Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Daikin - Japan, Daikin - Europe или Mitsubishi - Japan - какво да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #1

    Daikin - Japan, Daikin - Europe или Mitsubishi - Japan - какво да избера?

    Здравейте.Два дена чета форума , и не мога да взема решение какво да купя.
    Та ето дилемата..

    Предстои ми покупка на климатик, и съм се спрял на Daikin.Имам няколко въпроса, и ще съм благодарен ако някой ме посъветва.
    Става въпрос за помещение 17м2 , южно изложение,пвц дограма,не е на калкан.
    Ще се ползва главно за отопление.
    1.Какъв да си взема - Японски, или Европейски(произведени в Чехия или Белгия) ?
    От това което прочетох японските са с по-добри показатели.В магазина ми казаха ,че са на техния трифазен ток,и нямали нужда от трансформатор за 100В.
    Спрял съм се на 1 малко по-мощен(35) модел(не искам да умра от студ при -10*).

    Та кой да взема :

    Марка: Daikin-Japan
    Модел: 25J/GTNS
    Държава: Япония
    Вид: Хиперинвертор
    Охлаждане: 0.9-2.5-3.2kw
    Отопление: 0.9-2.8-4.6kw
    Консумация: 0.45-0.50kw
    СОР: 5.61
    За кадратура: От 15 до 25 кв.м.
    Цена -1649 лв.


    DAIKIN -Europe
    Модел: FTXS35G
    Държава: Япония
    Вид: Инвертор
    Охлаждане: 1.4-3.5-4.0kw
    Отопление: 1.4-4.0-5.2kw
    Консумация: 0.80-0.85kw
    СОР: 4.2
    За кадратура: От 25 до 35 кв.м.
    Цена - 1800 лв.
    или

    Марка: Mitsubishi
    Модел: MSZ FD25 VA
    Държава: Япония
    Вид: Хиперинвертор
    Охлаждане: 1.1-2.5-3.5kw
    Отопление: 1.1-3.2-5.5kw
    Консумация: 0.48-0.61kw
    СОР: 5.25
    За кадратура: От 15 до 25 кв.м.
    Цена - 1850 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    защо не погледнеш и това като цена и мощности май е по добро от тези варианти и плазма има
    http://www.bulclima.com/bg/product/1...teristiki.html

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #3

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    защо не погледнеш и това като цена и мощности май е по добро от тези варианти и плазма има
    http://www.bulclima.com/bg/product/1...teristiki.html
    Ще го проверя утре колко му е цената в Термоклима -Варна.Благодаря.
    За мене е важно да не се набутам с нискокачествен модел , и да харчи малко ток.

    Ако може някой който има инвертор от висок клас да сподели мнение как отоплява, и има ли чувствително намаление на сметката за ток.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #4

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Fujitsu-то бяха име преди 10 години!Mtsubishi FD е невероятна машина-купувай!
    p.s.Колкото добри да са китайците-пак си са китайци/Fujitsu,General,Fuji/-все едно да си купиш новата LADA-нова ,ама сделано с топорам...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Откакто прочетох тук във форума как прехваления КОП 6,00 се оказа за най-малкия модел (20ка) и то САМО при мин.обороти на компресора,думите "невероятна машина" ползвам само за УРУРУ САРАРАта на Дайкин.
    Освен това 20ката не се предлага от Климаком,освен това,като гледам на 25цата че КОПА е вече 5,25,а шума на 2ра скорост е 29 дб-ми това е шум на Дайкин 50ка конвенционална!!!Ебахти "високия клас".На тестовете в северни страни на графиката за среднодневните температури за месец само за 2-3 дни виждам -10 гр.ЛЕЛЕЕЕЕ,колко е нискотемпературна тази машина.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #6

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    За MSZ FD25VA съм писал в "собственици на климатици" и не само там... Имам ги два от август, но стаите ми са по-малки... Не съжалявам, което не значи ,че други варианти няма да бъдат по-добри. Е и vanko68 се включи..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    взимай на 100 волта да не съжаляваш после

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Не казвам,че са лоши,просто играта на търговците с цифрите малко ме дразни-нещата пред клиентите не се представят изцяло.виж тук един як КОП,глей колко малко шуми и дай 2000 лв

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #9

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Без претенции, за компетентност, ще попитам, колко климатика 9-ки или "25-ци", произведени за Европа имат по-висок СОР? Не знам колко "шуми" конвеционалната 50-ка, но знам колко шуми моя климатик. Толкова, че не го чувам, заради шума който издава твърдият ми диск и двата вентилатора на РС-то. Мисля, че най-тежкият режим на климатика не е при -10*, а около нулата с висока влажност, но може и да греша във всичко...

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Климатикът е тих наистина.
    vanko68, не че не предлагат 20-ца, просто не е произведен модел FD20VA! Има 25 и 35.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Deian,моя е грешката ,май в някаква брошурка я гледах тая 20ка и може да сум се заблудил.Но за останалото си държа на думите.Като прочета в каталога че шума е 21-29-36-42 дб(по спомен,ако греша е с малко) как да се съглася,че е тих.Само на 1ва скорост ли да го ползвам.За сравнение не-толкова претенциозния FTXS 25 е с 22-25-32-38

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #12

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    В каталога пише 20-29-36-43, външно тяло 46. Държа го на AUTO и пак казвам, че чувам компютъра, а не климатика! Явно ти е под достойнството, да отговаряш на такива като мен, но все пак, по останалите забележки какво можеш да кажеш?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Очо,моето мнение за КОПА е че прекалено много се раздухва.Ако беше погледнал няколко реда нагоре и беше осмослил това,което исках да кажа,нямаше да се дърлиш с някакъе КОП 5,25.Ще ти повторя мисълъа си,а се надявам да я разбереш: оказва се ,че при FD серията този висок КОП е само при 25цата.При 35цата е 4,62.Много по-интересен е факта,че тези характеристики са свалени при мин.обороти (мощност,топлоотдаване) на компресора,а при увеличаване на оборотите КОПА падаше РЯЗКО.Не помня поста и кой беше изровил тези данни,но съм ги прочел доста пъти,за да ми останат в главата.Ако се не лъжа,ставаше въпрос за някаква независима организация от северна страна,която прави тестове на клими.Ще се опитам да изровя този пост и да ти го пратя на лични.И накрая-на УРУРУто копа е 5,14,а е за 28ца.Не вярвам тези 0,11 разлика да можеш да ги доловиш по някакъв начин.Освен това е измерен при номинални обороти.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??



    Re: Помогнете ми в избор на климатик
    « Отговор #899 -: 3.11.2008, 11:21 »

    При 40% е 1,2 КВ.Не виждам проблем машината да си работи с 50-70% мощност.Посочи ми друга машина в този клас с такива показатели, за да направим сравнение.Например FD25 при -10 имат топлоотдаване около 1,9 КВ при номинална мощност, а при по-ниски изобщо няма данни.
    От този цитат можеш да см,етнеш,че КОПА при ном.и -10 е под 2,00.Не е ли странно

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #15

    Re: DAIKIN_vs_MITSUBITSH...какво да избера ??

    Не ми се сърди, но това за СОР-а не го почнах аз, ами ти(прочети постовете).Никъде не съм казвал нещо за СОР, когато съм писал, за климатика си. Даже напротив! Не съм съгласен и с това , че характеристиките са свалени при минимум. Номинална стойност за мощност : 3,2 Квт, консумирана : 0,61 КВт.... Питал съм : какво е минимална, номинална, максимална мощност, има ли връзка с външната температура, с оборотите на компресора и т.н. Точен отговор, едва ли някой може да ми даде... Ясно ми е , че максимала е когато вдигна градусите до максимум и вентилатора е на мах(компресора работи на най-високите си обороти, не че знам на колко), мога да му замеря входа,т.е. консумацията, но как да му измеря изхода? С въздушен топломер ли?
    Номинална: мощност,обороти,температура. Кое, кога и как? Същото за макс и мин.
    Написал съм си мнението за климатика( при това съм написал, че харчи "много"). Но все пак, тепърва идва зимата...
    П.С. Може би си гледал за FA модела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преводи на Дистанционни управления made in Japan
    От Mmitaka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 204
    Последно: 30-12-18, 22:33
  2. Winston, Japan Tobacco, томбола и награди
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-14, 18:09
  3. Fujitsu Japan
    От loszetas във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 49
    Последно: 16-03-12, 22:58
  4. Какво да избера: GENERAL ASH12UB, DAIKIN FTYN35GX или HITACHI RAS/RAC-E10H2
    От gogo333 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-10, 10:24
  5. Daikin FTX35GW18 или Fujitsu ASYA12LGC - какво да избера?
    От denis_7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 34
    Последно: 10-11-08, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе