Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #1

    Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    FTX 25JV e монтиран преди 2месеца.Стената е панел,монтирани са тампони на стойките.До вчера всичко бе ОК.Изведнъж се появи дразнещ звук.Когато тръгне компресора се чува монотонно виене вътре в стаята-уууууу.Отварям прозореца-машинката си работи перфектно тихо.А вътре гадост,направо ще лудна!Моля ,ако някой е решавал такъв проблем да помага!!!
    Пробвах на охлаждане-проблема го няма.Само на отопление го прави.
    Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Може да го прави само при високи външни температури, което е нормално. Изчакай температурите да паднат под 10°С и пак кажи така ли е.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Цитат Първоначално публикувано от savov
    FTX 25JV e монтиран преди 2месеца.Стената е панел,монтирани са тампони на стойките.До вчера всичко бе ОК.Изведнъж се появи дразнещ звук.Когато тръгне компресора се чува монотонно виене вътре в стаята-уууууу.Отварям прозореца-машинката си работи перфектно тихо.А вътре гадост,направо ще лудна!Моля ,ако някой е решавал такъв проблем да помага!!!
    Пробвах на охлаждане-проблема го няма.Само на отопление го прави.
    Благодаря предварително!!!
    пробвай с включена економи функция-така се решиха проблемите на част от фуджитсу собствениците

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #4

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Благодаря за бързите отговори! На EKONO има леко подобрение.Моля valen за още малко пояснения относно високата t .И досега климатика е работил и на по-високи от 10гр. температури без проблем ,затова питам .А наистина от 4 дена температурата не е падала под 9 гр

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #5

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    valen се оказа прав.Всичко е ОК!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #6

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    А при мен е обратно.
    Когато го монтираха лятото почти не го чувах.
    А сега почти не мога да спя.
    Вие като ярномелка. Виждам , че няма тампони , но едва ли е само това.
    УЖАС !!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #7

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    според скромното ми мнение вибрациите може да се предават от отвора за тръбите през стената .Майсторите натъпкаха тръбния път не "со кеф а со зор" Дупчиха със скапан къртач и хабна видия с часове бетона и накрая притупаха работата.Сега като застудя нещата се оправиха,а после ще му мислим!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #8

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Здравейте!
    От два дни имам FTX25JV1B. Отоплявам стая от 15м2.
    Колегата, автор на темата споменава, че вътрешното му тяло издава монотонно виене. Звука не е много силен, но е дразнещ. Освен въздушната струя се чува и самото работене на перката. Споменавате, че сте открили решение на проблема, но какво е то?
    Освен този шум понякога се чува и равномерно пук-пук-пук. Не е пукане на пластмаса, а по- скоро като разхлабена вътрешна част. Не се чува винаги, но много често се появява. Някакви идеи?
    П.С Това е първия климатик, чието вътрешно тяло е по- шумно от външното

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #9

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Колегата savov имаше предвид външното тяло.При теб шумовете явно са причинени от вътрешното.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #10

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Цитат Първоначално публикувано от tafkata
    Здравейте!
    От два дни имам FTX25JV1B. Отоплявам стая от 15м2.
    Колегата, автор на темата споменава, че вътрешното му тяло издава монотонно виене. Звука не е много силен, но е дразнещ. Освен въздушната струя се чува и самото работене на перката. Споменавате, че сте открили решение на проблема, но какво е то?
    Освен този шум понякога се чува и равномерно пук-пук-пук. Не е пукане на пластмаса, а по- скоро като разхлабена вътрешна част. Не се чува винаги, но много често се появява. Някакви идеи?
    П.С Това е първия климатик, чието вътрешно тяло е по- шумно от външното
    Колега , сподели като имаш този модел FTX..JV при теб наблюдава ли се периодично размразяване на около 25 мин ! Дори и при 0' C . Моите монтажници твърдят , че модела е такъв - при Т< 2'C минавал на 28 минутно размразяване . Сподели при теб така ли е или ме връткат !!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #11

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Не съм засичал времето между две размразявания, но ми направи впечатление, че климатика се размразява без да е замръзнал. Имам Кериър, който работи в другата стая и той не се размразява по този начин. При него нещата се случват тогава, когато е необходимо. Също така ми направи впечатление, че при Дайкин, размразяването става при най- високи обороти на компресора, докато при Кериър - не.
    Започнах да свиквам с шумовете от вътрешното тяло. Може и да са изчезнали. Не мога да преценя все още.
    Знаете ли как, този климатик сигнализира, че размразява? Ако не чувам фреона, няма да зная.
    Между другото, климатика е много ефективен. Почни не работи на високи обороти на компресора. Апартамента ми по принцип е студен, вън е около -3/0 градуса. Доволен съм за сега.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #12

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Цитат Първоначално публикувано от tafkata
    Здравейте!
    От два дни имам FTX25JV1B. Отоплявам стая от 15м2.
    Колегата, автор на темата споменава, че вътрешното му тяло издава монотонно виене. Звука не е много силен, но е дразнещ. Освен въздушната струя се чува и самото работене на перката. Споменавате, че сте открили решение на проблема, но какво е то?
    Освен този шум понякога се чува и равномерно пук-пук-пук. Не е пукане на пластмаса, а по- скоро като разхлабена вътрешна част. Не се чува винаги, но много често се появява. Някакви идеи?
    П.С Това е първия климатик, чието вътрешно тяло е по- шумно от външното
    Това леко пук-пук, за което говориш може да е от втулката на турбината - вече се появиха на места проблеми с втулките при тази серия при 25 и 35-ците!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #13

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Няма сигнализация при дефрост, просто спира вътрешния FAN и се чува леко бълбукане от вътрешното тяло , при това външния FAN също е спрял ,а компресора се форсира .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #14

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Напълно възможно е, МИР71. Предполагам, че подобен проблем се покрива от гаранцията. Днес не съм го чувал цял ден. Ако се появи отново, веднага ще се обадя на фирмата, монтирала климатика. Благодаря!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #15

    Re:Daikin FTX25JV - питане за справяне с монотонен шум

    Да се присъединя и аз с мнение за моя Дайкин, също FTX25JV.
    Еми... кво да кажа, доволен съм като за тия пари, не съм и очаквал нещо повече. Но като цяло си е голямо дърво, по принцип климатика като уред.
    Откакто започнах да го включвам на отопление от време на време се чува монотнно потракване във вътрешното тяло. Помислих че е самия вентилатор, но ми се струва че не е, защото това се чува при последните най-ниски скорости. При висока скорост не се чува. И аз така го премахввам, пускам го на последна степен вентилатора за 1 мин. и после на ауто - тракането изчезва. Но така до следващото спиране при дефрост и като намали оборотите пак се чува, понякога по-силно, понякога по-слабо. На мен ми прилича като някакво припукване на фреон, но може и да бъркам. По принцип ако трака вентилатора или втулката, защо тогава изчезва при високи обороти, би трябвало да си трака всякак... Затова си мисля че е нещо друго, но както и да е, не е болка за умиране. така или иначе не спя на работещ климатик и ако работи, то е заедно с TV и комп, така че не му обръщам внимание.

    dimon - А за дефроста - според прочетеното от други мнения мисля че и при мен е настроен на време - няма датчици, няма нищо, на 25-30 мин си прави дефрост за около 6-12 мин и пак тръгва. Без да има лед по външното тяло също на такъв интервал при темп. 0- -3.
    Еми хора, имам чувството, че възприемате тия климатици като живо мислещо същество - е не, това си е просто някаква тенекия с тук там датчици, ако има за какво да сигнализират.
    Снощи при -10, външното тяло беше скрежасало яко, компресора ръмжеше, но без да се напъва особено климатика - и какво... няма датчик да установи че скрежа е прекалено много. Ръмжа си така още 15-тина минути докато си навърти интервала от време и направи дефрост. Тъпа работа, ама засега става. По-добре дефрост отколкото лед по външното и никаква работа на климатика. Иначе при дефрост вътре се чува само едно шумене на фреон за 30 сек. припукване 1-2 пъти на пластмасата и това е. Пипнах вътрешната пита, беше студена и вентилатора спрял. Това е. Иначе поддържа температурата в помещението (17 кв.м.), но с разлика 2 градуса, затова му задавам с два повече и нещата са ок.
    Но, това да работи и нощем, и без да го спирам - абсурд!
    Пускам си го всяка сутрин, градусите навън са около -12, а вътре в стаята от 15-17 - тръгва си без проблем.

    p.s. Ще се опитам да направя аудио запис на тракането и ще го кача тук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 27
    Последно: 13-01-13, 10:17
  2. Daikin FTX25JV или Fujitsu ASYG 09LE
    От vasko_123 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 24-11-11, 23:37
  3. FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV
    От bate kan4o във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 31-01-11, 12:17
  4. Daikin FTX25JV/RX25J - два въпроса?
    От SXS във форум Климатици Daikin
    Отговори: 28
    Последно: 04-01-11, 11:10
  5. Daikin или FUJI (FTX25JV или RSA9LGC)
    От SGM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 30-09-10, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе