Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #1

    DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Притежавам от лятото инверторен климатик FTX60GV,с който в момента отоплявам хол 55 км.м. Прави ми впечатление,че вентилаторът на вътрешното тяло е доста шумен и независимо от зададения му режим (обикновено е на автоматичен такъв) работи неравномерно - т.е. в двупозиционен режим (включено - изключено),вместо да се установи на едни определени обороти и да ги поддържа през цялото време,както е нормално да работи един инверторен климатик.
    Освен това вътрешнот тяло издава твърде често силни пукащи звуци (вероятно от температурните разширения на пластмасата),които са твърде дразнещи!
    Може ли някой да ми обясни каква е възможната причина за неравномерната работа!

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    За 55 км.м. ти трябват хиляди климатици! С един климатик малко трудно ще се отопляваш!

    Дори и 55 кв.м. да е, пак е малък климатика. Сложи още една 35-ца и ще се оправи работата.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #3

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Моделът бе избран след посещение и консултация от страна на техническия директор на фирмата,която ми го монтира !

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Не е трябвало да се доверяваш на търговски директор. Теорията няма нищо общо с практиката. Трябвало е да се консултираш с момчетата, които монтират климатиците и когато избираш фирма се интересувай от техния стаж.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #5

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Ако мощността му беше недостатъчна,щеше да бичи на максимални обороти и да не спира! А той в автоматичен режим си работи на такива,съответстващи на най-ниската от фиксираните скорости,и на всичкото отгоре си поспирва (примерно в момента при външна температура -3 градуса и зададена вътрешна 20 градуса работи 6 минути,след което спира за 3-4 минути ,и отново повтаря цикъла.При това консумираната мощност (монтирал съм му много прецизен електронен powermeter) е 1120W при максимална каталожна такава от 2180W !!!
    Според мен причината не е в недооразмеряване,а по-скоро в блока за управление - би трябвало там да има някакво PI-регулиране по температура,което очевидно не действа!

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Ти можеш да си развиваш каквито си теории искаш. Аз ти казвам, че климатика е малък за 55 м2. Като стане -10, хептен ще увехне.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #7

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Тъй като климатикът вече е факт - ще изчакам да видя как ще се държи в по-студените дни ! Благодаря ти,aruba_man,че все пак взе отношение !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #8

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    А стаята стоплена ли е равномерно(въпреки че ще е трудно, впредвид площа на помещението)?
    Ако е така можеш само да се радваш.

    Възможно ли е климатикът така да е разположен, че само локално да затопля около себе си и да се лъже че си е свършил работата?
    По този начин ще работи на минимална мощност и ще се изключва. Симптомите, които описваш звучат подобно.
    Бодни едно термометърче отгоре на вътрешното тяло да видиш при каква входна температура изключва.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #9

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Мисля,че помещението е относително равномерно затоплено.От прикачения файл се вижда разположението на вътрешното тяло - десният му край е на около 60 см. от прозорците (те са вдясно на схемата).Жалузите съм насочил леко наляво - към центъра на помещението.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Ами не го дръж на ауто вентилатора и няма да се бъзика.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Пичове,не реагирайте така относно размерите на помещението и големината на климатика. Как при мен със 71ца отоплявам 180 м2 ( кв.м.) къща и агрегата си работи около минимума все още??? Всичко е скрито в ИЗОЛАЦИИТЕ !!!
    Според мен климатика ти е преоразмерен,поне в момента ,и така си работи на ON /OFF ,поне според думите ти и признаците. Така ,когато затопли и компресора спре,и вътрешния вентилатор почти спира....Отвори за малко някой прозорец да захладнее и виж дали вентилатора ще спре тогава...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Съгласен съм с vanko68 ,при много яка изолация,а batemityo може да пробваш другия вариант,като зададеш повече градуси на дайкина да ги гони и виж тогава.А да не би пък, окото за присъствие да го приспива,ако няма никой в стаята?

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #13

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Благодаря ви,момчета,за съветите! Ще пробвам предложените от вас варианти и ще отговоря на всеки от вас !Пък и времето застудява - тогава може би иповедението на климатика ще стане по-равномерно! За повече яснота - жилището е тухлено (строено 1998) ,с пластмасова дограма,без изолация,височина - 245-250 см. - т.е кубатурата е не по-голяма от 132 куб.м. - далеч под пределните 160,декларирани от производителя!!

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #14

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Климатика го дават за 130 м3:

    http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=108&type=2

    Къде прочете, че е до 160? Плюс това тази кубатура доколкото знам е за режим охлаждане. За режим отопление, има много допълнителни фактори като изолация, съседи, таван, къща-апартамент и т.н. Не искам да съм лош пророк, но предвид описаното от теб, ми се струва, че ще трябва да купуваш още един климатик. Поне от Южна България ли си?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #15

    Re:DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло

    Грубо имаш по 55w на кубик, при "добри" съседи трябва да се справи климатика.При мен са около 60w на кубик и климатика пак е ON/OFF, докато не му вдигна градусите от дистанционното на повече от 21 (обикновено го държа на 20 и в стаята е 21) ,тогава вече изключва доста по-рядко. Освен това климатика ти има висок минимум и тавана ти е сравнително нисичък (топлото бяга на високо) все предпоставки за ON/OFF режим според мен. С течение на времето "пукането" ще намалее.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размер на вътрешното тяло
    От daktylos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-13, 11:10
  2. Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G
    От sasooooooooo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 13-05-12, 22:28
  3. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  4. Отговори: 8
    Последно: 02-11-10, 13:59
  5. Теч от вътрешното тяло на Samsung
    От xybar555 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-08, 18:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе