Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #16

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Ако си направиш труда да прочетеш в темата за подовия модел на Дайкин ще видиш, че няма оплаквания от подобно естество, а Мицубишито е нов модел и почти няма отзиви за него. Ако имаш подходящо място за подовия, грабвай го без да се замисляш.

  2.  
     
  3. SXS
    SXS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    8
    #17

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Ами точно мястото ми е проблема. Трябва да го монтирам пред спалнята в една тясна пътечка (около 60см) и няма да има добра циркулация на въздуха. Не знам дали ще му е достатъчно да духа само нагоре?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Цитат Първоначално публикувано от SXS
    Ами айде хора които имат подов Дайкин FVXS25 или МЕ MSZ-GE25VA да споделят как са като ниво на шума за помещение в което ще се спи и съответно пукат ли пластмасите нощно време.
    Пукане при подов дайкин няма никакво, НО при дефрост се затваря някаква клапа в началото и в края на дефроста се отваря -шума е осезаем.На мен лично не ми пречи и Никога не ме е будил, Но имаше хора които това ги дразнеше и будеше нощем.Под "осезаем" шум имам предвид, че когато гледам филм на нормална сила на звука се чува отварянето и затварянето.Някой каза, че това било от някавао силиконово уплътнение, но след като разглобвах и чистих климатика в края на август, според мен е от едни стиропорени уплътнения-когато натискаш стиропор и си движиш пръста по него като натискаш се получава едно типично скърцане.

    Досега не знам да е намерено лечение, аз не съм търсил лечение на този проблем, но на мен не ми пречи и не е проблем, а просто неудобство, което ме кара да се замиалям как щеше а е ако вместо дайкина бях взел за тези 3000 един саньо 56 ДК или дженерал 18-ка ЛД или една тошиба дайсекай

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #19

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Цитат Първоначално публикувано от SXS
    Ами точно мястото ми е проблема. Трябва да го монтирам пред спалнята в една тясна пътечка (около 60см) и няма да има добра циркулация на въздуха. Не знам дали ще му е достатъчно да духа само нагоре?
    Я най-добре драсни една подробна скица на стаята заедно с мебелите тука, а остави специалистите във форума да преценят и изкажат мнение къде ще е най-удачен монтажа.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    След като климатика не се взема, като основен отоплителен уред то наистина нямат значение отдаваните мощности.

    Търси се най-тихият от тихите. Може да е маломощен на отопление, но по-важното е да не вдига шум.

    Ами той инвертора като види баира почва да се пъне и да шуми повече. Компресора развърта колкото може, циркулацията на фреон се увеличава и почват дефрости един след друг. На колкото по-ниски обороти работи компресора толкова и климатика е по-тих.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #21

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Пукане при подов дайкин няма никакво, НО при дефрост се затваря някаква клапа в началото и в края на дефроста се отваря -шума е осезаем.
    Става въпрос за долната клапа, поради някаква причина умниците в дайкин са за измислили облепена с някаква дунапреноподобна пластмасова пяна, която се притиска и шуми много дразнещо. Същия ефект се получава когато климатика изключи поради достигане на заданието - затваря си долната клапа.

    Аз когато спя в хола където е подовия изключвам долната клапа от копченцето зад капака.

    Мислил съм за варианта премахване на залепената пяна от клапата, но климатика е в гаранция още.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #22

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Здравейте!
    Ще използвам тази тема за да задам въпрос относно Дайкин FTX25JV. Има ли според вас този климатик функция, която вкарва климатика в някакъв еко режим при отсъствие на хора или животни в стаята? При мен този климатик е инсталиран в спалнята. Не го изключвам, но ми прави впечатление, че винаги когато вляза той почти не обдухва. Само след 10сек. вентилатора се усилва. По принцип този модел няма око, но знае ли човек. Май някъде бях чел, че тези климатици си променяли по някакъв начин приема на ток или самия ток, за да пестят енергия, когато работят в празно помещение. Някакви мнения?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Този климатик няма такава функция.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #24

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Трябва да има. Ето какво пише тук:

    "Energy saving during standby operation: if the room is
    empty for 20 minutes, the system will automatically decrease
    the set temperature by ±2 degrees to reduce energy
    consumption in empty rooms (for classes 20,25,35)."

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #25

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Трябва да има. Ето какво пише тук:

    "Energy saving during standby operation: if the room is
    empty for 20 minutes, the system will automatically decrease
    the set temperature by ±2 degrees to reduce energy
    consumption in empty rooms (for classes 20,25,35)."
    Хубаво би били да добавиш и малко пояснения, какво означава това. Нали не приемаш за даденост, че всички поназнайват поне малко английски език ?
    Преведено, това означава приблизително:
    Когато в продължение на 20минути, в помещението няма човешко присъствие, климатика автоматично намаля зададената температура с до ±2ºС( Може би + е при режим охлаждане!? ), за да намали консумацията на енергия в празното помещение(за класове 20-ки, 25-ци и 35-ци)

    П.П. Извинявам се за некадърния превод :rolleyes:

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Сега остава да разберем как климатика разбира, че в стаята няма присъствие.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #27

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    avast3, нямам какво да добавя, щото и моя превод е като твоя. Все пак мисля се разбира достатъчно от гугъл преводача. А дали климатика има око и как разбира има ли хора идея си нямам, само показвам какво пише в брошурата.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #28

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    avast3, нямам какво да добавя, щото и моя превод е като твоя. Все пак мисля се разбира достатъчно от гугъл преводача. А дали климатика има око и как разбира има ли хора идея си нямам, само показвам какво пише в брошурата.
    Инструкцията/Упътването което си дал е Фейк.Виж тук http://www.mmc.bg/admin/pics/34_3_FT...ertor_2010.pdf в каталога на ММЦ вдясно има описание на всички функции, след последната звездичка-колелце изрично е написано, че енергоспестяването е само за 50-ка, 60-ка и 71-ца, за другите логично е напълно безмислено, те и без това не консумират кой знае колко ток, ако ги намалят консумацията ще са като вентилатор в режим отопление.



    П.П. Поправям се упътването не е фейк, ПРЕВОДА ти е фейк.За класове 20, 25 и 35 има ЕКОНО(ми) функция от дистанционното с копче като моят подов дайкин, тя "реже" мощността на номинал, но както казх по-горе и преди в един друг пост тази функция е безмислена, макар и да е екстра, защото тези климатици не консумират много ток, за да ги ограничаваме.Умното око го имат клас 50ка и над него.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #29

    Re:Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    П.П. Поправям се упътването не е фейк, ПРЕВОДА ти е фейк.За класове 20, 25 и 35 има ЕКОНО(ми) функция от дистанционното с копче като моят подов дайкин, тя "реже" мощността на номинал, но както казх по-горе и преди в един друг пост тази функция е безмислена, макар и да е екстра, защото тези климатици не консумират много ток, за да ги ограничаваме.Умното око го имат клас 50ка и над него.
    Джъсти, неточен си (така да се изразя по-меко). Не четеш ли, и поста ми и брошурата, за която дадох линк?
    Първо превода не е мой, а на гугъл, което казах ясно и второ двете екстри в брошурата са посочени отделно, така че превода не е фейк.



    Информацията в брошурата явно е неточна, но сега не коментираме това, а неточността на твоето изказване в две направления.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 27
    Последно: 13-01-13, 10:17
  2. Daikin FTX25JV или Fujitsu ASYG 09LE
    От vasko_123 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 24-11-11, 23:37
  3. FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV
    От bate kan4o във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 31-01-11, 12:17
  4. Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум
    От savov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 06-01-11, 13:27
  5. Daikin или FUJI (FTX25JV или RSA9LGC)
    От SGM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 30-09-10, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе