Резултати от 1 до 6 от общо 6

Daikin CTXU25G - Ururu за мултисплит

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #1

    Daikin CTXU25G - Ururu за мултисплит

    След оглед ми предложиха конфигурацията 2MXU50G за външно тяло с две CTXU25G за вътрешни тела.

    Доста време търсих информация за вътрешните тела и не можах да намеря. В крайна сметка понеже набързо стана монтажа май се оказа че телата са само URURU и няма възможност за изсушаване на въздуха.

    Така ли е ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:Питанка за CTXU25G

    Така е

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #3

    Re:Питанка за CTXU25G

    Отговориха ми че можело да изсушава все пак леко. Аз по логика разсъждавам че след като няма Сарара то само чрез стандартен конденз при охлаждане на въздуха (лятото) може да сваля влага от въздуха .
    Принципа на отнемане на влага от въздуха (Сарара) го знам - една решетка охлажда като по този начин вдига относителната влажност на въздуха и след достигане на 100% за зададената температура почва конденз на излишната влага. През това време останалите решетки топлят и компенсират изстудяването като по този начин се сваля относителната влажност. Така действа изсушаването като се запазва температурата във стаята.

    Лятото по време на охлаждане се отделя като конденз излишната влага , но тогава нямаме компенсиране на температурата.

    Другия вариант за който се сещам е вентилирането. Всъщност вкарването на пресен въздух и изкарването на вътрешния през отдушниците в санитарните възли се изкарва влагата от стаята.

    Въпроса е ако има аквариум във стаята (да речем 300 литра) дали излишната влага може а се обира някак си чрез климатика зимата или само вентилацията ще помага ?

    Естествено въпросите са теоретични и може и да няма конкретен отговор докато не опитам . Само дето не ми се мести после аквариума ако се появи много влага ...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #4

    Re:Daikin CTXU25G - Ururu за мултисплит

    Колко ти излезе удоволствието?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #5

    Re:Daikin CTXU25G - Ururu за мултисплит

    Грубо 5200

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Daikin CTXU25G - Ururu за мултисплит

    верно е "грубо"! Но пък честито! Със здраве да го ползваш!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Отговори: 11
    Последно: 20-01-10, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе