Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мултисплит система за 120 m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #1

    Мултисплит система за 120 m²

    Здравейте!
    дано не повтарям темата, но не намерих много от това, което ме интересува, а и имам време само докато бебето спи
    Моля, да ми дадете съвет за отопление на 120 кв., от които 2 спални на запад и хол и кухня (на едно) на изток.На фасадата на сградата не може да се слагат външни тела, така че вариантът е, тялото да е на западната страна. Обсъждаме вариант мулти сплит система Дайкин, но имам много въпроси:
    1.климатика ли е най-доброто и енергоспестяващо за големи помещения или лъчистите радиатори са за предпочитане (особено в спалните),защото са отоплителен уред без принудителна циркулация на въздуха (но не съм запозната колко ток гълтат)
    2.при мултисплит-а във всяка стая ли си има отделна скала за регулиране на температурата (както в хотелите)
    3.може ли и банята да се отоплява от същата система
    4.Атаро ли са най-добри за Дайкин в Пловдив (дават само 3 години гаранция, някъде прочетох др. фирма в София - 6 г.)
    5.абе, това ли е правилния избор за отопление, особено при наличието на дете...не искам да усещам никакво течение и дискомфорт, та дори и първоначалното капиталовложение да е солидно

    Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Отговори си дали това, че холът е на изток изключва 3 (три) външни тела на запад (откъм спалните) - това дава по-голяма независимост в случай на проблем, като освен това мултисплита е с по-голямо външно тяло (разбираемо защо)

    1. Климатикът е най-енергоспестяващо, но по отношение на комфорта радиаторите може би ще са по-добър избор.
    2. Да - във всяка стая има вътрешно тяло, на което се регулира режима. Не е като в хотелите (добрите) - тук има тяло, което СЕ ВИЖДА
    3. За баня - лъчист радиатор
    4. Атаро са добри
    5. Дайкин са добре направени - не създават усещане зе дискомфорт ОСВЕН за много чувствителни създания

    Виж и варианта с мултисплит на Митсубиши

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #3

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Имайте предвид, че външното тяло на климатика е огромно, т.е. изисква доста местенце Също така имам бегли спомени, че имаше и изискване за вида предпазител, но това ще ви кажат от фирмата.
    Тери са софийската фирма, даваща 6г. гаранция - ест. цената е малко по-височка от тази на Атаро, т.е. компенсира +3-те години отгоре. Тери работят и в Пловдив, зная го от самите тях.
    Също така, от фирмата ме убедиха, че е по-добре отделни климатици до колкото е възможно, вместо мултисплит. Цената на мултисплита и три отделни климатика ни излизаше почти еднаква. А неудобствата при мултисплита са малко повечко, особено, ако не дай си боже се развали външното тяло.
    И колкото до комфорта в спалните помещения - аз лично ви препоръчвам подовия климатик - кеф ви Дайкин, кеф ви Митсубиши. Това е евтиното комфортно отопление на ток, за силно чувствителни на течение хора. У нас в спалнята е такъв. Изключително доволна съм от него, а съм въпросния тип хора. Страдам и от сенна хрема.
    Имам и стенен климатик на Дайкин (писала съм за него), който обикновено при отопление работи изцяло на комфортния си режим, няма усещане за течение, но на него не ми беше добре да спя, когато се наложи това. Всичко зависи от местоположението на вътрешното тяло, разбира се.
    Успех!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Има и още един вариант. Можеш да си сложиш канален климатик. В случай е най добре да отидеш във фирмите които продават Даикин или Митсубиши и хората ще те консултират кое решение е най-подходящо за теб.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #5

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Всичко казано по-горе е вярно, но има едно ОБАЧЕ!!!!

    Климатика има вентилатор. Стенните климатици имат сравнително малки отвори за излизане на въздушната стуя. Вентилаторът ДУХА. Това създава ТЕЧЕНИЕ. Независимо от марката, пък ако ще да е с ядрен реактор.

    За да не се усеща течение е необходим ламинарен поток на въздуха. Но в такъв случай струята много трудно би могла да бъде насочвана. А климатиците имат жалюзи за насочване на струята, което автоматически изключва ламинарния поток.

    Колкото до идеята на Julian за канален климатик - там може да се постигне ламинарен поток, но има друг недостатък: няма възможност за индивидуално регълиреане на температурата по помещения - всички стаи се обработват едновременно (което по мое мнение не че чак такъв проблем, ако жилището се обитава постоянно и е добре изолирано)

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Ламинарния поток не означава, че няма да се усеща движение на въздуха. А е известно, че за по конфортно когато има леко движение на въздуха. Ламинарния поток зависли от числото на Рейнолдс. По оределена стойност винаги е ламинарен, както и над определена стойност винаги е турболентен. Има междинни стойнсти, при които не се знае какъв ще е потока. Нека не забравяме, че обикновенния сплит клиамтик в режим охлаждане се настройва да духа възможно най-нагоре и така не се усеща духане. При отопленеи може да е верттикално надолу(ако го позволява климатика) и пак няма да духа. Хората са помислили за това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #7

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Да, сигурен съм, че хората от Дайкин са помислили за това - взимай Дайкин народе и не му мисли много

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #8

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Момчета, страхотни сте! Много сте бързи и чувам неща от вас, които няма да ми ги кажат в никой магазин Благодаря ви!
    Ще искам оферта за Дайкин, канален тип....от Атаро и може би някоя софийска фирма...ще кажа после цената

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #9

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    като стана въпрос за цената (особено от Атаро) първо мини през аптеката и вземи 2-3 блистера Валериан и Валидол

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #10

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?


    ще и трябва нещо по-силно
    всеки си знае де

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #11

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    btw в Пловдив има и друга фирма, предлагаща Дайкин - Термосист. Проверете и тях.

    А като се сетя и цената, която ни дадоха тогава за три вътрешни тела и едно външно, още ми е весело... 7200лв без ддс, без транспортни разходи... ох мамо

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #12

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Получих оферта за 1 външно и 4 вътр. тела = 7 346 лв. без ДДС, но не канален тип, а подов (външно 4MXS80 E, вътр. FVXS25). Инжинерът ми обясни, че за апартаменти не е подходящо да се слагат канални, защото таваните нямат височина ... не знам, нямам познати, които са си слагали канални, а фирмата са слагали само на хотели и разни големи комплекси... Виждали ли сте сложени канални в апартамент? Исках канален, заради минималното усещане на течение, но ми обясниха, че в малки помещения, около 20 кв.м., пак ще се усеща течение, дори повече отколкото подовия тип....Моля, коментари...объркана съм...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Tegea подовият е отличен избор, приятел има такъв дайкин, изключително тих е, течение се усеща докато достигне зададената температура, след това е изключително тих и комфортен.
    Освен това от естетична гледна точка подовият ми изглежда по-добре.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Мултисплит система за 120 кв.м.?

    Подовия климатик е много хубаво нещо, особено за отопление. За хора с пари има много хубави неща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мултисплит или два сплита за спални?
    От ivodor69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-05-10, 22:35
  2. Daikin CTXU25G - Ururu за мултисплит
    От barabata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-09, 23:10
  3. Мултисплит система - въпрос
    От mxkolev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 17-11-08, 21:39
  4. За и против мултисплит системите
    От deiris във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 20-11-07, 10:26
  5. Сплит или мултисплит система за апартамент?
    От dansf във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 07-08-07, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе