Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 88

Civilization III

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #16

    Civilization III

    ОК. Ще ти пратиа, ама първо кажи - за CIv ili CIv II? Аз и за двете имам. Имаче поне за мен колкото по развиа ми е войската, която пащам в града (примерно, аз съм на катапулт, а противника на легион), толкова по трудно е на гадината да го завладее. А като построя и Стени и бараки, стой та гледай. Бараките са ми от голяма полза особено в съвеменността, защото ми дават по 2 пари.

    Много обичам и дипломатите. Имамси специални мисии за тях, ама това е друга тема.

    Та old_moon значи, пиши за коя искаш и ще ти пратя, няма проблеми.

    Иначе аз започнах да си свалям третата от линк-а. Не е много бавно, 1 файл за около 20 - 25 мин. с GetRight. Обаче да питам - цялата ли е? И дали ще се инсталира правилно? Ако не е цялата ще си я купя, защото съм и много голям фен...







    Edited by - nniki на 25/11/2001 08:11:06

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #17

    Civilization III

    priateliu, chetesh li za koia versia govorim tuk?

    Za civ 3, a ne za civ iili civ2 Za tgiah niamam takiva griji, kato korupcia.

    No sega za civ 3 se pousetih malko kak stava nomoera. Prosto niakoi civilizacii sa sys specialnost comerce i pri tiah korupciata e po-malka. Pri civ3 ne stavat takiva neshta s 10-20 voinika vyre i da izchezva korupciata.



    no pain - no gain

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #18

    Civilization III

    Е, sorry, не се сърди... Корупция... какво ме интересува тя мене? Щелта ми е да стана пълновластен господар на света (световете) не да го оправям...

    Като си я играл вече - да попитам - когато излезе civ II се говореше, че щяло да сде обърне повече внимане на възмойността да се направят шо - използваеми управленмията демокрация и република. Аз обаче не мога да ги използвам, защото народа много бързо въства (като не им харесва да си хващат багажа и да ги няма). Направени ли са съществени промени в тази насока?




  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #19

    Civilization III

    ami glei maina..

    tuk korupciata ne e kato v predishnite versii.

    kato imash korupcia i ot grada samo naselenie vadish.

    nito pari, niti otkritia, nito rabotna ryka.

    ot takiva gradove ti rastat samo granicite na dyrjavata.

    Veche niama takyv problem s demokraciata i republiakta.

    spokoino si cylash v takyv stroi bez vyzstania.

    samo chat pat se praviat na ludi, nmikoio gradove, ako vodish boeve.

    no i tova se opravai lesno.

    ima si chudo za tova.

    mi vzemi si ia

    gotina e.

    no skoro triabva da izliza patch za neia, shtoto ima mnogo kofti neshta.



    no pain - no gain

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #20

    Civilization III


  7. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #21

    Civilization III

    losho

    vzemi si oshte pamet, ne e etolkova skypo

    za ima niama 20 lv shte si vzemesh oshte 64 mb ram.

    shto se mychish s tia 32? ili te sa ti simove, a ne dimove????



    no pain - no gain

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #22

    Civilization III

    Аз не знам на какво е този рам, ама ако действително е толкова пари може и да си помисля... То трябва да го нася на поправка заради вентилатора и CD-о, ама кога ли ще бъде, още не знам.

    Иначе от някои неща в Civ3 не съм доволен - от 25 в II броя на нациите е намален на 15, някои от владетелите не отговарят на историческата тистина, ама сигурно ще го преживея. Аз преживях неточностите в АОК-а, та това ли...




  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #23

    Civilization III

    tova s naciite men ne me pritesniava

    lsohoto e che otnovo e vyzvyrnata sluchainostta pri pobedata v bitkite. Nabadam go az s bronetrasportior i toi mi ebava maikata s niakva typa falanga!

    drugot e che niama zona na kontrol.

    nazli kato imash voiska i onzi kato e okolo teb ne mojeshe da minava pokrai voiskovatata ti edinica.., da, ama sega moje. I za da mu spresh niakoi typak da ne ti navliza v teritoriata i syshtevremenno da zapazish mirnite si vzaimootnshenia, triabva da redish 5-6 voinika okolo nego.

    drugoto koeto e kofti, naprimer kato ti doide do grada.

    i znachi ti imash edin pich, koito ti pazi grada i reshavash s nego da otblysnesh vraga v granicite na grada ti. E, napadash go, ubivash go i vmesto zashtitnika ti na grada da si ostane v nego, toi otiva na negovo miasto!! Mi kvo da pravi tam weee..., mi onzi kato e doshyl s oshte 2-ma 3-ma.., i taka grada ti ostava prazen i onzi si vliza kato osvoboditel v nego.

    inache ot vsichko, pone tova s varvarite e hubavo, che ne ti vzima grad, mi samo go ograbva s niakoi druga stotinka.

    i oshte neshto, veche kato mu izkyrtish grada do 1-ca, mojesh da si go prevxzemesh, a ne da izchezva, kakto predi... ;-)

    Chakam si patcha az za igrata. Mnoooogo zor, eiii..



    no pain - no gain

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #24

    Civilization III

    Това, че са оправили работата е много похвалнО.

    То аз много се дразня, като вземе да завладеят града и после почнат да бълват варвари... ако нямам войски и ми завладяват цялата околност. Наистина, много добре.

    Да питам - в първата игра се строи дворец, във втората - тронна зала, а тук - какво?

    Музиката хубава ли е? А филмчетата?






  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #25

    Civilization III

    значи свалих я, комбинация от warebg i free.techno-link, обаче често забива. Иначе си се разкомпресира правилно. Предполагам че е заради слабата машина... P2 266, 64 ram, Riva tnt. Иначе, мисля скоро да си взема памет, ама само с памет не става май. Това дето unit-ите не остават на място и аз го забелязах за малкото време в което я пробвах и наистина е много тъпо, това дето има отделно worker i settler незнам дали е правилно, както и това че workera се залавя (респективно от тебе и врага). в gw има интересно ревю...



    ---------

    A wise man knows his limitations and a bold one seizes his opportunities.

    "The Hunt for Red October"

    ---------

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #26

    Civilization III

    za men e pravilno, ne voennite edinici da bivat pleniavani.

    taka predi da obiavia voina na niakogo, pyrvo razpolagam voiskite si okolo rabotnicite mu.

    sled tova gi pleniavam na drugia hod i syshtevremenno s tova se obiaviava i voinata.

    nniki, stroie dvorec v tazi versia.

    zashto da ne e praivlno da ima zaselnici i rabotnici.

    logichno e tova, che sa neobhodimi poveche hodove da se vyzproizvedat zaselnice, a rabotnicite sa druga rabota, obirash ciganite ot grada i gotovo :-P

    Ianche kato zalovish vrajeski settler, toi se iaivava na dvama workers.

    Nai-goliamata pishka tuka e nomera sys resursite.

    mamata si ebalo ako gi niamash povecheto.

    naprimer ako niama v okolnostta ti kone, niama da mojesh da pravish konnici i charioti, kato poslednite sa absoliutna boza. chariot 1 ataka, 1 defens i 2 move. Super smneshna rabota. A, ima i drugo, charioti, katapulti i ako ima neshto drugo tam ana kolelal, ne mojesh da go kachish na planina, ako niama pyt.

    chakai da kaja neshto za kulturata.

    na niakolko pyti mi se sluchva, ot dobrata mi kultura, sysedni gradove ot vraga da se prisyediniat kym men.

    sgradite kato hram, biblioteka, katedrala i t.n. ti generirat kultura za opredele hod. I kato minat tam niakolko i to se uvelichava granicata okolo grada. Polzvash se s poveche respekt sred vraga. I da, mnogo e typo da se igra na nai-lesnata stepen. Vse edno nishto ne pravish.

    Izchislil sym go, che na trudnost monarh e dobre.

    moita taktika e v nachalota da ne pravia nikakvi voiski.

    nikyde do 500 AD nikoi ne ti obiaviva voina, do kym togav aniamam nikakvi boini edinici.

    drugoto gotini neshto e che chudesata mogat da gi praviat vsichki, s izkliuchenia mai samo na edno - edin far tam, koito ti dava +1 move na korabite. Ianche pyrvoto chudo, koeto triabva da napravish e piramidata. tia di haka granari na vsichkite gradove v kontinenta

    Kazarmi syshto ne pravia. Ima si chudo i za tova, koeto ti dava kazarmi vyv vsichki gradove na kontinenta.

    Mai ne kazah za liderite.., mamicata im mrysnaaa.

    Zanchi voiskata ti kato vodi mitki i se pokachva kato chin, dokyto stigne ELITE. Karto stane elitna, i napravish taka..., ne malko bitki s neoia, pluchavash edin lider. Tozi lider ima dve funkcii. Ili da go vkarash v niakoi grad i da napravish niakoe chudo za 1 hod, ili da napravish armia ot nego, velik pylkovodec. Kato napravish vednyj armiata si, mojesh da stroish voenna akademia, otkydeto veche si gi stroish. Celta na armiata e, che grupirash 3-4 voiski v edna. Togava im ebvavash maikata na vsichki tam.

    ne sym vijdal kmpiutyra da ima armia



    muzikata ia biva gore dolu.

    filmcheta niama

    osven introto, koeto e mnogo kratko.

    .., a procesor pII 266 s 64 ram e syvsem malko bavno za trazi igra.

    mislia, che shte ti pomogne tova, da izkliuchish muzikata.

    i tova che ti zabiva, posle nazli znaehs, ima autosave..



    no pain - no gain

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #27

    Civilization III

    мдаа, това с културата дето го каза за градовете си е така... иначе май наистина е бавна системата, та може би затова са тия errori.



    ---------

    A wise man knows his limitations and a bold one seizes his opportunities.

    "The Hunt for Red October"

    ---------

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #28

    Civilization III

    УРА-А-А-А! Най - накрая се инсталира! След 45 минути чакакне!!!

    Хе знам за вас, ама мен много си ме кефи...

    mitsy, ти какво си правил? На мен ми бачка без никави спънки, всичко е ОК, а съм на по - лоша машина... Кой знае каво ти се е скапало при инстала . Или може да не си и освободил 500 MB, а?

    old_moon, тука има ли начин да си плащаш за строежите (както при другите). Аз засега все още нямам корупция. (грък съм) (Ама нямам и съдилища, не съм открил Code of ..., знаете) Да се оплача - ама то строенето на чудеса, като още не съм открил как става по - бързо си е живо геройствo. Аз съм построил Колоса, и сега строя фара, пoнеже съм на остров и ми трябва ефекта му.

    Музиката не е лоша, само дето като съм с различни нации не забелязвам разлика.

    Това, дето са сложили setup в началото е много добра идея. Така, като съм грък, мога да си сложа все антични протиници...

    Да питам - в началото противнците ми бяха 7. Аз обаче казах на 2 NONE и сега са 5. Искам пак да станат 7, какво да направя?

    A да попитам още нещо - като имам само столица и бунт к'во да правя? Виждам, че се е запазило правилото - има бунт - няма строежи...

    случея бе такъв. Пускам играта и си избрах да бъда Cleopatra. Построих Тива, малко сгради, малко войници и започнах да строя Пирамидите...

    Идват ми гърците и ми предлагат азбука срещу зидарство и 500 злато. Аз се опитах да хитрувам, предложих им злато, предложих им само зидарство - не и не. Казах му да дойде по - късно и продължих със строежа...

    След 200-а години пак идва, пак иска същото, аз му викам ОК, той си ги взе и си отиде. Малко след това постоих пирамидите, навлязох в златна ера и града въстана. Гърците това и чакаха, обявиха ми war и ... the end.

    Ако отркия още нещо ще пиша.

    Лично на мен филмчето и допада. лошото е че е кратко.

    А като достигнеш до полойителния финал няма ли филмче? А това при стоеж на чудо какво е?

    А - щях да забравя. Веднж бях вавилонец, открих Potery и реших да построя кулата. Ама нямах възможност да го направя в нито един град. Защо така?



    Edited by - nniki на 02/12/2001 07:08:26

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #29

    Civilization III

    ima nachin da plashtash, da, kato otkriesh parite

    a dokyto ne si gi otkril, zaplashtash s jivota na dve edinici ot grada si.

    za protivnicite si go zadavash v nachaloto na igrata, pri nova igra.

    ne go li zabeliaza??

    imash stolica i bunt.., kak kakvo da pravish?

    mahash im ot hranata i se opravia rabotata.

    i zashto se vryzvash na ofertite na drugite, kak shte dadesh zlato za niakvo si otkrite. nikoga!

    .. kulata ia niama v tazi igra )



    no pain - no gain

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #30

    Civilization III

    Аз съм много миролюбива личност... Като искат - давам, ама не и ако откритието ми ще развие противника и то (откритието) ще е в моя вреда. Пък и ако не му ги бях дал, той щеше да ми обяви война...

    Аз почти бях построил пирамидите, така че защо не? Малко ме беше яд за парите, то и без това почти нямях (не видях добре, ама май като има бунт и парите не се увеличвават с всяка изминала година).

    Кулата я има в civklopediata, функциите й са си същите като в другите.

    Много съм доволен, че в технологичното дърво е показано като откриеш нещо и на кое чудо ще се повлияе?

    Аз още не съм стигал до такова откритие [(:] .

    При I дори и ти да откриеш чудото, ефекта изчезва, при II той си продължава, тука ка е?




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе