Резултати от 1 до 9 от общо 9

Daikin ATUX25FSE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #1

    Daikin ATUX25FSE

    Привет, някой има ли впечатления от това бижу?
    Освен красив върши ли работа? И възможно ли е толкова снижена да бъде консумацията на ток, сравнена с останалите модели.
    Дали има инфрачервен датчик, който усеща присъствието на хора? А дали засича кучетата, тъй като тогава би била безсмислена екстра за мен

    Стаите са в нова кооперация съответно 25 и 15 квадрата, предполагам трябва да заложа на 25 и 22-ка.
    Ако ще се избиват парите от тока, наистина си струва, ако не - има и по-евтини Дайкинчета, макар и не толкова красивки
    Вие какво мислите?

    Ето линк:
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=153

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Daikin ATUX25FSE

    На живо е още по-красив, виждал съм го. Няма датчик за движение, №1 за дизайн в Япония през 2003 година. Аз също много си падам по този модел най-вече заради дизайна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #3

    Re: Daikin ATUX25FSE

    И дали този: http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=201 няма да свърши работа за двете стаички и едно малко 3 квадрата коридорче? И без това не е полезно да се спи на горещо, пък при наличие на болни, които остават в леглото, винаги може да се помага с духалка.
    Иначе май са му доста добри екстричките, а?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #4

    Re: Daikin ATUX25FSE

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    На живо е още по-красив, виждал съм го. Няма датчик за движение, №1 за дизайн в Япония през 2003 година. Аз също много си падам по този модел най-вече заради дизайна.
    А имаш ли инфо, кои са другите с награда за дизайн през последните няколко години?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Daikin ATUX25FSE

    За тези пари които ще даваш можеш да си вземеш европейските модели. Щом гледаш термо клима, вероятно си от Варна и мога да ти кажа къде от къде се взема най-евтино Даикин. Климатик се слага само за една стая. Неможе да отопляваш повече. На 35-цата не я помня цената, но 25-цата цената с монтажа беше 1780лв. Климатика е същия кото този който си си харесал, но европейския модел. Иначе е много як. В магазина ще ти направят демострация. Много ще се изкефиш. Има си интелигентното око и т.н.
    Еверопейския модел 25-ца е с по голяма номинална мощност при отопление спрямо япоснкия. От там идва и по високия COP на японския.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #6

    Re: Daikin ATUX25FSE

    Супер! От Бургас съм, но ползвам техния сайт за ориентир, иначе ако не намеря откъде, ще пазарувам от Слънчев Бряг. Има ли някъде сайт, на който да погледна европейските модели. А иначе как познаваш кои са европейски, и кои азиатски модели? Прав си за двете стаи.

    Тенкс!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: Daikin ATUX25FSE

    Модела които си видял не е точно азиатски, ами е японски за вътрешният пазар, основно ще го различиш по това, че всички надписи по него са с йероглифи и захранването е през повишаващ траф. За дизайна не може да се спори всеки си има вкусове, но ако имаш възможност погледни и японският и европейският вариант, единият изглежда "по- барнат". А що се отнася до техническите характеристики при модела които ти си видял те са по-добри не само като СОР но и като шум. И двата климатика съм имал възможност да ги видя на живо макар, че японският излезе по-рано от европейският.
    А това е линк за европейският модел.
    http://www.leacond.com.ua/catalog/aircon/wall/full/0/5/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #8

    Re: Daikin ATUX25FSE

    Този климатик
    Цитат Първоначално публикувано от prawler
    и този
    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    А това е линк за европейският модел.
    http://www.leacond.com.ua/catalog/aircon/wall/full/0/5/
    са с абсолютно еднакъв дизайн. Няма разлика. Модела е от FTXG-E серията, произведена за Европа.
    Вътрешното тяло е разделено на два панела - по-големия се отваря леко отгоре и напред, а по-малкото панелче се качва нагоре и открива жалузите на климатика. Голямо шоу изнася, когато се включва и изключва. В сайта на Дайикн има видео как работи!

    У нас сме с 35-цата, FTXG-35E, но произведена за Европа!, и е невероятна машина. Втора зима ще му е тази. Има си комфортен режим, инфрачервено око. Има си и разни екстри като допълнителни филтри, но не сме ги пробвали. Тих е, икономичен е. Не мога да се оплача хич.
    Като дизайн е супер як! И в бял цвят за мен е по-елегантен, от колкото сивия му събрат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #9

    Re: Daikin ATUX25FSE

    Благодаря за съветите, явно клоня към този, освен ако няма някоя специална оферта из магазините.

    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 08:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 23:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 21:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе