Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 136

Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #1

    Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

    Здравейте!След много мислене си взех DAIKIN FTXGE 35.Много съм доволен!Сега въпросът ми е ако сложа DAIKIN F36 GTSS за отопление в помещение 95кв.м. какво ще се случи?Макар,че ще работи постоянно пак ли ще консумира два киловата или седем?Вече ми привършиха парите с предната покупка,освен това ме притеснява волтажът,все пак е седем киловата?Помещението е с много лоша изолация!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    кое е 7 киловата викаш ? машината ще консумира най много 1.5 киловата ,но е крайно недостатъчна за такова голямо помещение .. ти си за 15тина киловата топлоотдаване ,не 4

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #3

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    ще ти трябват поне още 2 такива

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #4

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Лошо!!! Какво ще прави,ще замръзва ли или ще духа студено???Глупави въпроси но искам да знам!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #5

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Ще уточна въпроса си!Помещението е голямо, но ми трябва температура през зимата около 12-15градуса.Ще реализира ли посочената от производителя на климатика консумация на електроенергия и дали ще замръзва външното тяло?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #6

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Производство: Япония - Дайкин
    Модел: F36 GTSS
    Тип: Инверторен ( ХИПЕР ИНВЕРТОР )
    Охладителна мощност: 0.6 - 4.1 kW
    Отоплителна мощност: 0.6 - 7.7 kW
    Cop: 5.05
    Енергиен клас: А
    Фреон: R-410А
    Шум: 23dB

    Нормален режим на работа до: -20 градуса

    Топли 7.7 kW, а консумира 2kW.Целта е през зимата при минус 7 до -10 градуса да поддържа вътре плюс 10-12,15 и да има такава консумация на ток?Дори и десет градуса е добре!Не се стремя температурата в помещението да е 20 градуса и нагоре!Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    тия 7.7 кв ги забрави ,това е пикова мощност поддържа я не повече от половин час .. номиналната е около 4 кв

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #8

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Ще уточна въпроса си!Помещението е голямо, но ми трябва температура през зимата около 12-15градуса.Ще реализира ли посочената от производителя на климатика консумация на електроенергия и дали ще замръзва външното тяло?
    Не мисля че има сериозна фирма,която ще ти сложи климатик с такава мощност в това помещение.Ако ти имаш излишни пари за хвърляне ще ти я сложат без гаранция и тогава ще обогатиш практиката ,като споделиш твоите наблюдения в този форум.
    Твоя въпрос звучи така:Колко ще издържи двигателя на едно ново порше без да се спира със стрелка на оборотомера най в дясно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #9

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    О.К. значи климатика няма да издържи?Исках да го използвам като духалка да ми поддържа тези градуси,но да консумира и малко ток.Явно е утопия!
    Благодаря за отговора!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #10

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Имаш ли някакви наблюдения,някой да е правил нещо такова все пак?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #11

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Имаш ли някакви наблюдения,някой да е правил нещо такова все пак?
    Повечето фирми с по-малко опит в началото си позволяват да слагат малки машини в големи помещения,но не чак толкова фрапиращо.
    според мене един климатик не може да работи дълго време при ниски вътрешни темп.-10-12.град.За да влезе в режим му трябват 17-18гр вътре.
    С духалка ще ти излезе много по-евтино,и консумацията ще е същата

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #12

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Някакво предложение за марка и модел!Ако можеш да изпратиш нещо?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #13

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Май ще е Мидея,те са на някакви подбни цени.Все ще изкара 4 години?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #14

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Май ще е Мидея,те са на някакви подбни цени.Все ще изкара 4 години?
    Единствените модели на Мидея който може да стопли този "хамбар" е на трифазен ток.Имаш ли такъв?
    MFS2-48ARN2 S2 floor-standing,heating with heater,R407C 48000 Бту
    MFE-60AE E floor-standing,heating with heater 60000 Бту

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #15

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    За съжаление нямам трифазен ток.Мисля и друг вариант, ще оформя по-малко помещение и ще топля само него, поне хората да не мръзнат!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTYN-25GX
    От kostadin11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 10-02-14, 09:29
  2. Daikin FTYN/RYN50
    От bigmouth във форум Климатици Daikin
    Отговори: 48
    Последно: 03-01-13, 16:20
  3. Daikin FTYN 60F - инвертор ли е?
    От abcm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-10, 15:32
  4. Daikin FTYN 50/60 - инвертор или конвеционален ?
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-10, 09:16
  5. Питанка отностно Daikin FTYN 50/60
    От mdimitrovm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 31
    Последно: 08-10-09, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе