Резултати от 1 до 9 от общо 9

Daikin FTX50GV/RX50GV - бил направен за температури до -7°С ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #1

    Daikin FTX50GV/RX50GV - бил направен за температури до -7°С ?

    Та за този климатик (Daikin FTX50GV / RX50GV) пробвах да намеря някъде до каква отрицателна температура може да отоплява, но не ми се отдаде (поне на страницата на DAIKIN няма такава информация). Та ако може някой да помогне...

    Приничната е, че след поредното посещение във фирма за климатици ми казаха, цитирам: "От фирмата вносител ни предупредиха да не предлагаме този климатик за основно отопление защото е бил правен за температури до -7 градуса."

    Това ме накара да се замисля и реших да проуча нещата, но засега няма нещо, което може да опровергае това твърдение....

    П. П. Някаде бях видял, че това е климатик от 2010 гдина ( може и да греша не съм 100% сигурен) но ако е така явно не е пробван при зимни условия още

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - Отопление

    Този модел досега е бил изпитван години наред, но като конвенционален модел FTYN50F, макар на практика да е бил пак инверторен, така че нямай съмнение, че се представя повече от добре и в големите студове. Вносителите са посочили че работи до -15°С, но топли и по-надолу стига да е оразмерен правилно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #3

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - Отопление

    Е те вносителите, много неща може да пишат (нали сме в България).... аз се чудех защо на страницата на DAIKIN го няма това нещо (мин. температура)

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #4

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - Отопление

    Притеснителни са и се стесняват да кажат, че и при -25°С може да топли.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #5

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - Отопление


  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #6

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - Отопление

    Привет на всички пишещи!
    Железен модел, по това което четох най-вече тук(а изчетох целия форум за климите). Аз дори вече съм го поръчал и чакам монтажа тези дни, като се доверих на мненията на знаещите във форума, за което Ви благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - Отопление

    Вътрешните и външни килограми 12/48 за 18-ка са добре, във всички каталози на производителя го дават официално за отопление до външни температури -15 °С, мощностите на отопление 1.7-5.8-7.7 са добри.

    Не разбирам каква е причината да кажат подобно нещо.
    Цитат Първоначално публикувано от Arn0ld Tomas
    "От фирмата вносител ни предупредиха да не предлагаме този климатик за основно отопление защото е бил правен за температури до -7 градуса."

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #8

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - Отопление

    Няма никаква причина освен конкуренция...да се пробута нещо което не върви и се заблуждава клиента...кой е този официален вносител ако не е тайна,защото нормален човек няма да си помисли че Дайкин FTX50G е произведен да работи до - 7 градуса...това е смешно.
    A информация за Дайкин ако не можеш да намериш значи изобщо не си търсил ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    13
    #9

    Re:Daikin FTX50GV/RX50GV - бил направен за температури до -7 °С ?

    Няма да казвам името на вносителя (май са 2 фирми в БГ) защото оня в магазина може и да ме "хвърля по върбите". Намерих някакви каталози на DAIKIN и там е дадено до -15 градуса но пак бяха от БГ сайт а не от www.daikin.com.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. мнения за Daikin FTX50GV/RX50GV COMFORT
    От tiksi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-14, 18:49
  2. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 20:15
  3. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-11, 14:12
  4. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 10:41
  5. Добър избор ли е Daikin FTX50GV/RX50GV?
    От todesto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 28-09-10, 08:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе