Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    18
    #1

    Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Здравейте!От октомври имам климатик DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV.От преди един месец забелязвам,че някакъв газ ми се спира на гърлото/много неприятно усещане/.Това дали значи,че монтажа не ми е направен както трябва?Дали имам изтичане на фреон?Може ли да ме посъветвате какво да правя?Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Фреона се усеща само при по-голям пропуск. Фреонът е токсичен само при контакт с открит пламък иначе не е отровен или вреден при моментен краткотраен контакт с него.

    Ако пропуска е толкова голям, че да го усещаш климатика ще спре до около 5 часа. Ако климатика не спре или пропуска е малък такъв, че да не може да се усети или няма пропуск. Най-вероятно става въпрос за самовнушение.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Ти ме хвърли в ТУШ.
    По принцип това неприятно усещане го имат хора с хронични/остри дихателни заболявания.

    От личен опит мога да кажа, че се получва при всички климатици с изключение на тези с качествен плазма филтър.
    Донякъде проблема се преодолява с поддържане зимата на 25-26 градсуса в помещението(поне при мен е така).

    Сега се сетих: да не би да мирише/има вкус на ракия тоя газ бре, щом го усещаш само от 1 месец???
    Боцкай повече мезе

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Според мен няма изтичане на нищо.Когато въздуха е застоял се усещат странни миризми...проветрявай по често и почиствай редовно филтрите .

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    влага или мухъл , въпреки че казват че изсушавали въздуха климатиците не могат да се справят с влагата поне вкъщи.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #6

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Алергия е това. Консултирай се с личния лекар.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #7

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Здравейте!
    Имаме го този климатик от около 4-5 месеца.Монтиран е в помещение 34 кв.м.До преди една седмица климатика работеше винаги на втора степен на вентилатора и взависимост от външната температура вътре го настройвахме на 24-25 гр.и стайната ни температура я поддържаше на 23-24 гр.Но от една седмица насам вентилатора го оставихме на автоматичен режим а температурата на 22 гр.,и цял ден си поддържа 23 гр.стайна температура.Но в рамките на тази цялата седмица ми направи впечетление и то винаги в вечерните часове между 18.00-20.00 часа на автоматичен режим и температура на климатика 22 гр,вътре в стаята почва да става 25-26 гр. като се усеща как вентилатора работи почти на макс и духа срашно топла струя въздух,все едно че е настроен на 27-28 гр да работи.,тъй като през останолото време при 22 гр.се усеща хладен въздух.И докато не почна да сваля температурите на долу ким 21-20-19-18-и чак на 17-16 гр изклучва и като върна пак на 22 гр.след около 5 мин почва да работи с хладка струя виздух..
    И питам се аз дали всичко това е нормално или......има му нещо на климатика???Много благодаря на всички отзовали се!

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от alex_
    Здравейте!
    Имаме го този климатик от около 4-5 месеца.Монтиран е в помещение 34 кв.м.До преди една седмица климатика работеше винаги на втора степен на вентилатора и взависимост от външната температура вътре го настройвахме на 24-25 гр.и стайната ни температура я поддържаше на 23-24 гр.Но от една седмица насам вентилатора го оставихме на автоматичен режим а температурата на 22 гр.,и цял ден си поддържа 23 гр.стайна температура.Но в рамките на тази цялата седмица ми направи впечетление и то винаги в вечерните часове между 18.00-20.00 часа на автоматичен режим и температура на климатика 22 гр,вътре в стаята почва да става 25-26 гр. като се усеща как вентилатора работи почти на макс и духа срашно топла струя въздух,все едно че е настроен на 27-28 гр да работи.,тъй като през останолото време при 22 гр.се усеща хладен въздух.И докато не почна да сваля температурите на долу ким 21-20-19-18-и чак на 17-16 гр изклучва и като върна пак на 22 гр.след около 5 мин почва да работи с хладка струя виздух..
    И питам се аз дали всичко това е нормално или......има му нещо на климатика???Много благодаря на всички отзовали се!
    Така е при дайкин на 22 градуса се усеща леко хладно. добре е при 25-26 градуса-тогава е комфортно.При дженерал/фуджи/фуджитсу усещането за комфорт е на 23 градуса-стоя си по слипове само и струята въздух е приятно топла(това са ми впечатленията от 12LD серията).

    Според мен(както съм писал и по горе) такъв е програмирания алгоритъм, и топлината на струята въдух зависи и от външната температура, включително дали външното тяло се пече пряко от слънчевите лъчи, но е странно да си задал 22 а да прави 25-26градуса.виж дали дупката през стената където минават тръбите дали е запушена и да не би през нея да минава студен въздух който да духа върху температурня датчик на вътрешното тяло и да го обърква.Ако има дупка я запълни с гипс/силикон.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #9

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Така е при дайкин на 22 градуса се усеща леко хладно. добре е при 25-26 градуса-тогава е комфортно.При дженерал/фуджи/фуджитсу усещането за комфорт е на 23 градуса-стоя си по слипове само и струята въздух е приятно топла(това са ми впечатленията от 12LD серията).

    Според мен(както съм писал и по горе) такъв е програмирания алгоритъм, и топлината на струята въдух зависи и от външната температура, включително дали външното тяло се пече пряко от слънчевите лъчи, но е странно да си задал 22 а да прави 25-26градуса.виж дали дупката през стената където минават тръбите дали е запушена и да не би през нея да минава студен въздух който да духа върху температурня датчик на вътрешното тяло и да го обърква.Ако има дупка я запълни с гипс/силикон.
    Ами да ви кажа дупката за тръбите е зад тялото и погледнато нищо не се вижда нито от страни нито отгоре нито отдолу..И странното е че вместо да изклучи или поне да намали обороти,то напротив увеличава и както ви казах по горе температура в стаята става на 25-26 и се намесвам да намаля температурата за да изклучи.Незнам какво ще стане ако не намаля тампературата дали ще продължи да работи така на макс при зададени 22 гр.Но тази вечер ако направи пак ще го оставя така та да видим докиде ще вдигне температурата на стаята и на колко ще изключи..

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #10

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    колко м2 е стаята - може ли да идва прекалено голям/малък климатика за помещението?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #11

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    ftxs-50rx при мен при зададени 22 подържа23*5 - 23*8

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #12

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    колко м2 е стаята - може ли да идва прекалено голям/малък климатика за помещението?
    Стаята е 34 кв.м.При мен също подържа при зададени 22 гр - 23-24 гр.Но проблема е ,че след известно време усилва вентилатора и духа много горещо и качва температура в стаята до 25-26 гр.Това немога да си го обясня...

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от alex_
    Стаята е 34 кв.м.При мен също подържа при зададени 22 гр - 23-24 гр.Но проблема е ,че след известно време усилва вентилатора и духа много горещо и качва температура в стаята до 25-26 гр.Това немога да си го обясня...
    Къде ти е разположен термометъра? Надявам се не е срещу климатика, защото няма логика в това което казваш

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #14

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    имам подова 35-ица,чувам външното тяло как бучи,тръбния път е 70 см и външното тяло е монтирано по-високо от вътрешното,монтажниците казват ,че не е проблем за компресора какво да правя да ги викам ли да си удължават тръбния път и трябва ли да правят "маслен трап"?

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #15

    Re:Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV

    Цитат Първоначално публикувано от mirka2474
    имам подова 35-ица,чувам външното тяло как бучи,тръбния път е 70 см и външното тяло е монтирано по-високо от вътрешното,монтажниците казват ,че не е проблем за компресора какво да правя да ги викам ли да си удължават тръбния път и трябва ли да правят "маслен трап"?
    викай ги да ти сложат още поне 3 метра тръбен път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 20:15
  2. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 10:41
  3. Добър избор ли е Daikin FTX50GV/RX50GV?
    От todesto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 28-09-10, 08:25
  4. Дайкин FTX50GV / RX50GV - Русе
    От Arn0ld Tomas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 26-09-10, 21:35
  5. Мнения за Дайкин FTX50GV / RX50GV
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-10, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе