Резултати от 1 до 12 от общо 12

Допълнително отопление за 55кв.м

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #1

    Допълнително отопление за 55кв.м

    Здравейте.
    Апартамент общо 55кв.м.,панел, последен етаж, пвц, вътрешно саниране,север-запад.Миналата година си купих FTXS25G за общата стая-18 кв.м.Много съм доволен.Абсолютно никакви проблеми и през ниските температури през зимата и през жегите това лято.Сега съм изправен пред друга дилема.Предстои ми да ставам татко пак.Вариантите да гледам бебето са два - в стаи 6 кв.м или 22 кв.м. Кое според вас ще е по-добре-да купя нещо като радиатор или печка и да отоплявам само малката стая или да взема климатик и да отоплявам с него и голямата стая и там да е бебето.Какъв модел да взема за да мога да затопля целия апартамент с помощта и на този климатик, който вече имам.БЛ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #2

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    спорде мен бебе и климатик са несъвместими понятия. Възрастен човек може да свикне с "течението" което прави климатика но бебето....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    спорде мен бебе и климатик са несъвместими понятия. Възрастен човек може да свикне с "течението" което прави климатика но бебето....
    Да бе, помисли малко преди да напишеш такава глупост.

  5. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #4

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    спорде мен бебе и климатик са несъвместими понятия. Възрастен човек може да свикне с "течението" което прави климатика но бебето....
    Не съм съгласен с теб sunmanbg, имам три деца отгледани на климатик, последното е на 3 месеца и нямам никакви проблеми с "течението" или нещо друго свързано с климатика.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22
    Какъв модел да взема за да мога да затопля целия апартамент с помощта и на този климатик, който вече имам.БЛ.
    За този вариант най-добре качи една скица на целия апартамент и посочи къде е сегашния климатик. Само за стаята, която е 22 кв.м. ето този климатик http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb12ld-plasma

    sunmanbg и аз се опасявах за, това че бебето е в стаята с 221 от подписа ми, но засега повече от месец на отопление с достатъчно проветряне на стаята да чукна на дърво, Малката Принцеса е в отлично здравословно състояние. И все пак всеки сам преценява по какъв начин и при какви условия да отгледа децата си.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #6

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м



    Не съм много по схемите

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Да бе, помисли малко преди да напишеш такава глупост.
    имам познат търговец от който купих дженерала от подписа за спалнята и той каза, че има бебе, но до навършване на 3-тата година по съвет на негови колеги техници и монтажници не трябвало да слага климатик, тъй като било необходимо да се изгради стабилно имунната система на детето.

    Аз лично считам, че един климатик с плазма филтър като тошиба дайсекай, фуджитсу ЛД серията, хитачи СХ или друга марка с добър плазма филтър не е никакъв проблем за детето стига да не е насочен да духа директно към леглото на детето.Но дори да духа директно към детето, при едно преоразмеряване според моя опит в спалня и офис( в офиса климатика е отстрани на 1.5 метра от мен и съм го направил да духа директно в мен и пода) климатика работи на и около минимума дори при температури +5 до 0 градуса и след достигане на желаната температура само полъхва съвсем слабо колкото да поддържа температурата и не създава течение.В крайна сметка след 2-рото поредно преоразмеряване със фуджитсу/фуджи климатик съм на 100% убеден в предимството и по-голямия комфорт при нисък минимум на климатика в 2-та режима отопление и охлаждане.



    П.П. Апартамента е доста начупен и няма как да го топлиш целия с 2 климатика и да комфортно.За всяка стая климатик трябва.Поравям се за стая 6 кв.м. климатика няма да съдва комфорт, прекалено малка е, по добре както казва джони радиаторче.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Щом си доволен,вземи си 35ца за стаята 22 кв.В 6 кв.стая климатик не слагай,а радиаторче с овлажнител или на който да сложиш купичка с вода.Но както виждам ще си гледаш детето в общата и голямата стая-как ще спите в 6те квадрата.Имай предвид,че детето ще го местиш през нощта и деня и стаите ще се чистят и проветряват,така че не можеш да го гледаш в една стая.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #9

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    И аз мислех в общата да го гледаме, защото там вече е решен въпроса с отоплението, но там се и готви и се правят всички ежедневни работи.А ще му трябва спокойствие.Аз по принцип спя на студено в голямата стая.В малката стая жената и детето ще се съберат перфектно.Май ще се ориентирам там да се настанят. Макар, че тук не му е мястото може ли някой да препоръча някаква по-заслужаваща си ел.печка /без духалка/ или радиаторче, с които да нямам много голям разход на ток.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22
    И аз мислех в общата да го гледаме, защото там вече е решен въпроса с отоплението, но там се и готви и се правят всички ежедневни работи.А ще му трябва спокойствие.Аз по принцип спя на студено в голямата стая.В малката стая жената и детето ще се съберат перфектно.Май ще се ориентирам там да се настанят. Макар, че тук не му е мястото може ли някой да препоръча някаква по-заслужаваща си ел.печка /без духалка/ или радиаторче, с които да нямам много голям разход на ток.
    В моята ситуация бебчето е при нас в спалнята на отделно легло на разстояние около 3м. по диагонал от климатика и няма никакви проблеми, дори още не е ревнала през нощта, а е на 3 месеца Така и така ще климатизираш голямата стая, това което ти предложих в предния си пост ще се справи чудесно с отоплението и. Но ако твърдо си решил Мама и Бебчо да са в малката стая, какъвто и да е отплителен уред да закупиш ще се справи с отоплението и.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #11

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Въпросът е че искам да избегна даването на 1500-1600лв за климатик за голямата стая, защото тя се използва засега предимно за спане.В големите студове се местим в отопляемата стая.Ако ги имах парите щеше да е чудесно, но...

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Re:Допълнително отопление за 55кв.м

    Всичко е въпрос на приоритет, когато има недостиг на финансови средства. В твоя случай отделяш около 120-130лв. за един радиатор за мъничката стая и си решаваш проблема с отоплението засега http://www.technomarket.bg/products/...sy-ca-2009e01v
    http://www.technomarket.bg/products/...sy-ca-2512e01r
    http://www.technomarket.bg/products/...sy-ca-2009e01t

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 02-10-14, 10:27
  2. Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 34
    Последно: 28-09-14, 12:11
  3. Допълнително резе за дограма
    От ops5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 6
    Последно: 14-01-12, 08:46
  4. допълнително захранване за видео карти хелп.
    От DragooNART във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 17-07-06, 12:22
  5. Допълнително охлаждане!
    От DanDan във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 21-05-01, 16:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе