
    Последно: 23-01-23, 20:57
  2. Отговори: 3
    Последно: 02-06-07, 10:52
  3. Покупка на WEB Камера (мнения,съвети)
    От artos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-03-07, 19:49
  4. Съвети/Мнения за ЛАН Мрежа
    От Nasko0o във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-06, 19:18
  5. Бай Стамат или малко размисли...
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-05, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе