Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63
Like Tree1Одобрявам

Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #1

    Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Този модел започна да ме интересува все повече, намерих го в Петрич на 1600лв с монтаж. Моля, за вашите мнения и съвети. Като цена/качество по-добре ли е от Нокрията - 14ка(като съм наясно за различните класове на двата климатика в полза на Нокрията).
    Писах в една тема, че става въпрос за 28квадрата стая и от време на време антре с размер 11квадрата - изолирани. Всичко общо около 100кубика( 75куб стая + 25куб антре).Бюджета ми е максимум 2500с монтаж. Но на нещо добро и по-евтинко съм по-навит. БЛАГОДАРЯ

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Ако искаш евтино да минеш си вземи Дайкина, ако искаш повече мощност в резерв и благинки/екстри грабвай Нокрията!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #3

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Интересува ме също така как ще ми са отрази след това на сметките за ток, всички казват за Нокрията - 35 до 40лв.
    За Дайкина от 30 до 60лв и т.н. Аз знам, че това е много относително и зависи от загубите в помещението, но ви моля за съвет най-вече за цена/качество, ниска консумация на електроенергия и все пак някоя и друга екстра която е нормална за модерните клими. Говоря за лични впечатления и опит искам да съм добре запознат преди да купувам. Аз, чета из сайтовете на разните фирми но тук вярвам, че има хора които могат да ми помогнат най-добре със своя опит и знания.Благодаря
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305459957[/time]_________________________________________________

    Имам предвид например дали тази разлика от около 900лв в цената на Дайкина и Нокрията си заслужава, и ако е така ЗАЩО?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    След като искаш да спестиш пари дайкина е твоят климатик.Той ще ти спести пари с функцията смарт ай-когато няма хора в помещението автоматично намлява консумацията.
    Нокрията е хубава и има малко повече мощност като основната разлика са самопочистващите филтри и UV стерилизацията.
    Грабвай дайкина докато има на тази цена с другите пари друг климатик или нещо друго полезно за домакинството.

    П.П. не си писал от кой град си и каква температура искаш зимата у вас????

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    П.П. не си писал от кой град си и каква температура искаш зимата у вас????
    Писал е justify -от най топлият ни град Петрич е.И като иска и екстри и за по тънко,що не погледнеш nikopanov и модела 12LDC -пак на Фуджицу? http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=12 - имаш и градски bobovo-разберете се за цена и ще ти го монтира.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #6

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Дайкина е отлична машина и ще те топли идеално. Нокрията пък е отлична машина и ще те топли идеално. Това е положението. Ако искаш дай 900 лв повече за Нокрията и ще имаш мааалко повече комфорт и малко повече икономия (която обаче никога няма да избие разликата в цената).

    Ако пък искаш дай тези 900 лв за един отличен фотоапарат със сменяема оптика и обектив към него.

    отивай тука
    bobipak одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #7

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Петрич, 24-25 градуса, щото имам две малки деца и тази температура им понася най-добре. Исках да знам най-вече надежден ли е този климатик, каква е тази смарт функция и изобщо вярно ли е, че при така почти добре санирани помещения ще ми харчи наистина толкова малко. Тази стая се използва за спалня и детска едновременно в момента, децата са ми на 1 и 3 годинки.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305463167[/time]_________________________________________________

    Стига де преди няма и година разпродадох Никоните и вече НЕ съм фотограф. Работих 10 години и ми писна.
    А с bobovo се чух и той ми препоръча същия модел, но когато включа и антрето което е към 11 квадрата не знам дали ще смогне. Аз затова искам повече мнения(вашите), за да направя най-добрия избор. Преди 3/4 години така от бързане си взех един Самсунг AQV12FAN, е не се оплаквам щото го взех най-вече да ми помага в жегите.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Петрич, изолирани 28 квадрата, защо не пробваш с CS/CU-E12LKE или CS/CU-E15LKE на Панасоник? Ако няма мъгла, много влага и голям минус зимата - няма проблем - икономично (високо COP над 4 да 12-ката) и тихо (21 Дб/А за 12-ката). Този Дайкин казват е много добър, но като му гледам резмерите на вътрешното тяло ще подухва повече. Това понякога създава дискомфорт.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #9

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nikopanov
    Стига де преди няма и година разпродадох Никоните и вече НЕ съм фотограф. Работих 10 години и ми писна.
    А с bobovo се чух и той ми препоръча същия модел, но когато включа и антрето което е към 11 квадрата не знам дали ще смогне. Аз затова искам повече мнения(вашите), за да направя най-добрия избор. Преди 3/4 години така от бързане си взех един Самсунг AQV12FAN, е не се оплаквам щото го взех най-вече да ми помага в жегите.


    Аз викам сега nikopanov като види фотоапарата ще каже: "Бе мани ги климатиците, ама тоя фотоапарат много ме накефи, кво ще кажете да го взема ли?" пък то се оказа, че ти вече си спрял да бъдеш фотограф.


    Мога да ти кажа че Дайкина няма да те предаде в студовете, особено пък в Петрич в изолирани помещения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #10

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    rist, виждам, че ти ползваш точно такъв кажими наистина ли е толкова тих и икономичен - от твоя опит не от сайтовете на производителя. Имаш ли представа за разхода на месец които ти прави тази машинка.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305465825[/time]_________________________________________________

    А забравих и все пак щото в тази стая ми спът децата поне малко пречиства ли въздуха от прах и бактерии или вятър работа. Благодаря.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nikopanov
    rist, виждам, че ти ползваш точно такъв кажими наистина ли е толкова тих и икономичен - от твоя опит не от сайтовете на производителя. Имаш ли представа за разхода на месец които ти прави тази машинка.
    Взимай дайкина и не се уфлянквай, че ще свърши.
    Достатъчно икономичен и мощен ще е за хола ти и когато навън не е -5 и надолу ще ти топли и коридора.
    Изобщо не се колебай да не съжаляваш после.Дори 25-26 градуса ще прави ако искаш.
    В предложението за фуджитсу 12 LD има разум, но все пак вземи дайкина по мощния избор е и е по добре с него за тези 28 квадрата + коридор( при положителни температури навън).фуджитсуто може и да не смогне с коридора, докато дайкина може дори при минусови температури да топли коридора.


    Функцията смарт ай- когато излезнете от стаята и няма никого повече от 20 минути в нея намалява автоматично консумацията и температурата от 25(примерно толкова си го настроил) на 20 градуса.
    Засича присъствието или отсъствието на хора.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #12

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Ами аз досега ти го препоръчвах стъпвайки на личния си опит. За тих, като за 18-ка наистина е тих. Предполагам няма друга 18-ка която да му се опре в това отношение. Но аз имам и 9-ка и при нея наистина има тишина.

    За икономичността - тя си зависи от една страна от СОР-а, а от друга от топлозагубите на помещението. На някои колеги този Дайкин им е горил над 100лв на месец, на други 40-50. Зависи от изолацията и климата в региона. Като гледам условията при които ще го ползваш ти мога да предположа че ще си от вторите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #13

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    БЛАГОДАРЯ ВИ!

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #14

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    взимай го на тази цена и не мисли, след много малко време ще е поне 500лв нагоре

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #15

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    И аз така разбрах, а защо е този спад в цената някой има ли обяснение на този ФЕНОМЕН

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мнения за Daikin FTX50GV/RX50GV COMFORT
    От tiksi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-14, 17:49
  2. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-11, 13:12
  3. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 09:41
  4. Daikin FTX50GV/RX50GV - бил направен за температури до -7°С ?
    От Arn0ld Tomas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-09-10, 08:25
  5. Добър избор ли е Daikin FTX50GV/RX50GV?
    От todesto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 28-09-10, 07:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе