Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree4Одобрявам

РС волан с FFB за 100 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #16

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    Няма да му правя ревю на Trust-a,но ще напиша няколко думи с цел да зарибя raziel66 да се набута и да спестя няколкодневното си киснене на компа на някой мераклия.
    Първи поглед-вижда се липсата на "скоростен лост",който е необходим за някой рали гонки,трябва да се играят на автоматична,защото нямат опция за смяна от "перата".
    "Перата" или скоростните лостове на кормилото са разочарование-евтина пластмаса с копченце под нея.Самите копчета на лицевата-също.
    Воланът-удобен,дебел,целият с мека гума (гледайки го се сещам за форд ескорт),много приятен за хващане.Има относително неголям ъгъл на завиване (малко минава 90те градуса),но е достатъчно.Няма разни излишни копчалъци по него,които да закачаш/натискаш по време на въртене на геврека.Има лек луфт и трака осезаемо при въртене(говоря без да е включен).
    Корпусът е компактен,но тежък.Залепва добре за плота,а също има и скоба,която е стабилна и здрава(е всеки идиот би могъл да я счупи).
    Педалите-умряла работа.Тежка и залепяща се за паркета основа,която е малко малка и не много удобна.Колоните на педалите не са в средата на челото,което е предпоставка още първия ден да си останеш само с колците.Добре поне,че са стегнати,имат някакво съпротивление и усещаш колко натискаш.
    Игра-само ще кажа,че пуснеш ли играта и кормилото ОЖИВЯВА!:D
    Извод:макар да тропа,трака,да изглежда евтино (с изключение на самия геврек-много е удобен и мек), няма кормило без FFB,което да му стъпи.Другояче казано-това е най-доброто до 100 лв и пасва за детето или на начинаещ геймър.
    Драивъри-от 98 до 8ца,32 и 64 битови,макар че аз сложих за 7ца 64 бит и не успях да вляза в настройките,но воланът си върви.

    И една препоръка за желаещите да закупят волан:
    80-130 лв: Trust GM3500R/FF380/Predator
    Genius Tween Wheel FF/Speed Wheel GV FF
    Turbo-X GP 200-този изглежда интересен,но не съм запознат

    130-200 лв: Logitech MOMO/Force EX/Formula EX (за съжаление са изчерпани-не се намират,поне аз)

    250-300 лв: Thrustmaster F430
    Logitech Formula GT
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от johny01; 09-06-13 в 22:58.
    Kasap и svetlio1 харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #17

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    Да добавя нещо важно - пластмасовите педали се чупят при пантите заради прекомерното напрежение от твърдите пружини! След като ги лепих неколкократно теглих 1 майна на пружините и си навих нови от тънка жилава стоманена тел,та спряха да праскат (контролираният дрифт в GRID иска тънка игра с газчицата, с върха на палеца ). Луфтът на волана няма влошаване, ръчкам го вече 3-та година.

    ПП: Перата са леки и вършат отлична работа във всички игри, дето съм опитвал, за чий тъгуваш за скоростен лост, като нямаш съединител?! Туй състезателно изживяване на ниво "голф" с 1-та ръка долу - мерси Виж, ако имаше подръка ръчна спирачка нямаше да е зле, бутоните насред волана са труднодостъпни насред екшъна.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #18

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    Е,за ръчна трябва да се ръснеш 0ще 800 лв.Хич не тъгувам за лоста на скоростите,но добре е да има пера,заради Ф1.Освен NFS и то само HP,друго не играя,сега се опитвам и на Ф1,ама е голяма борба с кормилото(може да не си правя правилно настройките в играта)-блъска яко,само завива и тн.При NFS пък тропа и хърка на умряло-имам чувството,че е развалено.Общо взето е голяма кушия.Имам един въпрос.С W7-64 съм,от диска драйвърът не стана,свалих от сайта им,но като кликна на иконата,само ме пита колко битова игра искам да играя,а не отваря прозорец с настройки.Как е хавата с драйвъра,така ли или да търся друг?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #19

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    При мен 7-цата (х64) си го позна и всичко си му работи. калибрацията - стандартно от контрол - панела. то само 32-битови сьм играл, де... тоя "софт", дето идва от trust не струва и грош. под XP x64, с която бях преди не действаха степените на натиск на педалите - и тогава файда от него не видях (т.е. с изключен тракшьн контрол - доникьде)

    С НФС сериите не знам как и що се дьржи - смятам, че при аркадните гонки без реализьм и клавиатурата стига. пробвай нещо по-симулаторско, да се накефиш как ФФ ти подсказва усилията в преницата при завоя!

    пп: тва за 800 кинта... бая рьчка ще да е

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID Виж публикацията
    пп: тва за 800 кинта... бая рьчка ще да е
    Що бе? Върви в комплект с Golf II GTI - закрепен към нея.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #21

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    Т500това изглежда като да е с ръчна.
    Да в контролния панел,видях го.XIIID,има едно изключване на фитбека и индикатора му при завърта след половината,после се включва и връща волана,това така ли трябва да е?Проявява се и при някой игри.Предложи,моля,някоя с "реализъм" игра!

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #22

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    ъъъ, Racedriver:GRID ми е любимата - макар че не е баш "сим" като махнеш ABS, TC и другите памперси става доста изпотяващо.. ама иска пипане по параметрите на волана (в играта) че инак не слуша. BMW M3 challenge мисля беше официален фирмен симулатор, Richard Burns Rally също е много добра, Live For Speed пък е отвратително реалистична - ползват я и автоинструктори, за R-Factor също се присещам...

    (под реализъм имам предвид правдоподобна физика на поведение на пътя, човек може да научи това-онова за някои изненади като какво става като рязко вдигнеш крака от газта в завой например , а не да избираш от 50 менюта пружини и налягане в гумите, нито колко яка е графиката)

    пп: да не забравиш за пружините!
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Що бе? Върви в комплект с Golf II GTI - закрепен към нея.
    епа шо не си ръчкам напрао со винкеуо?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #23

    Отговор: РС волан с FFB за 100 лв.

    Тоя GRID си го бях свалил,но така и не го опитах,че синока не го харесвал и го изтри(имам пет компа вкъщи,но само неговия става за игри),обаче пак ще го сложа.RBR не мога да вкарам колата в пътя,ако съм трезвен,стои си каската на десктопа и плесенясва.Ще видя беемвето и фактора.Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Купувам волан Г25
    От whatdaf във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 30-03-11, 18:07
  2. волан на Microsoft
    От caiusbiserus във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-10, 00:27
  3. съвет за волан ?
    От pantera75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 07-03-09, 17:56
  4. Съвет за Волан
    От hippie във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-12-05, 11:48
  5. Волан с forcefeedback
    От PPechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-03, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе