Резултати от 1 до 13 от общо 13

Дайте информация за Daikin F2531TX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    18
    #1

    Дайте информация за Daikin F2531TX

    Здравейте, може ли да ми дадете някаква информация за Daikin F2531TX. Колко му е мощноста на отопление и колко на охлаждане? Колко му е разхода на ток? Коя година е модел? Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #2

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Имам такъв само , че е F253TX-W, а гледам при теб има и една 1-ца след тройката, ако можеш снимай го и ще ти кажа със сигурност дали е същия.Моделът на външното тяло при мен е RA253X.Ползвам го вече четвърта зима.Произведен е през 1992 год.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    18
    #3

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Малеее много стар модел значи. Как работи още, направо се чудя. Колко ток гори това чудо? И има ли инверторни от преди толкова години?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Модела е от 1993 година, на топло е 3.6 киловата на охлаждане е 2.5 киловата. Инвертор е. Снимай му етикета и го качи тук за да ти дадем другите характеристики. Това, че е стар да не те плаши , може да изкара още доста години. От тези години има машини с СОР-4 , но за твоя не знам преди да видим етикета.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    18
    #5

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    За съжеление немога да снимам етикета защото е доста нависоко и ми трябва стълба поне 3 метра. Все пак като казвате че има шанс да работи, се поуспокоих. Иначе засега си работи. Днес например в Габрово е -5 - 6градуса и вали силен сняг, а климата си работи без проблемно и си прави 22градуса спокойно. Да се надяваме че ще е така и за напред.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #6

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Бива я машината, ако ти я дават до 350лв. с монтажа, ако е повече не си струва, макар че аз съм доволен от нея.За помещения над 15-17 кв.м. не препоръчвам.Средната му консумация за миналата зима е 23 лв. на месец като съм поддържал темп. от 19 до 21 гр. Поддържа ги до -20 гр. външна.По- студено не е ставало и не мога да кажа как ще е при по- големи студове.Инвертор е.Външното тяло е практически безшумно.Вътрешното е поносимо откъм шум.Размразява се добре и не държи лед по външния топлообменник.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    18
    #7

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Защо климатика работи половин час и спира? После след 5 минути пак полоовин час и така цял ден. Нагласил съм го на 22 градуса.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #8

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Защото този модел, а и болшинството от моделите на Дайкин са с високо минимално топлоотдаване.Когато достигне зададената температура, мощността необходима за поддържането и е по-ниска от фабрично заложения минимум на компресора и се налага да спира, иначе ще качва температурата доста над заложеното.Моя Дайкин не съм го виждал да слиза под 350 W консумация,като и той спира когато достигне зададената температура, докато Тошибата ПДР в другата стая пада до 70-80 вата.Когато застудее все по рядко ще спира.Ако си насочил клапите право надолу също е възможно да е лоша циркулацията и да се лъже датчика.Тогава ще спира по-често.Колко е голямо помещението в което го ползваш , справя ли се със зададената температура или спира преди да я достигне.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    18
    #9

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Помещението е 14кв./м и си вдига температурата колкото му задам. Но спира и ме дразни. В другата стая имам Национал и той не спира, намаля си вентилатора направо не се чува но не спира.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Общо-взето, във форума има две фракции. Едните са поддръжници на ниските минимуми, другите - на високите. Всеки решава за себе си...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,307
    #11

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Общо-взето, във форума има две фракции. Едните са поддръжници на ниските минимуми, другите - на високите. Всеки решава за себе си...
    Аз нямах мнение, но от известно време май съм към групата на ниските минимуми - почти няма колебания на температурата при тях.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #12

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    При мен е в 15 кв.м. стая и спира, но не създава дискомфорт, както е при болшинството от конвенционалните машини.Някак си успява да спира и тръгва преди да усетя захлаждане, дори и по термометър.Отначало, преди 4 год. и мен ме дразнеше, но свикнах, в крайна сметка върши работата за която е купен и то добре.Въпреки, че като цяло е с нисък КОП, той намалява много плавно при падане на външните температури, а не се сгромолясва каквито примери има доста при машини дори с по-висок КОП.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re:Дайте информация за Daikin F2531TX

    Така е при всички Дайкини,които се продават тук. Макар че минимала е висок,компресора се развърта доста плавно и дълго,докато достигне минималната си мощност и не дразни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Техническа информация за Daikin RAZ256OX AN25080X-W
    От mvarbanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 20-08-12, 11:09
  2. Търся информация за Daikin FN 253TX-W
    От Bai_Georgi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 17
    Последно: 13-06-12, 16:34
  3. Дайте информация за National GS-GB28S-W
    От plevelka във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 23
    Последно: 14-11-10, 21:17
  4. Моля, за информация и мнения за DAIKIN R25 EDS
    От zdravkich във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-10, 17:45
  5. Daikin FTXS35C/RX35E - търся информация за модела
    От mely във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-08, 08:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе