Резултати от 1 до 8 от общо 8

Подово-таванен климатик за спалня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    26
    #1

    Подово-таванен климатик за спалня

    Търся си климатик за спалнята , като той ще играе ролята на основен отоплителен уред.
    Помещението е 15-16 м2 с ПВС дограма /и много конденс през зимата , направо ужас/.
    минах през 2 фирми и от това което ми предложиха си харесах един DAIKIN тип ракла. FVXS25F/RXS25G, като не е малко пари.

    мисля че е по практично решение защото ще топли долу на пода , а детето ще се роди ноември и трябва да е топло. Също така струята е по комфортна, стенните модели както и да ги сложа все ще ми духат на главата.

    Единственото което ме възпира за сега е че вътрешното тяло ми се видя твърде голямо, какво толкова има в него/ че даже е и с по-малък COP от стенния модел със същото външно тяло/ ?

    Смятам да го монтирам под прозореца, така ще реша и проблема с конденза надявам се .

    Та на въпросите :
    1. Има ли нещо по-добро от този тип климатици. може ли да се надявам на по висока ефективност ако се насоча към друга марка.
    2. Притеснява ме и това да не е шумен , някой има ли наблюдения върху този модел. Примерно моделите на mitrsubishi са с по 3-4 децибела по-тихи на хартия. Все пак го взимам за спалня.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #2

    Re: Подово-стенен климатик за спалня

    2. Притеснява ме и това да не е шумен , някой има ли наблюдения върху този модел. Примерно моделите на mitrsubishi са с по 3-4 децибела по-тихи на хартия. Все пак го взимам за спалня.
    Къде ги видя тези хартии?Това,което аз съм виждал-дават еднакъв шум и на двете марки--23 Db.
    Ако Дайкина не ти се струва евтин,то явно е защото не си видял колко струва Мицубишито .
    За шума не се притеснчвай-Дайкина няма да го чуваш изобщо

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #3

    Re: Подово-стенен климатик за спалня

    Казва се подово-таванен.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Подово-стенен климатик за спалня

    Подово таванния не е същия като подовия. FVXS е подов.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #5

    Re: Подово-стенен климатик за спалня

    Знам, въпроса е че подово-стенен няма.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    26
    #6

    Re: Подово-стенен климатик за спалня

    Затова съм на писал - "тип ракла" - понеже както изглежда само Daikin и Fujitsu General имат такива модели . Повечето под подови имат предвид или подово-таванни или tower но те обикновенно са с кофти показатели и са огромни като габарити вътрешни тела.

    Интересува ме , Daikin-a има ли решим на само изсушаване на питите. понеже стария ми климатик Carrier за 5 година го чиста вече 6-ти път от мухъл.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Подово-стенен климатик за спалня

    Виж сега. При някои климатици се налага чистене даже всеки месец. Ако климатика е в помещение, което не се проветрява климатика се вмирисва много. Също ако имаш в стята мъхъл по стените ще ти се вмирисва климатика по-бързо. При посочените условия изсушаването няма да ти помогне. Въобще не се притеснявай от почистването на подов климатик, понеже винаги е на лесно доспъпно мясно. Един обезмаслите струва под 5лв. Няма какво толкова да го мислиш. И без това е хубавои всяка година да се почиства.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    26
    #8

    Re: Подово-стенен климатик за спалня

    Fujitsu General AGYV 9 LA който гледах днес отпада
    Вярно като COP и функции е малко по-добър, но цената която ми казаха ме закова на място , аз ако имах толкова щях да си купя URURU SARARA

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик за спалня...
    От pondzi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-11, 09:05
  2. Климатик за спалня ...
    От webdude във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 30-03-11, 21:49
  3. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  4. Климатик за спалня до 1 200 лв.
    От divvakka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 23:07
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе