Резултати от 1 до 5 от общо 5

Реална алтернатива на офиса на М$

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Реална алтернатива на офиса на М$

    Кой офис пакет, според вас, е рeална алтернатива на скъпия офис на обичаната от цял свят фирма Microsoft? Ако някой има практически наблюдения, моля да ги сподели.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #2

    Реална алтернатива на офиса на М$

    Едва ли ще кажа нещо ново но <u>OpenOffice</u> мисля че е много добра алтернатива и най-важното безплатна. За новата 2.0 версия (все още не съм я пробвал - чакам финалната) се пишат доста добри неща. Надявам се наистина да е подобрена съвместимоста м/у ОО и М$.

    За една обикновенна работа в офис OpenOffice е чудесен. Проблема му е че обикновенните потребители са свикнали (и са научени) да работят с майкрософтския и прехода от единия пакет на друг за тях е объркващ. Но след като наскоро една 50-годишна жена която преди ме беше намразила че съм и сменил "истинския" офис с ОО ми каза "Прав беше - наистина този офис си има всичко но трябва да го потърсиш!".

    В работата го слагам навсякъде за където шефовете не отпускат пари за М$, в началото хората се мръщат но после свикват.

    Лично аз ползвам Microsoft Office защото работата ми го налага. Пък и да не си кривя душата - по удобен е! Все пак - ще видим ОО 2.0 какво ще може []





    <font color="blue">добавено</font id="blue">

    Друга безплатна алтернатива е <u>602 pc suite</u> но е много далеч от ОpenOffice и Microsoft Office


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #3

    Реална алтернатива на офиса на М$

    Аз съм с bucho - ако търсиш алтернатива, тя може да е само OpenOffice. Ако за сега сондираш само мнения преди да предприемеш действия, то изчакай финалната v.2 -- излиза скоро и Sun се кълнат, че подръжката на МС документи вече е безупречна. Ако работата е такава, че ти трябва безплатна алтернатива, или е за едната текстообработка, това е решението. В противен случай, имаш ли възможност да позлваш MS Office -- аз не бих се отказал, някой поставя стандартитие и то преди 20ина години, колкото и да го гонят другите, далеч са все още, а OpenOffice алтернативата на Excel поне според мен, никаква я няма все още. Дано я подобрят. Иначе най-приятната за мен черта на OpenOffice е възможността за директен експорт в PDF.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #4

    Реална алтернатива на офиса на М$

    OO е чудесем заместител на MS офиса, само ако не ти се налага да контактуваш с държавната администрация по електронен път.

    Тази година, а и предишните всички електронни формуляри които се предоставят от администрацията за попълване и подаване в електронен вид (имам предвид Данъчна администрация и НСИ) работят само с приложенията на Майкрософт - това по принцип е проблем в държавата и ограничава възможностите на по-бедните, само че никой не прави нищо по въпроса.




  6. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #5

    Реална алтернатива на офиса на М$

    Open Office 2beta. Определено.

    Ползваме го почти в цялата фирма - 150 машини.

    Най-големият проблем беше, че когато някои excell файл под MS Office бъде отворен по Оупън Офис все нещо не беше наред.

    За 3 дена поглед, мога да кажа, че това го няма.

    По-бързо се стартира от старият. Мисля че quicklaunchera заема по-малко оперативна памет.

    Лошото е че все още не мога намеря spellcheker.

    Или може би аз бъркам нещо, но като цяло според мен е пушка!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  2. Разчистване на офиса - разпродажба
    От todrako във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-11-11, 18:03
  3. Отопление за два офиса 55 m³ и 80 m³
    От forreal във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-09, 11:56
  4. Реална разлика между 75 и 100 мхц?
    От RCS във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 29-07-08, 19:20
  5. Отговори: 20
    Последно: 27-07-08, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе