Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Климатик за 27 m² стая ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #1

    Климатик за 27 m² стая ?

    Здравейте,
    Скоро се нанесох в ново жилище и дойде моментът за климатик за дневната стая (27м2). Решихме да е от високия клас с оглед на по-добрата енергийна ефективност. Посетих една фирма за климатици която ми беше горещо препоръчвана и ми казаха долу горе кои модели са подходящи. След това реших да прочета тук какво пише за тях но за мое учудване някой от тях ми се виждат съмнително малки като мощност и ще се радвам да чуе мнението ви.

    Стаята е 27m2/70m3. Изцяло южно изложение с една външна стена. Втори жилищен етаж, ново строителство с външна изолация и PVC дограма. От Варна съм така, че не очаквам много ниски температури при които да се ползва.
    Идеята е да се ползва предимно за отопление.

    Моделите към които ме ориентираха са следните
    Toshiba DAISEIKAI RAS-B10SKVP-E/RAS-10SAVP-E - 1890лв
    Toshiba DAISEIKAI RAS-B13SKVP-E/RAS-13SAVP-E - 2250лв
    Toshiba RAS-137SKV-E/RAS-137SAV-E - 1580лв
    DAIKIN FTX35JV - 1260лв
    DAIKIN FTXG35E - 2190лв

    Ще се радвам да чуя коментарите ви за тези модели, както и съответно ако може да препоръчате друг в този клас за това помещение (MItsubishi, Toshiba или DAIKIN).
    Първоначално се насочих към RAS-10SAVP-E, но ме притеснява да не дойде малък. Като ценова граница до към 2000лв ме устройва

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Този ще ти пасне идеално.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Климатик за 27м2 стая

    По принцип като мощност най-добре ти пасва Fujitsu ASYB12LD.
    Освен това можеш да вземеш:
    Daikin FTXS35G - дано не е леко слаб
    Mitsubishi Electric FD35VA горе-долу същото
    Toshiba RAS-B13SKVP-E.
    Аз съм за Тошибата с две ръце.
    От тези, които си изброил, забравяш за 1-я, 3-я и 4-я.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от mkastra
    Здравейте,
    Скоро се нанесох в ново жилище и дойде моментът за климатик за дневната стая (27м2). Решихме да е от високия клас с оглед на по-добрата енергийна ефективност. Посетих една фирма за климатици която ми беше горещо препоръчвана и ми казаха долу горе кои модели са подходящи. След това реших да прочета тук какво пише за тях но за мое учудване някой от тях ми се виждат съмнително малки като мощност и ще се радвам да чуе мнението ви.

    Стаята е 27m2/70m3. Изцяло южно изложение с една външна стена. Втори жилищен етаж, ново строителство с външна изолация и PVC дограма. От Варна съм така, че не очаквам много ниски температури при които да се ползва.
    Идеята е да се ползва предимно за отопление.
    И какви градуси желаеш зимата когато навън е да кажем -10?Смяташ ли да променяш температурата когато има и няма хора в дневната и по кое време на деня /период/?

    за нормални темпертури 22-23 градуса тошибата 13 дайсекай и 12 LD фуджитсу ще ти свършат работа .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #5

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Благодаря ви за бързите и точни отговори. По всичко личи, че няма да мина с 10ката в такъв случай и ще трябва да бъркам доста по-дълбоко за Toshiba RAS-13SAVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    И какви градуси желаеш зимата когато навън е да кажем -10?Смяташ ли да променяш температурата когато има и няма хора в дневната и по кое време на деня /период/?

    за нормални темпертури 22-23 градуса тошибата 13 дайсекай и 12 LD фуджитсу ще ти свършат работа .
    Ами долу горе такива температури си представям. Що се отнася за под -10 градуса, там вече не ме притеснява.. дори и да не успява да топли достатъчно във Варна такива дни са рядкост и няма да е проблем да се пусне още нещо.
    Fujitsu-то което сте ми препоръчали за съжаление ще го пропусна тъй като съм се спрял да две фирми на които мога да се доверя а и двете не ги предлагат. Затова и се чудех към какво да се насоча измежду горните 3 марки.

    Тъй като с RAS-B13SKVP-E отиваме към 2200лв вече, какво мислите за DAIKIN FTXG35E сравнен с него?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Разликата при 10-ката и 13-ката е много малка, ето ти един линк да видиш - http://www.raestad.net/27378225 .Това са данни при пълна мощност под 0 градуса за двата модела.Мисля, че и 10-тката ще ти свърши работа при добрата изолация и дограми.При мен е в стаоя към 16-17 квадрата и върши разкошна работа, никакви проблеми дори при -20, -22 тази зима, дори не работи на пълна мощност за да отопли стаята.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Тошибата е най-добрата измежду всички. Наистина и на мен ми се струва, че и 10-ката би се справила, но е против правилата за оразмеряване.
    FTXG35E не е ли и той от порядъка на 2100 лв? RAS-B13SKVP-E го превъзхожда и ако ще е за 100 лв разлика, определено си струва!
    От Daikin дори с по-добри параметри за по-малко пари можеш да вземеш FTXS35G. FTXG35E просто е по-красив, нищо повече.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #8

    Re:Климатик за 27м2 стая

    DAIKIN FTXG35E ще ти свърши работа, но защо да даваш повече пари и да имаш по-високи месечни разходи (заради по-ниския КОП), като FTXS35G ще пасне идеално на типа строителство, изолацията и дограмата, които имаш на апартамента си? Освен това има и седмичен програматор.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Климатик за 27м2 стая

    За производител не се колебай, вземай ТОШИБА.Ако искаш да си сигурен за себе си, вземи си 13-ицата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #10

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Тошибата е най-добрата измежду всички. Наистина и на мен ми се струва, че и 10-ката би се справила, но е против правилата за оразмеряване.
    FTXG35E не е ли и той от порядъка на 2100 лв? RAS-B13SKVP-E го превъзхожда и ако ще е за 100 лв разлика, определено си струва!
    От Daikin дори с по-добри параметри за по-малко пари можеш да вземеш FTXS35G. FTXG35E просто е по-красив, нищо повече.
    Мдам аз точно това имах предвид, че е същия ценови диапазон, но щом казвате, че RAS-B13SKVP-E го превъзхожда значи няма да го коментираме повече. Освен това не съм много фен на всичките му изгъзици тип мърдащ преден панел и т.н.

    Значи в такъв случай дилемата се очертава между 10-ката и 13-ка на Toshiba. Разликата в цената съм готов да я преглътна имайки предвид че е дългосрочна инвестиция. Само че това, че 13-ката е с по-голяма мощност не означава ли, че дори при еднакви условия ще харчи повече? Ако просто има мощност в запас ок, но дали ще даде голяма разлика в разход на ел.енергия при нормална работа?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Не, изобщо няма да харчи повече. Просто ще има запас. При еднакви условия, 10-ката и 13-ката точно от тази серия на Тошиба ще консумират еднакво. При по-ниски външни температури, 13-ката по-лесно ще се справя.

    ПП: за мен разликата между 10-ка и 13-ка от SKVP-E серията е чисто софтуерна. Компресорът е един и същ, топлообменниците са с еднакви размери, количеството фреон е еднакво.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #12

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Това http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=516 е твоят климатик.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Много са му парите, иначе е перфектен, с новия компресор е.Ето му го теста - http://www.energimyndigheten.se/sv/H...ductTestId=408 .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #14

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Добре де, този RAS-10PKVP-E реално е 10-ката на 5-та серия Дайсейкай. Като параметри не виждам да има разлика в мощностите спрямо RAS-10SKVP-E за който говорихме, а цената му е колкото на 13-ката от 3-та серия (около 2300)?
    Ако приемем, че RAS-10SKVP-E ще ми дойде малък не е ли по-добре да взема 13-ката на старата серия пред 10 от 5-та?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Климатик за 27м2 стая

    5-та серия е с принципно нов компресор - с два цилиндъра, има промени и във вътрешното тяло и в управлението на компресора.Има нисък минимум и изключително ниска консумация.Като цяло модела от 5-та серия е по-добър от 3-та.Но за теб 3-та ще ти върши същата работа. http://www.toshiba-klima.at/produkt/...php?k=8&lang=1 ето тук можеш да намериш сервизните на моделите, ако ти се играе да четеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Проветряване на стая с климатик
    От jovko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-11, 11:41
  4. Климатик за стая 15 m²
    От barakuda във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-10, 20:22
  5. Препоръчайте климатик за детска стая
    От Vanya във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-10, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе