Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Препоръка за модел за стая 10 m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #1

    Препоръка за модел за стая 10 m²

    Здравейте,
    искам препоръка за модел на Daikin за спалня, която е 9.6 m2. (25 m3.), краен апартамент, една от стените е на север, приближената на нея е на изток цялата в прозорци (и да си го кажа ветровете яко се ... чуват), другите две стени са към неотопляем хол и баня, на първи етаж е апартамента, отдолу е мазета, абе - от всякъде си е само студ, не е изолирана, ако събера пари на пролет и това ще й се случи, но за сега е все още със старата дървена дограма и без изолация. За парите ще варирам от 1000 до към 1150 (1200) лв. Ако някой може да се включи с препоръки ще съм му благодарна

    П.П. Щеше ми се да подновя някоя стара тема, за да не спамя с поредното питане. Ако съм създала неудобство, моля за извинение.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Само това можеш да си вземеш с този бюджет. Защо държиш на Daikin? Мислила ли си за други марки?

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    5
    #3

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Друга марка, за която мислех е Fujitsu,... но нито в едната съм ориентирана какво е що е, нито в другата просто стаята е мн малка, а повечето теми са за доста по-големи стаи, та затова питах за мнение

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    За тази сума 1200 може да заложиш на Fuji 12LGC с монтажа а и ще си запасена с мощност след като е толкова студена стаята.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Колкото и да е студена, е под 10 м2...

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #6

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    За тази стая според мен японец 22ка с нисък минимум ще е просто климатика. Дори 22ка ще ти дава 100В/м3. А за тия пари ще можеш да вземеш 2-3г върхов модел, който пак ще има гаранция и ще има показатели, далеч по-добри от тези клими за европейския пазар, които са ти по джоба.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    eddy, трудно ще убедиш начинаещ потребител, в правотата си. Фуджик - 7LGC е правилната машинка в случая.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #8

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Kasap напълно съм съгласен с теб, но примерно ако ти имаш опция да избираш м-у 2-3г DS-22T и 7LGC за едни и същи пари, какво би избрал Въпроса ми е малко риторичен, просто жената не знае какво да вземе и търси мнение, аз и казвам кое е най-добре за мен, а това дали тя би послушала съвета ми или не е нейно решение и никой няма право да и държи сметка за какво си харчи собствените пари. Просто предлагам алтернатива, иначе знам че си прав

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Миналата седмица бях в стая със същите размери в един хотел в Хисар за няколко дена, а климатика беше Дайкин FTXS25D и при температури предполагам между 0-10*Ц работеше на он/оф през 5-10мин. и нощем много ме дразнеше това най-вече откъм шум. Иначе откъм отопление става баня, при експеримент задавам 30*Ц и после трябва гол да седя в стаята Колкото и да казват някои, че плавно си увеличава оборотите аз осезаемо го усещах при тръгване, даже преди лягане го оставях на "нощен режим", но ефекта беше същия. Като направя сравнение с тези у дома и те напоследък са на он/оф (макар и да не е уместно заради различния им клас и минимум) ами много рядко ги чувам при тръгване и то ако не спя дълбоко, а през деня от по-шумната среда не можеш да разбереш кога тръгва и спира.
    +1 и от мен за 7LGC.

  12. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #10

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Зависи от кой град е, може при тях да няма втора употреба, а дори и да има както аз съм от Бургас избора е ограничен и въобще не струват! Иначе за втора употреба.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Ми виж, какво се случва, Еди... Хората идват тук за съвет. Получават 200 предложения от разбирачи всекакви... Почваме да се караме, джафкаме, и съвсем се объркват. Надуват им се главите от информация, вдигат ръце и влизат в най-близкото ТехноХХХ, където си купуват най-чудесния самсуняк. По коледа, пак се отбиват във форума, за да питат - "Що не топли?!"


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #12

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    zzz аз съм от Сф, тук също няма читави фирми, пазарувам си от Пловдив, идват монтират ми ги и забравям, искам да кажа, че не е нужно да се пазарува винаги от града от който си, а и големите фирми имат представителства или във Варна или по Сл Бряг. Просто ти го давам като лично инфо към теб, не по темата.
    Kasap за съжаление си много прав, но пък може някой да реши да попрочете повече и да направи избор за себе си. Според мен ако 1 от 3 послушат като цяло съветите, не конкретно моя или на някой друг, попрочетат повече из форума, добият представа кой колко е пристрастен и на къде клонят пристрастията му, както и колко е компетентен, то форума си върши работата на 200%, защото ако го няма със сигурност ще вземат някой прекрасен Самсунг, убедени от продвача, който за продаден климатик от даден модел взима бонус и грам не го интересува дали клиента после ще е доволен и дали ще му върши работа. А който не иска да се информира и си знае, си го заслужава

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Re:Препоръка за модел за стая 9,6 m2.

    Митак някъде във форума да има правило кой да дава мнения/съвети и по колко да са те? Нормално е, това е форум и всеки има право да каже това което мисли, като спазва правилата и законите на дадения форум.
    Преди време и аз бях в подобна ситуация, мога да кажа че наистина е трудно, но трябва да се отсеят най-удачните предложения (а това става със запознаване на материята поне на аматьорско ниво и то доста преди да решиш да купуваш, а не днес питам и след два-три дена трябва да взема климатик) и да се избира измежду тях

  17. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #14

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    eddi моя също е от Пловдив, откъдето е и твоя.та така от дума на дума жената може да прескочи до Пловдив или някой да се свърже с нея, смятам че нищо лошо няма.Пък ако иска нека пише може да й дадем тел. номера на хора в Пловдив.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:Препоръка за модел за стая 10 m²

    Дадените предложения до момента свеждат избора между 10 годишен пожълтял климатик втора употреба и модел със съмнително качество (LGC).

    Като влезе човек в магазините е пълно с всякакви климатици, а пък тук....... Толкова няма ли нещо по-хубаво за което rosicangelova да похарчи парите си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD за светла стая
    От Blazhev във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-03-13, 11:03
  2. Климатик за 27 m² стая ?
    От mkastra във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 27-02-11, 10:52
  3. Какъв модел Midea за стая 9 m²
    От Firefox във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 01-01-10, 19:37
  4. озвучаване за стая
    От tottenham във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-09, 18:54
  5. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе