Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Препоръка за модел за стая 10 m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    msp2-09nrfn1 също е добър избор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #17

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Valen1 надали някой има предвид 10г пожълтели климатици за 1000-1100лв. Моите 22ки са 2007г модел
    http://translate.google.bg/translate...e22s%26hl%3Dbg
    и единия струва 550лв, без монтаж. Има всякакви опции, а за тия пари има много опции специално за япончетата. При новите за евро пазарите има също доста опции, но всичките които са от реномираните марки, са най-ниския им клас и с не толкова впечатляващи показатели и може би съмнително качество, което аз лично не бих искал да коментирам, защото има доволни, както и недоволни потребители.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #18

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Е значи казвате е добре примерно втора ръка 22-ки (AS E22S) или някой спомена дума за Sanyo DS-22T - защото ако реша такъв да е, трябва да се моля наистина да е втора ръка внос от Япония... И как да разбирам това, че там е работил само 2-3г. - смисъл типично е за там на всеки 2-3г. да си сменят климатиците, и евентуално защото е правено в Япония и за японския пазар ще е правено качествено.
    Др вариант, който ми предлагате виждам е Fujitsu 7LGC, от към запас на мощност няма ли да е по-добре да е 9-ка?
    За това, че има всякакви модели по магазините - по-добре ще е да "намеря" още 100-200 лв. и да си дам парите за нещо по- като хората, от колкото за всички ония боклуци като Мидея и примерно Панасоник, с които ме зарибяват в магазините

    П.П. А иначе съм от Ямбол, дано само успея да се ориентирам от вс тези мнения, а не да се дезориентирам

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #19

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Единствения начин да разбереш колко е работил даден климатик втора ръка е да познаваш собственика, което е много малко вероятно. Разбира се по модела, демек годината на производство. За японския пазар почти всяка година излизат нови модели, демек един модел се прави в общия случай макс 2г. Ако модела на климатика е 07г, значи той може да е работил макс 3,5г преди да го вкарат в БГ и изхождаш от този вариант, че климатика е ползван 3,5г примерно. Панасоник специално имат и доста добри модели, не само за БГ пазара, но за около 1000 лв, повечето има модели са проектирани да работят до -5гр. Мидея също казват имат хубави модели. ЛГС е доста приличен климатик на доста разумна цена, е има си и своите кусури, които се проявяват при някои потребители - виж секцията за Фуджитсу. Има и Митсубишита от ниския клас пак за същите пари горе-долу, няма много отзиви за тях. Ако искаш разгледай отделните секции във форума и прочети.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #20

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Мерси на всички отзовали се,... ще попрегледам форума и отделните секции. Същността на темата малко се попромени ако някой от модераторите реши може да я прехвърли в секцията на Fujitsu.

    Ако пак имам въпроси може би вече ще пиша на лична на някой от най-активните от вас Дано нямат нищо против!

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    07 и 09 LGC са абсолютно еднакви, с разлика 200 вата в топлоотдаването.

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #22

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Дадените предложения до момента свеждат избора между 10 годишен пожълтял климатик втора употреба и модел със съмнително качество (LGC).

    VALEN 1 градски - пожълтелият ми климатик е 2005 г с параметри 0.9-3.6-7.2 при 2градуса е 5.4 kw с коп 6.20 на топло кажи кой климатик за Европа може да се похвали с такива параметри .Нищо лично ако кажеш може да пием по бира

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #23

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    То в България е нормално. Колите втора употреба, жените втора употреба, магазини за дрехи втора употреба. Има много доволни, дето носят ризите на някой умрял германец. Какво остава да си курдисаш климатика на някой умрял японец. Коп-а му е майката.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #24

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Въпрос на вкус По-добре да си курдисам климатика на умрял японец, отколкото да си купя 3то качество китайски боклук вкаран специално за БГ пазара, както се чувствам и по-добре в БМВ на 5г, отколкото в чисто нова Дачия или Голф или каквото и да е от ниския клас

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #25

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Сложи си един Дийкин FTX25GV или ако ти е скъп една Мидеа 09HRDN1 и си чакай спокойно студовете.Ако питаш мен не обръщай внимание на втората употреба и за описаните от теб условия си се "запаси" с една 25/09 ка за да си спокойна.

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #26

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Въпрос на вкус По-добре да си курдисам климатика на умрял японец, отколкото да си купя 3то качество китайски боклук вкаран специално за БГ пазара, както се чувствам и по-добре в БМВ на 5г, отколкото в чисто нова Дачия или Голф или каквото и да е от ниския клас
    Така е, за всеки влак си има пътници. Нито втората употреба ще затворят, нито китайските ментаци ще изчезнат от фасадите! За автомобилите две мнения няма.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    rosicangelova, помисли първо за изолация, а после с какво ще отопляваш. 9м2 са доста малко помещение. Коридора ми е близо 8м2, та си представям горе-долу за какво иде реч. Имам 2 климатика, от които единия е в спалня 12-14 м2(не знам точно, но там някъде са ). За да не усещаме въздушната струя, с жена ми задаваме най-ниска степен на вентилатора. Но, когато температурите се понижат под 0*С, се налага да се бутне поне една степен по-високо, за да работи климатика ефективно. Усеща се течението от вентилатора, макар че климатика е монтиран така, че да не духа в/у спалнята. Думата ми е, че на 9 м2, това течение ще се усеща много по-силно. При добра изолация, решенията за отопление на малко помещение са много. Може един конвектор или радиатор да се окажат по-удачни, а цената на изолация+конвектор да е равна на цената на климатика.
    П.П. Аз съм фен на климатиците. Имам си два . Но ми е трудно да си представя климатик в 9 м2 и то спалня

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #28

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    П.П. Аз съм фен на климатиците. Имам си два . Но ми е трудно да си представя климатик в 9 м2 и то спалня
    А в 9м2 какво, можеш да си го представиш?
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg416436

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #29

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Много компетентни отговори мисля получих,... чета из форума упорито, и събирам мнения всякакви, все пак мисля, че ще се спра на някой от тези, които вие ми препоръчахте (не мисля да експериментирам и от невежество да избера нещо, което не си заслужава) Fujitsu 9LGC, Sanyo DS22T или на Daikin FTX25JV,... като четвърти вариант ще поразпитам из сервизите и за втора ръка японки. И общо взето ще гледам да избера някой от тези, защото ако се мотам много време в размисли най-много парите да намалеят, но не и да се увеличат, разходи всякакви ме съпътстват. Супер сте всички. Като избера коя да е жертвата и си я закупя ще пиша

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #30

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    А в 9м2 какво, можеш да си го представиш?
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg416436
    Ами, нищо, май . След като прочетох поста на rosicangelova, който е след твоя, няма смисъл. Жената просто е решила да си вземе климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD за светла стая
    От Blazhev във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-03-13, 11:03
  2. Климатик за 27 m² стая ?
    От mkastra във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 27-02-11, 10:52
  3. Какъв модел Midea за стая 9 m²
    От Firefox във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 01-01-10, 19:37
  4. озвучаване за стая
    От tottenham във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-09, 18:54
  5. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе