Резултати от 1 до 14 от общо 14

Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #1

    Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Здравейте!

    Моля, някой от Русе ако знае качествена оторизирана фирма за монтаж и сервиз, нека сподели. Климатикът на който съм се спрял е е Дайкин FTX50GV / RX50GV, помещението е 30м2 стандартно високо (2,50 м)

    Благодаря!

    П.П.

    Доста търсих във форума и интернет но има тотална липса на информация за Русе.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #2

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    на ул.Славянска виж там има и магазин и сервиз

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    В Русе има доста фирми, предлагащи Дайкин. Въпроса е кои са качествени. Монтажа на първия ми Дайкин беше супер, за това избрах същата фирма, но като монтираха втория не беше добре - липса на нивелация, не искаха да бандажират тръбите и пяна казаха, че не било тяхна работа. Но при втория монтаж монтажниците бяха други, явно добрите са напуснали.

    Мога да ти кажа и коя е фирмата на лични.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #4

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    biro, ако не те затруднява ще сам ти благодарен ако кажеш фирмата. А вакумираха ли системата при монтажа?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #5

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Здравейте,тъй като тази тема за DAIKIN е най-активна искам да попита.Имам DAIKIN FTX 50GV1B.Монтираха ми го това лято вакуумираха и надуха системата с азот едвали не както си пише по книгите обаче не можаха да ми кажат до колко гадуса ще ми работи през зимата,а аз го искам повече за отопление.Някой може ли да ми каже нещо.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #6

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Цитат Първоначално публикувано от BEAR1
    Здравейте,тъй като тази тема за DAIKIN е най-активна искам да попита.Имам DAIKIN FTX 50GV1B.Монтираха ми го това лято вакуумираха и надуха системата с азот едвали не както си пише по книгите обаче не можаха да ми кажат до колко гадуса ще ми работи през зимата,а аз го искам повече за отопление.Някой може ли да ми каже нещо.
    Ако е монтиран до 35м2 и при -20гр. няма да имаш проблеми .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #7

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Стаята е 28 квадрата.

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #8

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Няма такъв въпрос ...?Какво значи - "неможаха да ми кажат до колко градуса ще работи зимата".Климатика не спира да работи при прекалено ниски температури зимата а само се намалява неговата ефективност,вече колко ще се влоши работата му е индивидуално и различно за всеки потребител в зависимост от условията в които е поставен климатика...
    При твойте 28 кв. дори и най лошите условия да предположим че имаш този Дайкин няма да има абсолютно никакъв проблем зимата и при - 20 градуса...Друг е въпроса - защо си купил толкова мощен климатик ...?Но това мога само да гадая вече...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Защото е по-евтин от 35-ца FTXS, а и за 28 м2 тя би се задъхала. FTXS42 пък е още по-скъп и така идва изборът на FTX50.
    Само предполагам

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #10

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Точно така DEIAN е познал.Аз знам че няма такова нещо до колко работят.Имах предвид до колко градуса минус ще отоплява и може да се разчита.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Дал съм ти вече отговор,но в случай че не си разбрал - прекалено е мощен климатика за 28 кв. стая и външните условия няма да са му проблем.Можеш да разчиташ на него при най ниските температури ,но в преходните периоди ще работи он-офф ,заради високата му мощност и няма да ти е икономичен както FTXS35G...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #12

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    [quote=rkk ]
    Дал съм ти вече отговор,но в случай че не си разбрал - прекалено е мощен климатика за 28 кв. стая и външните условия няма да са му проблем.Можеш да разчиташ на него при най ниските температури ,но в преходните периоди ще работи он-офф ,заради високата му мощност и няма да ти е икономичен както FTXS35G...



    И колко по неикономичен ще бъде? 3-5 лв. ли?



  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #13

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Защото е по-евтин от 35-ца FTXS, а и за 28 м2 тя би се задъхала. FTXS42 пък е още по-скъп и така идва изборът на FTX50.
    Само предполагам
    Такъв DAIKIN FTX 50 съм си харесал, но 2бр. за помещение от 196 куб.м. / 61кв.м. с височина 3,30м. Такава машина в такова помещение си мисля, че направо ще те отвива нощно време.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #14

    Re:Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе

    Ако топлозагубите са минимални става, но иначе по-добре FTX60G.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 20:15
  2. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-11, 14:12
  3. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 10:41
  4. Добър избор ли е Daikin FTX50GV/RX50GV?
    От todesto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 28-09-10, 08:25
  5. Мнения за Дайкин FTX50GV / RX50GV
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-10, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе